ODTÜ TEKNOKENT
ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
Birleşik Krallık ve Global Pazarlara Erişim
ODTÜ TEKNOKENT İkizler Binası Konferans Salonu

ODTÜ TEKNOKENT ve Sistem Global Danışmanlık işbirliğinde 20 Şubat 2019 tarihinde ODTÜ TEKNOKENT İkizler Binası Konferans Salonu’nda “Birleşik Krallık ve Global Pazarlara Erişim” semineri gerçekleştirilecektir. Etkinlik detayları aşağıda yer almakta olup , etkinliğe katılım için https://www.eventbrite.com/e/uk-pazar-ve-frsatlar-tickets-56334879140 adresinden kayıt olmanız gerekmektedir.

TSSK TSSK
TSSK 6. Proje Pazarı
ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi

ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
Fransa Pazarına Giriş ve Pazar Fırsatları
ODTÜ TEKNOKENT İkizler Binası Konferans Salonu

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi T.ICT tarafından Fransa Büyükelçiliği katkılarıyla düzenlenecek olan “Fransa Pazarına Giriş ve Pazar Fırsatları” bilgilendirme etkinliği 26 Şubat 2019 Salı günü ODTÜ TEKNOKENT İkizler Binası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

Fransa’daki yatırım ortamı, mevzuatı ve fırsatları ve Türkiye-Fransa ikili ekonomik ve ticari ilişkileri hakkında bilgilerin paylaşılacağı etkinliğin detaylı programı aşağıda yer almaktadır.

Etkinliğe katılmak isteyen firma temsilcilerinin  15 Şubat Cuma günü mesai bitimine kadar F. Yağmur Fırat’a e-posta yolu ile bilgi vermelerini rica ederiz.

 

Oyun fabrikası ATOM’da maraton heyecanı

Oyun fabrikası ATOM’da maraton heyecanı

Her sene dünya ile eş zamanlı olarak düzenlenen oyun maratonu Global Game Jam(GGJ), 25 Ocak’ta başlıyor. GGJ’nin Türkiye’deki en büyük merkezlerinden olan ODTÜ TEKNOKENT ve TOGED işbirliğinde, bu sene de GGJ ATOM ile geliştiricileri ağırlamaya hazırlanıyor.
Devamını Oku
Türk Kartalı’na Almanya’dan Ödül

Türk Kartalı’na Almanya’dan Ödül

ODTÜ TEKNOKENT firmalarından Designnobis tarafından geliştirilen "Türk Kartalı ALPINA" uçak modeli, "German Design Awards 2019"da ‘Altın Ödül’e layık görüldü.
Devamını Oku
Growth Circuit Özel Portfolyo Lansmanı’nda girişimcilerini tanıttı

Growth Circuit Özel Portfolyo Lansmanı’nda girişimcilerini tanıttı

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından kurulan Growth Circuit, Özel Portfolyo Lansmanı 150 kişinin katılımıyla geçtiğimiz hafta Kolektif House Levent’te gerçekleşti.
Devamını Oku
Kodex Bilişim’den Yargıtay davalarına yapay zekalı destek

Kodex Bilişim’den Yargıtay davalarına yapay zekalı destek

ODTÜ TEKNOKENT firmalarından Kodex Bilişim geliştirdiği Arya yazılımı ile Yargıtay davalarının sonuçlarını yaklaşık yüzde 90 oranında doğru tahmin edebiliyor.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT firmaları bir kez daha ‘en iyiler’ arasında

ODTÜ TEKNOKENT firmaları bir kez daha ‘en iyiler’ arasında

Her yıl internet ve teknoloji dünyasının en iyilerinin belirlendiği Webrazzi Ödülleri'nin 2018 yılı kazananları belli oldu.
Devamını Oku
Alt Yapısı YD Yazılım tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk ‘Model Fabrika’sı açıldı.

Alt Yapısı YD Yazılım tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk ‘Model Fabrika’sı açıldı.

ODTÜ TEKNOKENT firması YD Yazılım tarafından alt yapısı geliştirilen Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi – Ankara Model Fabrika açılışı geçtiğimiz ay gerçekleştirildi.
Devamını Oku
Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri sahiplerini buldu

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri sahiplerini buldu

Microsoft ve Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK)’nun desteğiyle, Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve ODTÜ TEKNOKENT ATOM işbirliğinde düzenlenen Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri töreni gerçekleşti.
Devamını Oku
Oyun Dünyasını Sarsmaya Hazır Mısın?

Oyun Dünyasını Sarsmaya Hazır Mısın?

Tüm dünyayla eş zamanlı oyun geliştirme maratonu için başvurular başladı.
Devamını Oku
Boş park yeri bulma sorun olmaktan çıkacak

Boş park yeri bulma sorun olmaktan çıkacak

ODTÜ TEKNOKENT YFYİ Hızlandırma Programı girişimcileri tarafından geliştirilen ParxLab uygulaması ile sürücüler, cep telefonu üzerinden boş park yerini kolayca bulabilecek.
Devamını Oku
VLMedia Hizmet İhracatı Şampiyonu

VLMedia Hizmet İhracatı Şampiyonu

ODTÜ TEKNOKENT firmalarından VLMedia, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) önderliğinde, Dünya Gazetesi ve DHL Express işbirliği ile Akbank ana sponsorluğunda ve Turkcell’in iletişim sponsorluğunda düzenlenen "İhracatın Yıldızları" yarışmasında Hizmet İhracatı Şampiyonu oldu.
Devamını Oku
TSSK TSSK

ODTÜ TEKNOKENT, aktif olarak Ar-Ge yapan savunma sanayii şirketleri ile ODTÜ içinde yer alan birçok araştırma merkezi ve laboratuvarı bünyesinde barındırmakta olup, 2010 yılı itibariyle Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) adı altında bu firmaları kümelemiştir. 

Bölgedeki diğer Teknokent firmalarının katılımı ile genişleyen TSSK’nın bünyesindeki şirketler, birbirlerini tamamlayıcı ve birbirlerinin kabiliyetlerine katma değer ekleyen ve savunma, havacılık ve güvenlik alanları için yeni ürün ve hizmetler geliştiren dikey uzmanlıklara sahiptirler.

Siteye Git
T-Health T-Health

ODTÜ TEKNOKENT firmalarının yurtiçi ve yurtdışı pazarlardan daha fazla pay almaları, işbirliklerini artırmaları ve ortak hareket etmelerine yönelik olarak ağırlık verilen kümelenme faaliyetleri kapsamında 2016 yılında Sağlık Teknolojileri alanında da kümelenme çalışmaları başlatılmıştır.

Sağlık Teknolojileri alanında faaliyet gösteren ODTÜ TEKNOKENT firmaları “medikal cihaz, sağlık bilişimi ve biyoteknoloji” alanlarında çalışmakta olup bu çerçevede kurulan kümelenme “İleri Sağlık Teknolojileri Kümelenmesi” olarak adlandırılmış ve odağı “teknolojiyi geliştiren” olarak belirlenmiştir.

YFYİ YFYİ

Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ) ODTÜ TEKNOKENT tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik programıdır. Temel amacı başta üniversite öğrencileri olmak üzere, gençleri girişimciliğe özendirerek ülke çapında girişimciliği teşvik etmek ve girişimcilik kültürünü yeni nesle benimsetmektir. 

ODTÜ ile ODTÜ TEKNOKENT işbirliğinde gerçekleştirilen YFYİ, yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikri olan öğrencilerin ve yeni mezunların fikirlerini hayata geçirmeleri için uygun ortamı sağlamakta ve onlara başarılı iş adamları olmaları yolunda destek vermektedir.

Siteye Git
T.ICT T.ICT

ODTÜ TEKNOKENT, bilişim ve telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren 165’i aşkın üst düzey ve kapasitesi yüksek Ar-Ge firmasının gücünü bir araya getirip, kümelenme faaliyetlerine başlamış ve 2014 yılında ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi – T.ICT’yi kurmuştur. 

T.ICT, kurumsal yazılımlar, bilgi güvenliği, akıllı sistemler, oyun, sağlık bilişimi, nesnelerin interneti, yapay zeka, coğrafi bilgi sistemleri, e-öğrenme, mobil uygulamalar, dil işleme, büyük veri, simülasyon, görüntü işleme, telekomünikasyon, eğitim gibi çok çeşitli alanlarda faaliyet gösteren farklı büyüklükteki firmalardan oluşmaktadır

Siteye Git
ATOM ATOM

ODTÜ TEKNOKENT’in üniversite öğrencileri arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla kurduğu ve “ATOM” (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) adıyla girişimci öğrencilerin oyun yazılımı alanındaki fikirlerini ve projelerini geliştirebilecekleri ve kendi şirketlerini kurma imkanı buldukları bir ön kuluçka merkezidir.

Oyun yazılımı alanında becerisi olan öğrencilere, 600 m2’lik açık ofis alanı ve toplantı salonlarından oluşan mekanda, oyun, animasyon ve simülasyon geliştirmek için ihtiyaç duyacakları altyapı, üstyapı olanakları, eğitimler ve şirketlerle ortak proje geliştirme imkanı sağlanmaktadır.

Siteye Git
T.BIGG T.BIGG

TÜBİTAK BİGG 1512 Bireysel Girişimcilik Aşamalı Destek Programı kapsamında uygulayıcı kuruluşlardan biri olan ODTÜ TEKNOKENT yürütücülüğünde sürdürülen T.BİGG programıyla, yeni hayat bulan şirketlere destek sağlanmakta, kuluçka evresindeki bu şirketlere eğitimler, mentörlük, danışmanlık ve finansal destek sunulmaktadır. 

Siteye Git
TTO TTO

ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan “ODTÜ Teknoloji Transfer Ofisi (ODTÜ – TTO)” hem üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hem de teknoloji odaklı girişimciliğin desteklenmesi için geliştirilmiş bir yapıdır. Üniversitede üretilen akademik bilginin ticari değere dönüşmesi için patent alınmasından, şirket kurulmasına kadar hem finansal olarak hem de yönetsel olarak tüm süreci akademisyenler adına ODTÜ TEKNOKENT yönetimi yürütmektedir.

Growth Circuit

DEĞER YARATAN FİRMALARIMIZ

RT @Sistem_Global: Hemen dünyaya teknolojinizi tanıtmaya başlayın! 10.00-12.00 arasında @ODTUTeknokent'te gerçekleşecek ''Birleşik Krallık…

Bu yıl 6'ncısını düzenlediğimiz #TSSK Proje Pazarı etkinliğimiz 25 Şubat Pazartesi ODTÜ KKM'de gerçekleşecek. Kayıt… https://t.co/aCKUZI1Hnu

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT olarak Karadeniz Teknik Universitesi’nde Kamu-Üniversite-Sanayi (KÜSİ) faaliyetleti kapsamın… https://t.co/Rvilh4U2PC

Firmalarımızdan GCLAB Mühendislik, projelerinin gömülü yazılım tasarımı, PC kullanıcı arayüzü yazılımları tasarımı… https://t.co/puRJdAnsl1

RT @TSSKofficial: Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) olarak, 25 Şubat 2019 tarihinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşt…

RT @TLENKS: Küresel bir oyun geliştirici buluşması.. Kazanan kaybeden yok. Sadece aynı hayali oyuna dönüştüren geliştiriciler var. Yeni oyu…

RT @TLENKS: Etkinlikte "kalbin senin evindir" diyen hayal de vardı, galaksiyi evi kabul edip savunan da.. Tüm bu hayallere müzik yapan yete…

RT @gooksel: Oyun geliştirme maratonuna anneler damga vurdu: • Tüm dünyada 8 binden fazla oyun geliştirildi • @ODTUTeknokent ATOM'da "Ev si…

Sistem Global Danışmanlık tarafından düzenlenen “Teknoparklarda Mali Uygulamalar Eğitimi” 14.00'da #ODTÜTEKNOKENT't… https://t.co/l9Ac4Ekq29

RT @TLENKS: veya #odtü jeoloji ikinci sınıf öğrencisi Yaman Efe gibi her ev hayaline oyun müziği bestelemeye çalışan kalbin varsa uykusuz k…

RT @TLENKS: Uykusuz kalmaya değer! #ggjatom “Eğer kalbin senin evindir” diyorsan, evini canavarlardan korumaya çalışan kahraman olmak istiy…

RT @ATOMinGames: GGJ ATOM son hız devam ediyor. @ODTUTeknokent @globalgamejam @togedtr https://t.co/sGTRHNrz4e

En heyecanlı oyun maratonu #GGJ19 #ATOM açılış konuşmalarıyla başladı. @ATOMinGames @togedtr https://t.co/3VZlvIYgyr

RT @Sistem_Global: Yeni yılda da hızımızı kesmiyoruz ve eğitimlerimize devam ediyoruz. 29 Ocak Salı günü @odtuteknokent'teyiz. Ailemizin d…

+kapsamında Ünversitemiz ile 8 sanayi kuruluşu ortaklığında 47, Türkiye genelinde ise toplam 517 doktora öğrencisi… https://t.co/ri66suvYKu

TÜBİTAK tarafından öncelikli alanlarda sanayide ihtiyaç duyulan doktora derecesine sahip nitelikli insan kaynağının… https://t.co/dsfnp92eM7

RT @HakanOzalpuk: .@globalgamejam etkinliğinin ayrıntılarını ve dijital oyun dünyasındaki son gelişmeleri @ODTUTeknokent @ATOMinGames Merke…

Firmalarımızdan #Eyesoft, sanal ve artırılmış gerçeklik destekli projelerine dahil olacak 'Unity 3D ile Simülasyon/… https://t.co/rpzcjhZ7tv

Her sene bir önceki senenin başvuru rekorunu kırmayı başaran, oyun severlerin heyecanla beklediği GGJ yarın başlıyo… https://t.co/cu82B2rRwW

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ve Ankara Kalkınma Ajansı yetkililerini ODTÜ… https://t.co/fs2ieo1hiz

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara