ODTÜ TEKNOKENT
Growth Circuit Tim-Teb Hızlandırma Programı kapsamında ABD’ye gidecek girişimler belli oldu.

Growth Circuit Tim-Teb Hızlandırma Programı kapsamında ABD’ye gidecek girişimler belli oldu.

Growth Circuit Tim-Teb Hızlandırma Programı kapsamında ABD’ye gidecek girişimler belli oldu.
Devamını Oku
ATOM’da Yaz Stajı Başvuruları Sonuçlandı

ATOM’da Yaz Stajı Başvuruları Sonuçlandı

ODTÜ TEKNOKENT ön kuluçka merkezi ATOM’a yaz stajı için 250’den fazla başvuru yapıldı.
Devamını Oku
81 ülkede en beğenilen yeni oyun

81 ülkede en beğenilen yeni oyun

ODTÜ TEKNOKENT Animasyon Teknolojileri Oyun Geliştirme Merkezi (ATOM) ekiplerinden CHEF Game Studio'nun geliştirdiği renk temalı üçlü eşleştirme oyunu "Popsicle Sticks", Apple App Store'da dünya çapında 81 ülkede en beğenilen yeni oyunlar listesine girmeyi başardı.
Devamını Oku
Designnobis Avrupa’dan 6 ödülle döndü

Designnobis Avrupa’dan 6 ödülle döndü

ODTÜ TEKNOKENT şirketi Designnobis, Avrupa Tasarım Yarışması'nda (European Product Design Award) altı ödül birden kazandı.
Devamını Oku
TSSK Yönetim Kurulu’nda görev değişikliği

TSSK Yönetim Kurulu’nda görev değişikliği

TSSK şirketlerinin yetenek ve kabiliyetlerinin geliştirilmesi adına gönüllülük esaslı çeşitli görevler üstlenmiş olan TSSK Yönetim Kurulu, geçtiğimiz aylarda yapılan Genel Kurul sonrası yenilendi.
Devamını Oku
Tarih yolculuğunda teknoloji devrimi

Tarih yolculuğunda teknoloji devrimi

Teknolojinin sunduğu olanaklarla geliştirilen interaktif müze teknolojileri, ziyaretçileri etkileyici bir tarih yolculuğuna çıkarıyor.
Devamını Oku
“İhracat Pusulası”nda yerli iş zekası teknololjisi; E-Kalite’den

“İhracat Pusulası”nda yerli iş zekası teknololjisi; E-Kalite’den

İhracatını arttırmak veya ilk kez ihracat yapmak isteyen şirket ve girişimcilere yol gösterecek İhracat Pusulası bilgilendirme portalının teknolojisi ODTÜ TEKNOKENT şirketi E-Kalite tarafından gerçekleştirildi.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT bir kez daha en iyiler arasında yerini aldı

ODTÜ TEKNOKENT bir kez daha en iyiler arasında yerini aldı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen, 2017 Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeks çalışması sonuçlarına göre ODTÜ TEKNOKENT yine en başarılı teknokentler arasında yer aldı.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT firması Anova Mühendislik ile Figes A.Ş.’den önemli ortaklık

ODTÜ TEKNOKENT firması Anova Mühendislik ile Figes A.Ş.’den önemli ortaklık

ODTÜ TEKNOKENT firması ve TSSK üyesi Anova Mühendislik ile Figes A.Ş. işbirliğiyle kurulan, ANSYS temsilcisi ELITE CHANNEL PARTNER statüsündeki NUMESYS Yazılım Sistemleri A.Ş “ortaklık sözleşmesi”; Euroasia Airshow’un üçüncü gününde imzalandı.
Devamını Oku
TSSK firmaları Türkiye’nin ilk ve en büyük sivil havacılık fuarındaydı

TSSK firmaları Türkiye’nin ilk ve en büyük sivil havacılık fuarındaydı

ODTÜ TEKNOKENT Savunma Sanayii Kümelenmesi TSSK, 20 üye firmasıyla Nisan ayında Antalya Uluslararası Havalimanı’nda gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk ve en büyük sivil havacılık fuarında yer aldı.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
Teknokent Vergi Uygulamaları Son Değişiklikler ve 7143 Sayılı Vergi Affı Kanunu
ODTÜ TEKNOKENT İkizler Binası Konferans Salonu

Mazars Denge Yeminli Mali Müşavirlik yetkililerinin katılımıyla 20 Haziran 2018 Çarşamba günü saat 14:00’te ODTÜ TEKNOKENT İkizler Binası Konferans Salonu’nda “Teknokent Vergi Uygulamaları Son Değişiklikler ve 7143 Sayılı Vergi Affı Kanunu Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleştirilecektir.  

1.       Oturum: 14:00-15:15

          Çay-Kahve Arası: 15:15-15:30

2.       Oturum: 15:30-17:30 

LCV: Katılımcıların Özge Ertuğrul’a e-posta yoluyla ( ozge.ertugrul@odtuteknokent.com.tr ) bildirimde bulunmaları gerekmektedir.

 

 

ATOM ATOM

ODTÜ TEKNOKENT’in üniversite öğrencileri arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla kurduğu ve “ATOM” (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) adıyla girişimci öğrencilerin oyun yazılımı alanındaki fikirlerini ve projelerini geliştirebilecekleri ve kendi şirketlerini kurma imkanı buldukları ön kuluçka merkezi ise Mayıs 2008’de hizmete girmiştir.

Oyun yazılımı alanında becerisi olan öğrencilere, 600 m2’lik açık ofis alanı ve toplantı salonlarından oluşan mekanda, oyun, animasyon ve simülasyon geliştirmek için ihtiyaç duyacakları altyapı, üstyapı olanakları, eğitimler ve şirketlerle ortak proje geliştirme imkanı sağlanmaktadır.

Siteye Git
YFYİ YFYİ

Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ), ODTÜ TEKNOKENT tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik programıdır. Temel amacı başta üniversite öğrencileri olmak üzere, gençleri girişimciliğe özendirerek ülke çapında girişimciliği teşvik etmek ve girişimcilik kültürünü yeni nesle benimsetmektir.

ODTÜ ile ODTÜ TEKNOKENT işbirliğinde gerçekleştirilen “Yeni Fikirler Yeni İşler” yarışması, yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikri olan öğrencilerin ve yeni mezunların fikirlerini hayata geçirmeleri için uygun ortamı sağlamakta ve onlara başarılı iş adamları olmaları yolunda destek vermektedir.

Siteye Git
T.ICT T.ICT

ODTÜ TEKNOKENT 2010 yılında savunma sanayi ile başlamış olduğu kümelenme çalışmalarına Bilişim ve Telekomünikasyon alanında devam etmiştir. Hali hazırda bölgede faaliyet gösteren şirketlerin % 50’ye yakını Bilişim ve Telekomünikasyon alanında faaliyet göstermektedir. Bu kapsamda ODTÜ TEKNOKENT’in hedeflediği yaşayan bir ekosistemin geliştirilmesinde ve sürdürülebilir kılınmasındaki önemli adımlardan birisi Teknokent Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi’dir.

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi’nin misyonu farklı ölçekteki şirketlerin ve akademisyenlerin bir araya gelerek üniversite ile işbirlikleri içerisinde yenilikçi Ar-Ge projeleri ortaya çıkarmaları ve bu projeler sonucunda uluslararası başarı elde edilmesi olarak belirlenmiştir.

Siteye Git
TTO TTO

ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan “ODTÜ – TTO Teknoloji Transfer Ofisi” hem üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hem de teknoloji odaklı girişimciliğin desteklenmesi için geliştirilmiş bir yapıdır. Üniversitede üretilen akademik bilginin ticari değere dönüşmesi için patent alınmasından, şirket kurulmasına kadar hem finansal olarak hem de yönetsel olarak tüm süreci akademisyenler adına ODTÜ TEKNOKENT yönetimi yürütmektedir.

ODTÜ TTO, akademisyenlerin bilimsel çalışmalarını patent alma süreçlerini koordine etmekte ve sonrasında yeni spin-off işletmelerin kurulmasını desteklemektedir. 2014 yılı sonu itibariyle Teknoloji Transfer Ofisi aracılığıyla 71 buluş desteklenmekte olup, bu buluşlar kapsamında 52 PCT, 48 Türkiye, 21 ABD, 19 EPO, 6 EAPO, 12 Japonya patent başvurusu ile 5 faydalı model başvurusu gerçekleştirilmiştir.

TSSK TSSK

ODTÜ TEKNOKENT, aktif olarak Ar-Ge yapan ve 90’ı aşkını savunma sanayii şirketi olmak üzere, 300’den fazla firma ile beraber ODTÜ içinde yer alan birçok araştırma merkezi ve laboratuvarı bünyesinde barındırmakta olup, 2010 senesi itibariyle Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) adı altında savunma sanayii alanında faaliyet gösteren firmaları kümelemiştir.

ODTÜ TEKNOKENT’te Savunma Sanayi Araştırma ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (SATGEB) kurulması ile birlikte Aselsan, Havelsan, TAI gibi sektörün büyük ana yüklenicilerinin Ar-Ge birimlerinin de ODTÜ TEKNOKENT’te yer alması sağlanmıştır. ODTÜ TEKNOKENT’te Savunma Sanayi Araştırma ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (SATGEB) kurulması ile birlikte Aselsan, Havelsan, TAI gibi sektörün büyük ana yüklenicilerinin Ar-Ge birimlerinin de ODTÜ TEKNOKENT’te yer alması sağlanmıştır.

Siteye Git

FARK YARATAN FİRMALARIMIZ

Teknokent Vergi Uygulamaları'nda Son Değişiklikler ve 7143 Sayılı Vergi Affı Kanunu Bilgilendirme Toplantısı 20 Haz… https://t.co/nSe9MF1ZrI

Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlar, sağlık, mutluluk ve esenlikler dileriz. https://t.co/n1kEGNIPh4

.@MazarsDenge Yeminli Mali Müşavirlik yetkililerinin katılımıyla “Teknokent Vergi Uygulamaları Son Değişiklikler ve… https://t.co/OGpUVjx9AQ

Kurucu üyesi olduğumuz ve yönetim kurulunda yer aldığımız Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi @HTkumelenmesi faali… https://t.co/c0Ed5EzDWw

RT @GrowthCircuit: https://t.co/5hPWprt9Bg via @odtuteknokent

RT @ozgurgundogdu35: ODTÜ Teknokentte bir firma müzeler için sanal gerçeklik yazılımı üretiyor ve birçok müzede bu teknoloji kullanılıyor.…

Firmalarımızdan @Designnobis, Avrupa Tasarım Yarışması'ndan 6 ödülle döndü. Tebrikler 👏👏 https://t.co/pa4mHiuLbY https://t.co/YCezT2UQHq

RT @ATOMinGames: Gamers Qube ile mobil oyunlar ve yatırım fırsatlarını konuşuyoruz. @togedtr @gamedevturkey @ODTUTeknokent @StartersHub htt…

Tayvan Ticaret Heyeti'nin üçüncü günü B2B görüşmelerle devam ediyor. #tict https://t.co/oRDGKdbq7k

RT @yfyi: YFYİ 2018 2.Bootcamp’inin son gününe geldik. Eğitimlerde ve mentorluklarda bizleri yalnız bırakmayan iş ortaklarımıza çok teşekkü…

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü yetkililerini, ODTÜ TEKNOKENT'te ağırladık… https://t.co/uBW25ofGxm

Mayıs ayında ODTÜ TEKNOKENT'te neler olduğunu merak edenler için bültenimiz yayında, keyifli okumalar.… https://t.co/RKT3xDi7kL

Following our visit to Neihu Science Park on the first day, it is time for us to visit Nankang Software Center, an… https://t.co/1PAU5UqTfe

Netmarble ve StartersHub işbirliği ile başlatılan ileri aşama hızlandırıcı programı Gamer's Qube 'ün başvuruları aç… https://t.co/M8QBIqMvMe

RT @yfyi: Second day in YFYI 2018 Bootcamp, we are talking about metrics which are important to entrepreneurs. 🤗 YFYİ 2018 Bootcamp’inde ik…

Tayvan Ticaret Heyetinin ilk günü Neihu Science Park ziyaretimiz ile başladı. #tict https://t.co/L67coMD9iQ

RT @tubitakteydeb: Mevzuatı yenilenen TTO desteği başarı ve hedef odaklı https://t.co/dSKzjhrd0H

RT @yfyi: YFYİ 2018 2.Bootcamp started! YFYİ 2018 2. Bootcamp i başladı! @ODTUTeknokent @UCBerkeleyIAG @GrowthCircuit #yfyi2018 #stepforwar…

RT @metudf: Disiplinlerarası Tasarım Stüdyosu Bahar'18'in kapanış etkinliğini misafirlerimizin katılımıyla gerçekleştirdik. Tasarım Fabrika…

Destekçisi olduğumuz Disiplinlerarası Tasarım Stüdyosu (DTS Spring'18) kapanış etkinliğindeyiz. https://t.co/oke7nmLHHz

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara