ODTÜ TEKNOKENT

ODTÜ TEKNOKENT Speed Up programı kapsamında Startup Wise Guys  ile gerçekleştireceğimiz "How to Sell to Globe" etkinliğimizde Patrick Collins-Head of Growth at SWG konuğumuz olacaktır. 

Konu SpeedUp-How to Sell to Globe w/Patrick Collins
Tarih: Apr 21, 2021 14:00 Istanbul
Platform: Zoom
https://zoom.us/j/94558987067

Meeting ID: 945 5898 7067

BRIDGE.UP kapsamında düzenlenecek olan ve Toronto Ticaret Ataşesi Mehmet Ekizoğlu’nun konuşmacı olacağı “Kanada Ticaret Fırsatları” webinarı 28 Nisan 2021 Çarşamba günü Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecektir.  

Etkinliğe katılım için: https://zoom.us/j/97988369364

YFYİ Demo Day Sahnesi Geleceğe İz Bırakacak Projelere Sahne Oldu

YFYİ Demo Day Sahnesi Geleceğe İz Bırakacak Projelere Sahne Oldu

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından 16’ıncısı düzenlenen Türkiye’nin en başarılı hızlandırma programı Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ) Demo Day etkinliği 2 Nisan Cuma günü gerçekleştirilen online etkinlikte sahne aldılar.
Devamını Oku
Dünyadaki ilk Endüstriyel Hiperspektral Görüntüleme Uygulama Merkezi ODTÜ TEKNOKENT’te açılıyor.

Dünyadaki ilk Endüstriyel Hiperspektral Görüntüleme Uygulama Merkezi ODTÜ TEKNOKENT’te açılıyor.

Dünyadaki ilk Endüstriyel Hiperspektral Görüntüleme Uygulama Merkezi, ODTÜ TEKNOKENT şirketlerinden VİSRATEK ve Headwall Photonics (ABD) ortak girişimiyle ODTÜ TEKNOKENT’te açılıyor.
Devamını Oku
TÜBİTAK BİGG 2. Çağrı Dönemi Başvuruları Devam Ediyor

TÜBİTAK BİGG 2. Çağrı Dönemi Başvuruları Devam Ediyor

ODTÜ TEKNOKENT girişimcilerin fikirlerini olgunlaştırmak, TÜBİTAK BİGG desteğine ulaşmalarını sağlamak ve ülkemiz için katma değeri yüksek büyüme potansiyeli olan işlerin ortaya çıkmasına vesile olmak üzere 5 farklı konsorsiyum ile girişimci adaylarının yanında.
Devamını Oku
Gyroscoping Games, WePlay Ventures’tan tohum yatırım aldı

Gyroscoping Games, WePlay Ventures’tan tohum yatırım aldı

ODTÜ TEKNOKENT ATOM mezunlarından, yıllardır milyonlarca oyuncu tarafından oynanan ve dünyada çok başarılı örnekleri olan city-builder türünde oyunlar geliştiren Gyroscoping Games, WePlay Ventures’tan tohum yatırım aldı.
Devamını Oku
Oyun geliştiriciler bu yıl ‘Global Game Jam Online’da bir araya geldi

Oyun geliştiriciler bu yıl ‘Global Game Jam Online’da bir araya geldi

Türkiye’nin de yer aldığı dünyanın en büyük ve kapsamlı oyun geliştirme maratonu Global Game Jam, 104 ülkede eş zamanlı gerçekleştirilen 48 saatlik oyun geliştirme serüveninin ardından sona erdi.
Devamını Oku
Bilim insanları Türkiye'nin uzay yolculuğuna 'ODTÜ Uzay Teknokenti'nde şekil verecek

Bilim insanları Türkiye'nin uzay yolculuğuna 'ODTÜ Uzay Teknokenti'nde şekil verecek

Türkiye'nin Milli Uzay Programı kapsamında, ODTÜ ile beraber, yerli ve yabancı yatırımcılara ev sahipliği yapacak Uzay Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nin Gölbaşı'nda kurulumu için hazırlıklar sürüyor.
Devamını Oku
Dijital oyun sektörü Ankara’da geliştirilecek

Dijital oyun sektörü Ankara’da geliştirilecek

Ankara Kalkınma Ajansı’nın desteklediği, ODTÜ TEKNOKENT’in yürütücü olduğu, ODTÜ ve TOGED ortaklığı, TOSYÖV iştirakiyle yürütülen ‘Yaratıcı Endüstriler Tasarım ve Eğitim Merkezi Kurulması ve Ankara’da Dijital Oyun Sektörü Kapasitesinin Geliştirilmesi (ATOM) Projesi’nin açılış toplantısı yapıldı.
Devamını Oku
Günlük Kovid-19 Tablosunun Arkasındaki Şirket: Turboard

Günlük Kovid-19 Tablosunun Arkasındaki Şirket: Turboard

Sağlık Bakanlığı'nın günlük olarak açıkladığı Kovid-19 tablosunun mimarı ODTÜ TEKNOKENT şirketlerinden Turboard.
Devamını Oku
Varank, Kovid-19'a karşı geliştirilen VLP aşısının toksisite testlerinin yapıldığı laboratuvarda incelemelerde bulundu

Varank, Kovid-19'a karşı geliştirilen VLP aşısının toksisite testlerinin yapıldığı laboratuvarda incelemelerde bulundu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK'ın COVID-19 Türkiye Platformundaki bazı aşı ve ilaç projelerinin toksisite testlerinin yapıldığı ODTÜ TEKNOKENT şirketi Kobay Deney Hayvanları Laboratuvarı A.Ş.'yi ziyaret ederek, şirketin kurucusu Veteriner Hekim Begüm Buğdaycı Açıkkol'dan yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı.
Devamını Oku
Tarım teknolojileri girişimi Agrovisio ilk yatırımını 10 milyon TL değerleme ile aldı

Tarım teknolojileri girişimi Agrovisio ilk yatırımını 10 milyon TL değerleme ile aldı

Sürdürülebilir gıda üretimi ve güvencesine yönelik çözümler üretmek amacıyla Emre Tunalı, Caner Çalık ve Sinan Öz tarafından 2018 yılında kurulan ODTÜ TEKNOKENT’te faaliyetlerini sürdüren Agrovisio girişimi, ilk yatırımını 10 milyon TL değerleme ile Startup Wise Guys’dan aldı.
Devamını Oku
YFYİ YFYİ

Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ) ODTÜ TEKNOKENT tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik programıdır. Temel amacı başta üniversite öğrencileri olmak üzere, gençleri girişimciliğe özendirerek ülke çapında girişimciliği teşvik etmek ve girişimcilik kültürünü yeni nesle benimsetmektir. 

ODTÜ ile ODTÜ TEKNOKENT işbirliğinde gerçekleştirilen YFYİ, yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikri olan öğrencilerin ve yeni mezunların fikirlerini hayata geçirmeleri için uygun ortamı sağlamakta ve onlara başarılı iş adamları olmaları yolunda destek vermektedir.

Siteye Git
TSSK TSSK

ODTÜ TEKNOKENT, aktif olarak Ar-Ge yapan savunma sanayii şirketleri ile ODTÜ içinde yer alan birçok araştırma merkezi ve laboratuvarı bünyesinde barındırmakta olup, 2010 yılı itibariyle Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) adı altında bu firmaları kümelemiştir. 

Bölgedeki diğer Teknokent firmalarının katılımı ile genişleyen TSSK’nın bünyesindeki şirketler, birbirlerini tamamlayıcı ve birbirlerinin kabiliyetlerine katma değer ekleyen ve savunma, havacılık ve güvenlik alanları için yeni ürün ve hizmetler geliştiren dikey uzmanlıklara sahiptirler.

Siteye Git
ATOM ATOM

ODTÜ TEKNOKENT’in üniversite öğrencileri arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla kurduğu ve “ATOM” (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) adıyla girişimci öğrencilerin oyun yazılımı alanındaki fikirlerini ve projelerini geliştirebilecekleri ve kendi şirketlerini kurma imkanı buldukları bir ön kuluçka merkezidir.

Oyun yazılımı alanında becerisi olan öğrencilere, 600 m2’lik açık ofis alanı ve toplantı salonlarından oluşan mekanda, oyun, animasyon ve simülasyon geliştirmek için ihtiyaç duyacakları altyapı, üstyapı olanakları, eğitimler ve şirketlerle ortak proje geliştirme imkanı sağlanmaktadır.

Siteye Git
TTO TTO

ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan “ODTÜ Teknoloji Transfer Ofisi (ODTÜ – TTO)” hem üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hem de teknoloji odaklı girişimciliğin desteklenmesi için geliştirilmiş bir yapıdır. Üniversitede üretilen akademik bilginin ticari değere dönüşmesi için patent alınmasından, şirket kurulmasına kadar hem finansal olarak hem de yönetsel olarak tüm süreci akademisyenler adına ODTÜ TEKNOKENT yönetimi yürütmektedir.

Siteye Git
T.ICT T.ICT

ODTÜ TEKNOKENT, bilişim ve telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren 165’i aşkın üst düzey ve kapasitesi yüksek Ar-Ge firmasının gücünü bir araya getirip, kümelenme faaliyetlerine başlamış ve 2014 yılında ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi – T.ICT’yi kurmuştur. 

T.ICT, kurumsal yazılımlar, bilgi güvenliği, akıllı sistemler, oyun, sağlık bilişimi, nesnelerin interneti, yapay zeka, coğrafi bilgi sistemleri, e-öğrenme, mobil uygulamalar, dil işleme, büyük veri, simülasyon, görüntü işleme, telekomünikasyon, eğitim gibi çok çeşitli alanlarda faaliyet gösteren farklı büyüklükteki firmalardan oluşmaktadır

Siteye Git
BİGG BİGG

TÜBİTAK BİGG 1512 Bireysel Girişimcilik Aşamalı Destek Programı kapsamında uygulayıcı kuruluşlardan biri olan ODTÜ TEKNOKENT yürütücülüğünde sürdürülen BİGG programıyla, yeni hayat bulan şirketlere destek sağlanmakta, kuluçka evresindeki bu şirketlere eğitimler, mentörlük, danışmanlık ve finansal destek sunulmaktadır. 

Siteye Git
T-Health T-Health

ODTÜ TEKNOKENT firmalarının yurtiçi ve yurtdışı pazarlardan daha fazla pay almaları, işbirliklerini artırmaları ve ortak hareket etmelerine yönelik olarak ağırlık verilen kümelenme faaliyetleri kapsamında 2016 yılında Sağlık Teknolojileri alanında da kümelenme çalışmaları başlatılmıştır.

Sağlık Teknolojileri alanında faaliyet gösteren ODTÜ TEKNOKENT firmaları “medikal cihaz, sağlık bilişimi ve biyoteknoloji” alanlarında çalışmakta olup bu çerçevede kurulan kümelenme “İleri Sağlık Teknolojileri Kümelenmesi” olarak adlandırılmış ve odağı “teknolojiyi geliştiren” olarak belirlenmiştir.

Growth Circuit
Growth Circuit
Growth Circuit

DEĞER YARATAN FİRMALARIMIZ

21.04.2021 (yarın) Çarşamba günü 14:00'da SpeedUp Programı kapsamında SWG ile gerçekleştireceğimiz "How to Sell to… https://t.co/wYrlRzdzjQ

BRIDGE.UP kapsamında 28 Nisan tarihinde düzenlenecek “Kanada Ticaret Fırsatları” konulu webinarımıza davetlisiniz.… https://t.co/HWE5TpKhI6

Şirketlerimizden Yedic Mühendislik IT stajyeri aramaktadır. Detaylı bilgi ve CV için: kariyer@yedic.co… https://t.co/akQsYG3SJG

RT @sanayigazetesi: TEKNOLOJİ VAHASI https://t.co/Rh6NmSlCK6 @sanayigazetesi aracılığıyla @ODTUTeknokent @METU_ODTU #arge #istihdam #ihra…

Ticarileşme ve uluslararasılaşma yolunda hızlanarak ilerleyen şirketleri SpeedUp Programımıza bekliyoruz. Başvuru i… https://t.co/3yQDbQa8UY

BRIDGE.UP kapsamında 28 Nisan tarihinde düzenlenecek “Kanada Ticaret Fırsatları” konulu webinarımıza davetlisiniz.… https://t.co/W3Iwv5Uudn

Ticarileşme ve uluslararasılaşma yolunda hızlanarak ilerleyen şirketleri SpeedUp Programımıza bekliyoruz. Başvuru i… https://t.co/vEf78lEktt

Şirketlerimizden Geosys, Full Stack Developer ekip arkadaşları arıyor. Detaylı bilgi ve CV için:… https://t.co/cacPnDKU7K

RT @yfyi: 16'ıncısını tamamladığımız YFYİ etkinliğimizde geleceğe #izbırak'acak projeleriyle sahnede yer alan tüm ekiplerimizi tebrik ediyo…

RT @ajansteknoloji: Girişim sihirbazları ODTÜ’de sahneye çıktı 🏆 ODTÜ TEKNOKENT Uluslararasılaşma Ödülleri 🏅 Bionova 🏅 Porion 🏅 Sweephy 🏅…

RT @TLENKS: Her zaman olduğu gibi @yfyi etkinliğinde harika girişimler ve pırıl pırıl insanlarla tanıştım. Umarım hepsi hayal ettikleri şey…

@StartupWiseGuys @ostimosb @techsquaregrsm @issdelectronics @onediocom @BitesSavunma @enocta @ICTERRA @kapsamdenetim

Bir YFYİ Etkinliğinin daha sonuna geldik! Bizlere destek olan tüm iş ortaklarımıza teşekkür ederiz. Bir dahaki etki… https://t.co/n8vkkChxWv

ODTÜ TEKNOKENT Genel Müdürü Serdar Alemdar açılış konuşmasını yapmak için sahnede! #yfyi #yfyi2020 #demoday… https://t.co/24gQ7VTmcS

RT @SelinArslanhan: Organizasyon da girişimler de harikaydı 🙏👏👏 @ODTUTeknokent @soylemez_basak @yfyi https://t.co/ZYGrRWopeN

YFYİ 2020 girişimci sunumları bitti paneller başladı! #yfyi #yfyi2020 #demoday #izbırak #sihir #ODTÜTEKNOKENT https://t.co/1XPmAFRVsL

YFYİ 2020 Demo Day başlıyor! Canlı yayınımızı izlemek için: https://t.co/jiROjV2hQQ #yfyi #yfyi2020 #demoday… https://t.co/vOD58cYYSI

Şirketlerimizden Alyo Bilişim, QA Engineer, Linux Devops Engineer, Frontend Developer ve PHP Developer ekip arkadaş… https://t.co/0rPcDJHQL6

RT @yfyi: İşte Geleceğe #izbırak an YFYİ 2020 Girişimcileri! YFYİ en sihirli gününde sizlerle tanışmak için hazırlar. 2 Nisan’ı bekleyin si…

TUNE.UP etkinlikleri kapsamında online olarak düzenlenecek “Workshop: Modern Javascript” eğitimi 8 Nisan Perşembe g… https://t.co/uBhBsDR3df

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara