ODTÜ TEKNOKENT
ODTÜ TEKNOKENT Bilişim İnovasyon Merkezi yeni ismini arıyor

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim İnovasyon Merkezi yeni ismini arıyor

Ocak ayında faaliyetine başlayacak olan Bilişim İnovasyon Merkezi için ödüllü isim yarışması 20 Aralık’a kadar devam edecek.
Devamını Oku
Pixofun’dan “Ciddi Oyunlar”

Pixofun’dan “Ciddi Oyunlar”

ODTÜ TEKNOKENT firması Pixofun, Türkiye ekonomisinin önde gelen şirketleri için “ciddi oyun” ve “oyunlaştırma projeleri” tasarlıyor.
Devamını Oku
Zirvedeki İsim Değişmedi: ODTÜ TEKNOKENT

Zirvedeki İsim Değişmedi: ODTÜ TEKNOKENT

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2011 yılından bu yana gerçekleştirilen “Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi” sıralamasında ODTÜ TEKNOKENT, üst üste 6’ncı kez birinci oldu.
Devamını Oku
TSSK dünyanın en büyükleriyle ABD’de bir araya geldi.

TSSK dünyanın en büyükleriyle ABD’de bir araya geldi.

Teknokent Savunma Sanayi Kümelenmesi (TSSK), küme üyesi 8 teknoloji şirketiyle beraber ABD’nin Orlando şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük modelleme, simülasyon ve eğitim konferansı I/ITSEC Konferansı’na katılım sağladı.
Devamını Oku
Anadolu Sigorta Hackathon’un Kazananları Belli Oldu

Anadolu Sigorta Hackathon’un Kazananları Belli Oldu

ODTÜ TEKNOKENT'in destekleriyle geçekleşen Anadolu Sigorta Hackathonu'nun kazananları belli oldu.
Devamını Oku
Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri ODTÜ TEKNOKENT’ten

Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri ODTÜ TEKNOKENT’ten

Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerine Avrupa ve dünyaya açılma fırsatı sunan Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2017 Programı’nın sonuçları açıklandı.
Devamını Oku
ODTÜ, ODTÜ TEKNOKENT ve Tüpraş’tan Veri Analitiği Merkezi

ODTÜ, ODTÜ TEKNOKENT ve Tüpraş’tan Veri Analitiği Merkezi

Tüpraş (Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.), ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT arasında üniversite-sanayi işbirliği kapsamında ortak çalışmalar için protokol imzalandı.
Devamını Oku
Oyun Dünyasını Sarsmaya Hazır Mısın?

Oyun Dünyasını Sarsmaya Hazır Mısın?

Tüm dünyayla eş zamanlı oyun geliştirme maratonu için başvurular başladı.
Devamını Oku
Türkiye’ye yeni teknoloji merkezi ODTÜ TEKNOKENT’ten

Türkiye’ye yeni teknoloji merkezi ODTÜ TEKNOKENT’ten

ODTÜ TEKNOKENT, Türkiye'yi geleceğin teknolojileriyle buluşturma iddiasıyla Ar-Ge ve yazılım teknolojilerine odaklanmış yeni bir ihtisas teknoparkı kuruyor.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT firması Otsimo Start İsrail 2017’nin kazananı oldu

ODTÜ TEKNOKENT firması Otsimo Start İsrail 2017’nin kazananı oldu

Uluslararası yarışma Start İsrail 2017’nn Türkiye ayağının kazananı otizmli çocukların eğitimleri için mobil oyun platformu geliştiren Otsimo’nun oldu.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
Ankara Marka Festivali 2017
Ankara Ticaret Odası (ATO) Congreisum

Ankara Ticaret Odası tarafından gerçekleştirilen Türkiye’nin en geniş katılımlı marka zirvesi olan Ankara Marka Festivali’nin üçüncüsü 13-14-15 Aralık tarihlerinde Congresium’da kapılarını aralayacak.

 
Festivalde marka, pazarlama, reklam, dijital ve girişimcilik ekosisteminde dünya trendleri  tüm boyutlarıyla mercek altına alınacak. Zirvenin bu yılki teması “Yaratıcılık” Motto;  Yeni Yollar, Yeni Yönler ve Yeni Yöntemler”. Alt tema : “Rekabet ve Etik”, Sosyal sorumluluk: “Sığınmacılar” 


AMF’de, 111 ulusal ve uluslararası konuşmacı, keynote oturumlar, 6 workshop ve eğitici sertifika programının yanı sıra, ulusal ve uluslararası ‘’markaların’’ standlarıyla yer alacağı bir de fuar yer alacak. Geçtiğimiz yıl 15.000 katılımcının izlediği zirveyi bu yıl 20.000’e yakın misafirin izlemesi beklenmektedir.
  

 

ATOM ATOM
Global Game Jam
ODTÜ KKM

İlki 2009 yılında gerçekleştirilen ve her yıl aynı tarihlerde dünyanın pek çok merkezinde eş zamanlı olarak düzenlenen Global Game Jam maratonu kapsamında, geliştiricilerin bu merkezlerde bir araya gelerek 48 saat içinde çalışan bir oyun geliştirmesi gerekiyor. Türkiye’de de ilk defa 2009 yılında ODTÜ TEKNOKENT tarafından hayata geçirilen GGJ ATOM, uluslararası etkinliğin en büyük merkezlerinden biri olma özelliğine sahip. GGJ ATOM kapsamında 26-27-28 Ocak 2018 tarihlerinde geliştiriciler yetenek ve bilgilerini sergilemek üzere ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde bir araya gelecek.

TSSK TSSK
5. TSSK Proje Pazarı
ODTÜ KKM

Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) tarafından bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek Proje Pazarı’nda savunma sanayini bir araya getirecek. TSSK 5. Proje Pazarı, Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın himayesinde ODTÜ, ODTÜ TEKNOKENT, Ankara Sanayi Odası (ASO) ve Savunma Sanayi İmalatçılar Derneği (SASAD) tarafından ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Etkinlikte TSSK çatısı altında faaliyet gösteren firmaların geliştirdikleri ürünler görücüye çıkacak. Büyük ve küçük ölçekli savunma firmalarının buluşacağı etkinlikte, iş birliği olanaklarını arttıracak görüşmeler de yapılacak. 

lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan “ODTÜ – TTO Teknoloji Transfer Ofisi” hem üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hem de teknoloji odaklı girişimciliğin desteklenmesi için geliştirilmiş bir yapıdır. Üniversitede üretilen akademik bilginin ticari değere dönüşmesi için patent alınmasından, şirket kurulmasına kadar hem finansal olarak hem de yönetsel olarak tüm süreci akademisyenler adına ODTÜ TEKNOKENT yönetimi yürütmektedir.

ODTÜ TTO, akademisyenlerin bilimsel çalışmalarını patent alma süreçlerini koordine etmekte ve sonrasında yeni spin-off işletmelerin kurulmasını desteklemektedir. 2014 yılı sonu itibariyle Teknoloji Transfer Ofisi aracılığıyla 71 buluş desteklenmekte olup, bu buluşlar kapsamında 52 PCT, 48 Türkiye, 21 ABD, 19 EPO, 6 EAPO, 12 Japonya patent başvurusu ile 5 faydalı model başvurusu gerçekleştirilmiştir.

lorem ipsum dolor sit thumb

Growth Circuit San Francisco merkezi ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından tüm ülkede teknoloji ihracatını geliştirmek, uluslararası başarılı şirketler yaratmak ve bu şirketlerin yatırım ve iş geliştirme süreçlerinin hızlandırmak için kurulmuş “Türkiye’nin iş hızlandırma merkezi”dir. Growth Circuit San Francisco İş Hızlandırma Merkezi, San Francisco’nun merkezinde, Silikon Vadisi denilen bölgede kurulmuştur.

Growth Circuit San Francisco, teknoloji şirketleri ve genç girişimcilerin uluslararası ürün/hizmet ihracatına, yatırım almasına ve büyümelerine katkı sağlayacak hızlandırma faaliyetleri yürütmek, üniversitede yapılmış Ar-Ge’nin ticarileşmesine ve yatırım almasında hızlandırma faaliyetleri yürütmek, ABD ekosisteminde büyümüş/yatırım almış Türk şirketlerinin Türkiye’ye özellikle Ar-Ge yatırımları yapmalarına etkide bulunmak konularına odaklanmaktadır.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ), ODTÜ TEKNOKENT tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik programıdır. Temel amacı başta üniversite öğrencileri olmak üzere, gençleri girişimciliğe özendirerek ülke çapında girişimciliği teşvik etmek ve girişimcilik kültürünü yeni nesle benimsetmektir.

ODTÜ ile ODTÜ TEKNOKENT işbirliğinde gerçekleştirilen “Yeni Fikirler Yeni İşler” yarışması, yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikri olan öğrencilerin ve yeni mezunların fikirlerini hayata geçirmeleri için uygun ortamı sağlamakta ve onlara başarılı iş adamları olmaları yolunda destek vermektedir.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT’in üniversite öğrencileri arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla kurduğu ve “ATOM” (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) adıyla girişimci öğrencilerin oyun yazılımı alanındaki fikirlerini ve projelerini geliştirebilecekleri ve kendi şirketlerini kurma imkanı buldukları ön kuluçka merkezi ise Mayıs 2008’de hizmete girmiştir.

Oyun yazılımı alanında becerisi olan öğrencilere, 600 m2’lik açık ofis alanı ve toplantı salonlarından oluşan mekanda, oyun, animasyon ve simülasyon geliştirmek için ihtiyaç duyacakları altyapı, üstyapı olanakları, eğitimler ve şirketlerle ortak proje geliştirme imkanı sağlanmaktadır.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT 2010 yılında savunma sanayi ile başlamış olduğu kümelenme çalışmalarına Bilişim ve Telekomünikasyon alanında devam etmiştir. Hali hazırda bölgede faaliyet gösteren şirketlerin % 50’ye yakını Bilişim ve Telekomünikasyon alanında faaliyet göstermektedir. Bu kapsamda ODTÜ TEKNOKENT’in hedeflediği yaşayan bir ekosistemin geliştirilmesinde ve sürdürülebilir kılınmasındaki önemli adımlardan birisi Teknokent Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi’dir.

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi’nin misyonu farklı ölçekteki şirketlerin ve akademisyenlerin bir araya gelerek üniversite ile işbirlikleri içerisinde yenilikçi Ar-Ge projeleri ortaya çıkarmaları ve bu projeler sonucunda uluslararası başarı elde edilmesi olarak belirlenmiştir.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT, aktif olarak Ar-Ge yapan ve 90’ı aşkını savunma sanayii şirketi olmak üzere, 300’den fazla firma ile beraber ODTÜ içinde yer alan birçok araştırma merkezi ve laboratuvarı bünyesinde barındırmakta olup, 2010 senesi itibariyle Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) adı altında savunma sanayii alanında faaliyet gösteren firmaları kümelemiştir.

ODTÜ TEKNOKENT’te Savunma Sanayi Araştırma ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (SATGEB) kurulması ile birlikte Aselsan, Havelsan, TAI gibi sektörün büyük ana yüklenicilerinin Ar-Ge birimlerinin de ODTÜ TEKNOKENT’te yer alması sağlanmıştır. ODTÜ TEKNOKENT’te Savunma Sanayi Araştırma ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (SATGEB) kurulması ile birlikte Aselsan, Havelsan, TAI gibi sektörün büyük ana yüklenicilerinin Ar-Ge birimlerinin de ODTÜ TEKNOKENT’te yer alması sağlanmıştır.

Siteye Git

FARK YARATAN FİRMALARIMIZ

Türk Hava Yolları'nın (@TK_TR) 22-24 Aralık 2017 tarihleri arasında düzenleyeceği, destekleyicileri arasında olduğu… https://t.co/RpKYw5gpbT

RT @ATOMinGames: ATOM ekipleri Kristal Piksel'e damga vurdu. 7 tane ödül almanın gururunu yaşıyoruz.@ODTUTeknokent @togedtr @dijitaloyun ht…

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (@togedtr) ve ODTÜ TEKNOKENT @ATOMinGames işbirliğiyle düzenlenen, daha fazla… https://t.co/RlMfPWFaZe

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (@togedtr) ve ODTÜ TEKNOKENT @ATOMinGames işbirliğiyle düzenlenen, daha fazla… https://t.co/qszHsEnM7W

ODTÜ TEKNOKENT Genel Müdür Yardımcısı Hanzade Sarıçiçek, Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası kapsamında düzen… https://t.co/gxZsKaGmDX

ODTÜ TEKNOKENT ve Fransa Büyükelçiliği işbirliği ile düzenlenen “Fransa – Türkiye İnovasyon Günleri” etkinliği bugü… https://t.co/CdvjBkrwVF

ODTÜ TEKNOKENT olarak YFYİ ve Kuluçka girişimcilerimiz, uluslararası hızlandırma merkezimiz Growth Circuit, animasy… https://t.co/mLOtBWDyvQ

"Akıllı Şehirlerin Geleceği" temalı, Hyperloop CEO’su Dirk Ahlborn’un açılış konuşması ile başlayan Hello Tomorrow… https://t.co/SKY9wFIIe9

İlham veren isimler, marka fikirler Ankara'da buluşuyor. 13-15 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek 3.… https://t.co/dbiyv9zFgo

ODTÜ TEKNOKENT'te yeni kurulan Bilişim İnovasyon Merkezi'ne isim aranıyor. 10.000 TL ödüllü isim yarışmasına siz de… https://t.co/cNKsA8JvMj

ODTÜ TEKNOKENT olarak YFYİ ve Kuluçka girişimcilerimiz, uluslararası hızlandırma merkezimiz, animasyon ve oyun firm… https://t.co/BgzkshTfcG

[Hatırlatma] ODTÜ TEKNOKENT ve Fransa Büyükelçiliği işbirliği ile 6 Aralık 2017 tarihinde “Fransa – Türkiye İnovasy… https://t.co/sq7mTu4jE9

TEDxMETUAnkara "Büyük Yanılsamalar" temasıyla 3 Aralık 2017’de ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde. Ayrıntılı bilgi i… https://t.co/CdeoyEsoiv

Game Talks Ankara'nın bu ayki konuğu, tüm dünyada ikinci oyunu merakla beklenen TaleWorlds'ün kurucularından Armağa… https://t.co/su17QzQiED

ODTÜ TEKNOKENT'in Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi'nde 6. kez birinci olmasında katkısı bulunan OD… https://t.co/w4BDi2VVnl

RT @OdtuTto: Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 5. TGB Zirvesi’nde Direktörümüz Ahmet YOZGATLIGİL'in panelist olarak katıldığı oturum başladı. @…

KOSGEB'in “COSME Programına Katılımı ve Programdan Elde Edilen Kazanımları En Üst Seviyeye Çıkarabilmek için Koordi… https://t.co/qIX0GwPhrr

ODTÜ TEKNOKENT 6. kez en iyi teknoloji geliştirme bölgesi seçildi! #ODTUteknokent #LiderTeknokent #teknokent https://t.co/9Y983IXV44

27-28 Kasım 2017'de Ankara’da düzenlenen "Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi ve Kümelenme” temalı "3. Ulus… https://t.co/ILCa7K9uSO

Teknokent Savunma Sanayi Kümelenmesi (TSSK), 27 Kasım – 1 Aralık 2017 tarihleri arasında ABD’nin Orlando şehrinde d… https://t.co/r9Eb9sxUkS

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara