ODTÜ TEKNOKENT
ATOM ATOM
BTK Oyun Maratonu ve Kristal Piksel Ödül Töreni
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), ODTÜ TEKNOKENT,  Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED), Bilgi Teknolojileri ve İnternet Güvenliği Derneği (Btider) ve Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi (ATOM) işbirliği ile 18-19 Aralık 2018 tarihlerinde BTK ev sahipliği ve koordinasyonunda "Eğitici Oyunlar"  temalı  "Oyun Maratonu Yarışması"  ve  20  Aralık  2018 tarihinde ise "Kristal Piksel" ödül töreni düzenlenecektir.

Türkiye’de kısa sürede eğitici temalı özgün dijital oyun geliştirilmesini amaçlayan "BTK Oyun Maratonu" 18 yaşından büyük dijital oyun geliştirme konusuna ilgi duyan her kesimden insana kucak açıyor. 42 saat sürecek yarışmada dereceye giren katılımcılar "Kristal Piksel" ödül töreninde ödülleriyle buluşacaklar.

Daha fazla bilgi ve yarışma başvurusu için: http://gim.btk.gov.tr/oyunmaratonu/

ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
2018 TTGV Ödülleri

Teknoloji, ticarileşme, Ar-Ge ve inovasyon yönetimi alanlarında 40 yaş ve altı profesyonellere yönelik bir ödül programı olan TTGV Ödülleri, 2018 yılında aşağıdaki iki kategoride sahiplerini bulacaktır. 

  • Dr. Akın Çakmakcı Ödülü, üniversite-sanayi işbirliğini güçlendirmek ve üniversitelerde gerçekleştirilen Ar-Ge faaliyetlerinin ticarileşmesini teşvik etmek amacıyla, sanayide uygulanmış tezler; tez sahipleri, tez danışmanları ve tezin uygulandığı firmalara verilen ödüldür.( Bu kategoride ödül almaya hak kazanan 3 tez sahibine 10.000 TL para ödülü ve ödül beratı, tez danışmanlarına 10.000 TL para ödülü ve ödül beratı ve firmalara da ödül beratı verilir. Birden fazla tez danışmanı olması durumunda, tez danışmanı için belirlenmiş ödül eşit bölünür.) 
  • Refik Üreyen Ödülü, Ar-Ge ve inovasyon yönetimi ile kültür yaratma süreçlerinde öncü rol oynamış, bunların değişimlerinde etkin görev almış ve somut katkı sağlamış, başarı öyküsü olan kişilere verilen ödüldür. (Bu kategoride, ödül almaya hak kazanan 3 kişiye 10.000 TL para ödülü ve ödül beratı verilir.)

 

Ağustos-Eylül 2018: 
Başvuruların Alınması

Ekim-Kasım 2018: 
Jüri Değerlendirmeleri

Aralık 2018: 
Ödül Töreni

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

ATOM ATOM
GGJ ATOM 2019 Başvuruları
ODTÜ Kültür Kongre Merkezi

Türkiye’de de ilk defa 2009 yılında ODTÜ TEKNOKENT tarafından hayata geçirilen GGJ ATOM, uluslararası etkinliğin en büyük merkezlerinden biri olma özelliğine sahip. GGJ ATOM kapsamında 25-26-27 Ocak 2019 tarihlerinde geliştiriciler yetenek ve bilgilerini sergilemek üzere ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde bir araya gelecek.

Global Game Jam etkinliğine GGJ ATOM’da katılmak isteyenler https://goo.gl/forms/NHv7OjNP50VxbdmD2 adresinden başvuru formuna ulaşarak başvurularını tamamlayabilirler. GGJ ATOM’a başvuru için son tarih ise 08 Ocak 2019.

Oyun Dünyasını Sarsmaya Hazır Mısın?

Oyun Dünyasını Sarsmaya Hazır Mısın?

Tüm dünyayla eş zamanlı oyun geliştirme maratonu için başvurular başladı.
Devamını Oku
Boş park yeri bulma sorun olmaktan çıkacak

Boş park yeri bulma sorun olmaktan çıkacak

ODTÜ TEKNOKENT YFYİ Hızlandırma Programı girişimcileri tarafından geliştirilen ParxLab uygulaması ile sürücüler, cep telefonu üzerinden boş park yerini kolayca bulabilecek.
Devamını Oku
VLMedia Hizmet İhracatı Şampiyonu

VLMedia Hizmet İhracatı Şampiyonu

ODTÜ TEKNOKENT firmalarından VLMedia, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) önderliğinde, Dünya Gazetesi ve DHL Express işbirliği ile Akbank ana sponsorluğunda ve Turkcell’in iletişim sponsorluğunda düzenlenen "İhracatın Yıldızları" yarışmasında Hizmet İhracatı Şampiyonu oldu.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT firmaları özel sektörde başarı hikayeleri yazmaya devam ediyor

ODTÜ TEKNOKENT firmaları özel sektörde başarı hikayeleri yazmaya devam ediyor

ODTÜ TEKNOKENT firmaları Bama Teknoloji ve ArgosAI Teknoloji 13. Teknoloji Ödülleri’nin sahibi oldular.
Devamını Oku
Türkiye'nin 'oyun fabrikası' 10 yaşında

Türkiye'nin 'oyun fabrikası' 10 yaşında

Türkiye'nin ilk tematik ön kuluçka merkezi olan Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi bünyesinde 10 yıl içerisinde bin 500’den fazla geliştirici desteklendi, 90’ın üzerinde ekip kuruldu, bu ekipler 500’den fazla oyun geliştirdi.
Devamını Oku
Meraklı Abidin’in Maceraları çocukları bekliyor

Meraklı Abidin’in Maceraları çocukları bekliyor

ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde yer alan DamaSistem eğitim yazılımları firmasının, okul öncesi bilişsel gelişimi destekleyici yeni nesil akıllı oyuncaklar projesi, Meraklı Abidin’in Maceraları ios ve android mobil pazarda indirilmeyi bekliyor.
Devamını Oku
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Bünyesinde Oyun Maratonu Yarışması Düzenleniyor

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Bünyesinde Oyun Maratonu Yarışması Düzenleniyor

"Eğitici Oyunlar" temalı "Oyun Maratonu Yarışması" ve 20 Aralık 2018 tarihinde ise "Kristal Piksel" ödül töreni düzenlenecek.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT firmalarına İngiltere’ye açılma fırsatı

ODTÜ TEKNOKENT firmalarına İngiltere’ye açılma fırsatı

T.C. Ticaret Bakanlığı desteğiyle yürütülen ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi T.ICT, ODTÜ TEKNOKENT firmalarının uluslararasılaşma kapasitelerinin artırılması ve İngiltere pazarına girişlerinin hızlandırılması amacıyla İngiltere’ye “Ticaret Heyeti” düzenledi.
Devamını Oku
“Ekosisteme Değer Katanlar Özel Ödülü” ODTÜ'nün oldu

“Ekosisteme Değer Katanlar Özel Ödülü” ODTÜ'nün oldu

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) ortaklığında, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımıyla bu yıl ilk kez düzenlenen “Türkiye’nin Girişimcileri Ödül Töreni’nde ODTÜ, “Ekosisteme Değer Katanlar Özel Ödülü “nün sahibi oldu.
Devamını Oku
Yeni fikirler yeni işlere yelken açtı

Yeni fikirler yeni işlere yelken açtı

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından bu yıl 14'üncüsü düzenlenen Yeni Fikirler Yeni İşler Hızlandırma Programı'nın finalinde teknoloji odaklı girişimler bir dizi destekten yararlanmaya hak kazandı.
Devamını Oku
TSSK TSSK

ODTÜ TEKNOKENT, aktif olarak Ar-Ge yapan savunma sanayii şirketleri ile ODTÜ içinde yer alan birçok araştırma merkezi ve laboratuvarı bünyesinde barındırmakta olup, 2010 yılı itibariyle Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) adı altında bu firmaları kümelemiştir. 

Bölgedeki diğer Teknokent firmalarının katılımı ile genişleyen TSSK’nın bünyesindeki şirketler, birbirlerini tamamlayıcı ve birbirlerinin kabiliyetlerine katma değer ekleyen ve savunma, havacılık ve güvenlik alanları için yeni ürün ve hizmetler geliştiren dikey uzmanlıklara sahiptirler.

Siteye Git
T.BIGG T.BIGG

TÜBİTAK BİGG 1512 Bireysel Girişimcilik Aşamalı Destek Programı kapsamında uygulayıcı kuruluşlardan biri olan ODTÜ TEKNOKENT yürütücülüğünde sürdürülen T.BİGG programıyla, yeni hayat bulan şirketlere destek sağlanmakta, kuluçka evresindeki bu şirketlere eğitimler, mentörlük, danışmanlık ve finansal destek sunulmaktadır. 

Siteye Git
T-Health T-Health

ODTÜ TEKNOKENT firmalarının yurtiçi ve yurtdışı pazarlardan daha fazla pay almaları, işbirliklerini artırmaları ve ortak hareket etmelerine yönelik olarak ağırlık verilen kümelenme faaliyetleri kapsamında 2016 yılında Sağlık Teknolojileri alanında da kümelenme çalışmaları başlatılmıştır.

Sağlık Teknolojileri alanında faaliyet gösteren ODTÜ TEKNOKENT firmaları “medikal cihaz, sağlık bilişimi ve biyoteknoloji” alanlarında çalışmakta olup bu çerçevede kurulan kümelenme “İleri Sağlık Teknolojileri Kümelenmesi” olarak adlandırılmış ve odağı “teknolojiyi geliştiren” olarak belirlenmiştir.

T.ICT T.ICT

ODTÜ TEKNOKENT, bilişim ve telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren 165’i aşkın üst düzey ve kapasitesi yüksek Ar-Ge firmasının gücünü bir araya getirip, kümelenme faaliyetlerine başlamış ve 2014 yılında ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi – T.ICT’yi kurmuştur. 

T.ICT, kurumsal yazılımlar, bilgi güvenliği, akıllı sistemler, oyun, sağlık bilişimi, nesnelerin interneti, yapay zeka, coğrafi bilgi sistemleri, e-öğrenme, mobil uygulamalar, dil işleme, büyük veri, simülasyon, görüntü işleme, telekomünikasyon, eğitim gibi çok çeşitli alanlarda faaliyet gösteren farklı büyüklükteki firmalardan oluşmaktadır

Siteye Git
TTO TTO

ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan “ODTÜ Teknoloji Transfer Ofisi (ODTÜ – TTO)” hem üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hem de teknoloji odaklı girişimciliğin desteklenmesi için geliştirilmiş bir yapıdır. Üniversitede üretilen akademik bilginin ticari değere dönüşmesi için patent alınmasından, şirket kurulmasına kadar hem finansal olarak hem de yönetsel olarak tüm süreci akademisyenler adına ODTÜ TEKNOKENT yönetimi yürütmektedir.

ATOM ATOM

ODTÜ TEKNOKENT’in üniversite öğrencileri arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla kurduğu ve “ATOM” (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) adıyla girişimci öğrencilerin oyun yazılımı alanındaki fikirlerini ve projelerini geliştirebilecekleri ve kendi şirketlerini kurma imkanı buldukları bir ön kuluçka merkezidir.

Oyun yazılımı alanında becerisi olan öğrencilere, 600 m2’lik açık ofis alanı ve toplantı salonlarından oluşan mekanda, oyun, animasyon ve simülasyon geliştirmek için ihtiyaç duyacakları altyapı, üstyapı olanakları, eğitimler ve şirketlerle ortak proje geliştirme imkanı sağlanmaktadır.

Siteye Git
YFYİ YFYİ

Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ) ODTÜ TEKNOKENT tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik programıdır. Temel amacı başta üniversite öğrencileri olmak üzere, gençleri girişimciliğe özendirerek ülke çapında girişimciliği teşvik etmek ve girişimcilik kültürünü yeni nesle benimsetmektir. 

ODTÜ ile ODTÜ TEKNOKENT işbirliğinde gerçekleştirilen YFYİ, yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikri olan öğrencilerin ve yeni mezunların fikirlerini hayata geçirmeleri için uygun ortamı sağlamakta ve onlara başarılı iş adamları olmaları yolunda destek vermektedir.

Siteye Git
Growth Circuit

FARK YARATAN FİRMALARIMIZ

RT @yfyi: ODTÜ TEKNOKENT’in Stratejik Ortak olarak yer aldığı @AnkaraStartUp Zirvesi’nde jüri karşısına çıkacak olan YFYİ ve Kuluçka girişi…

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı organizasyonu ile Mardin Artuklu Üniversitesi öğrencileri misafirimiz oldu, prog… https://t.co/b3QUUleg2c

.@BTKbasin katılımıyla ve 5G Vadisi Açık Test Sahası tedarikçi firmaları Spark, Ulak, i2i, Netaş ve Huawei'nin sunu… https://t.co/pAIunlGxSM

T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından düzenlenen Türk Savunma Sanayii Zirv… https://t.co/2aj7GSe7t4

RT @yfyi: YFYİ şirketlerimizden B-PREG @hellotomorrowtr Türkiye finalinde “Industry and New Materials” kategorisinde birinci oldu. 👏🏻 🎉 @OD…

ODTÜ TEKNOKENT'ten ve firmalarımızdan yeni haberlerle yeni bültenimiz yayında. Keyifli okumalar:… https://t.co/nSOzwzfDa3

RT @yfyi: YFYİ şirketlerimizden @3D3Teknoloji TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm Programı Başarı Hikayeleri'nde, çözüm ortağı @vitra için geli…

ATO Congresium’da düzenlenen Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’nda yerimizi aldık. Z15 nolu standımıza sizleri de bekli… https://t.co/hUzJiKTXjK

Savunma Sanayii Başkanlığı'nın yürüttüğü "Endüstriyel Yetkinlik Değerlendirme ve Destekleme Programı @EydepSSB kaps… https://t.co/SSBMOf6Av8

ODTÜ TEKNOKENT Dijital Dönüşüm Platformu olarak @Tubitak ev sahipliğinde gerçekleşen @TUSIAD 5. Sanayide Dijital Dö… https://t.co/4FX0FALLoC

Tüm dünyayla eş zamanlı gerçekleşecek oyun geliştirme maratonu GGJ 2019 için başvurular başladı. Yeni ekipler, yeni… https://t.co/l5lXHcX4Oj

RT @ATOMinGames: Kristal Piksel için son 2 gün. Başvurunuzu hemen yapın. @ODTUTeknokent @togedtr @DijitalOyunlar @gamedevturkey https://t.c…

EEN Anatolia konsorsiyumunu temsilen ODTÜ TEKNOKENT olarak EEN Ulusal Toplantısı'nda sunumumuzu gerçekleştirdik.… https://t.co/r3hKsS8tBP

ODTÜ TEKNOKENT ve @BitesSavunma işbirliğinde gerçekleştirilen Kan ve Kök Hücre Bağışı Kampanyası için @Kizilay kan… https://t.co/rhkFHlKBRH

Firmalarımızdan BİTES, Yeni nesil teknolojiler üzerine yürütmekte olduğu Ar-Ge projelerinde ‘Yazılım Mühendisi’ ve… https://t.co/F3BcfBQtJf

Moskova Devlet Üniversitesi'nde gerçekleşen 3. Uluslararası Üniversiteler Konferansı'nda ODTÜ TEKNOKENT örneğinde g… https://t.co/vdof2aySuU

RT @OrubaTeknoloji: Tübitak 1507 çıktısı olan ORUFLOW ürünümüzü kurduğumuz 19. farklı şehir Almanya / Hamburg oldu. Schleswig-Holstein Üniv…

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi - T.ICT ve Serverless Turkey Meetup grubunun düzenlediği tek… https://t.co/I8HWiiBi0Z

RT @yfyi: YFYİ şirketlerimiz @akillibes ve Connect-ION #BigBang2018 de @Allianz’tan nakdi ödül kazandılar. Başarılarının devamını dileriz 🤗…

Firmalarımızdan @VLMediaCo, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenen "İhracatın Yıldızları" yarışmasında… https://t.co/oKkd4aU426

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara