ODTÜ TEKNOKENT

ODTÜ TEKNOKENT

Yine Zirvede 

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi'nde
4 Yıl Üst Üste Birinci

Google, Anvato’yu satın aldı

Google, Anvato’yu satın aldı

ODTÜ TEKNOKENT firması Anvato, video yayıncılığını bir üst seviyeye çıkarmak isteyen Google tarafından satın alındı.
Devamını Oku
Revo Capital’dan V-Count’a dev yatırım

Revo Capital’dan V-Count’a dev yatırım

Revo Capital, insan sayma sistemleri geliştiren V-Count’a 1,4 milyon dolar yatırım yaptı.
Devamını Oku
Türkiye, ilk kez partner ülke olarak Gamescom 2016’da yer alacak

Türkiye, ilk kez partner ülke olarak Gamescom 2016’da yer alacak

Ülkemizin dünyanın en büyük interaktif eğlence fuarı Gamescom 2016’da ilk kez partner ülke olarak yer almasına öncülük eden ODTÜ TEKNOKENT ve Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED), fuarda kurulacak ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacak.
Devamını Oku
“Üniversitelerde Fikri Mülkiyet Hakları Yönetimi Konferansı”nda buluşuyoruz

“Üniversitelerde Fikri Mülkiyet Hakları Yönetimi Konferansı”nda buluşuyoruz

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT’in de destekçileri arasında yer aldığı “VI.Uluslararası Üniversitelerde Fikri Mülkiyet Hakları Yönetimi" konferansı Ekim ayında düzenlenecek.
Devamını Oku
Hastalar "oynayarak" iyileşiyor

Hastalar "oynayarak" iyileşiyor

ODTÜ TEKNOKENT firması BAMA Teknoloji, rehabilitasyon sürecinde hastaların motivasyonunu artırmak için oyunla desteklenmiş egzersiz platformu üretti.
Devamını Oku
Demiryolu Güvenliğine Yerli Çözüm

Demiryolu Güvenliğine Yerli Çözüm

ODTÜ TEKNOKENT firması Enekom, demiryolu güvenliğine sunduğu yerli çözümlerle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.
Devamını Oku
Türk firmaları rotayı Malezya’ya çevirdi

Türk firmaları rotayı Malezya’ya çevirdi

ODTÜ TEKNOKENT ve Bilkent Cyberpark faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen şirketleri, Malezya’ya yazılım ve donanım ihraç etmek için kolları sıvadı.
Devamını Oku
VOI Bulmaca Oyunu App Store’da Zirvede!

VOI Bulmaca Oyunu App Store’da Zirvede!

Rop ve Hocus gibi uluslararası başarılı oyunların geliştiricisi Gamebra.in ekibinin yeni bulmaca oyunu da App Store zirvesine çıkmayı başardı.
Devamını Oku
T-Jump'a KOSGEB'den Büyük Destek

T-Jump'a KOSGEB'den Büyük Destek

ODTÜ TEKNOKENT T-Jump Hızlandırma Merkezi, KOSGEB Uluslararası Kuluçka Merkezi ve Hızlandırıcı Destek Programı’ndan destek almaya hak kazandı.
Devamını Oku
Mount&Blade PlayStation 4’de yer almayı başardı

Mount&Blade PlayStation 4’de yer almayı başardı

ODTÜ TEKNOKENT firması TaleWorlds’ün geliştirdiği dünyaca ünlü oyun Mount&Blade, PlayStation 4’de girmeyi başaran ilk Türk oyunu oldu.
Devamını Oku
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT’in üniversite öğrencileri arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla kurduğu ve “ATOM” (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) adıyla girişimci öğrencilerin oyun yazılımı alanındaki fikirlerini ve projelerini geliştirebilecekleri ve kendi şirketlerini kurma imkanı buldukları ön kuluçka merkezi ise Mayıs 2008’de hizmete girmiştir.

Oyun yazılımı alanında becerisi olan öğrencilere, 600 m2’lik açık ofis alanı ve toplantı salonlarından oluşan mekanda, oyun, animasyon ve simülasyon geliştirmek için ihtiyaç duyacakları altyapı, üstyapı olanakları, eğitimler ve şirketlerle ortak proje geliştirme imkanı sağlanmaktadır.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT, aktif olarak Ar-Ge yapan ve 90’ı aşkını savunma sanayii şirketi olmak üzere, 300’den fazla firma ile beraber ODTÜ içinde yer alan birçok araştırma merkezi ve laboratuvarı bünyesinde barındırmakta olup, 2010 senesi itibariyle Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) adı altında savunma sanayii alanında faaliyet gösteren firmaları kümelemiştir.

ODTÜ TEKNOKENT’te Savunma Sanayi Araştırma ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (SATGEB) kurulması ile birlikte Aselsan, Havelsan, TAI gibi sektörün büyük ana yüklenicilerinin Ar-Ge birimlerinin de ODTÜ TEKNOKENT’te yer alması sağlanmıştır. ODTÜ TEKNOKENT’te Savunma Sanayi Araştırma ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (SATGEB) kurulması ile birlikte Aselsan, Havelsan, TAI gibi sektörün büyük ana yüklenicilerinin Ar-Ge birimlerinin de ODTÜ TEKNOKENT’te yer alması sağlanmıştır.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ), ODTÜ TEKNOKENT tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik programıdır. Temel amacı başta üniversite öğrencileri olmak üzere, gençleri girişimciliğe özendirerek ülke çapında girişimciliği teşvik etmek ve girişimcilik kültürünü yeni nesle benimsetmektir.

ODTÜ ile ODTÜ TEKNOKENT işbirliğinde gerçekleştirilen “Yeni Fikirler Yeni İşler” yarışması, yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikri olan öğrencilerin ve yeni mezunların fikirlerini hayata geçirmeleri için uygun ortamı sağlamakta ve onlara başarılı iş adamları olmaları yolunda destek vermektedir.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

TeknoJUMP, 2013 yılı ortasında ODTÜ TEKNOKENT tarafından modellenerek hayata geçirilen, Türkiye’nin ilk uluslararası boyutlu hızlandırma programıdır. Programın temel amacı, teknoloji tabanlı şirketlerin uluslararasılaşma sürecini hızlandıracak; bilgi, deneyim ve bağlantıların kısa zaman içerisinde etkin şekilde kazanılmasını sağlamaktır.

Programa, belirli düzeyde tecrübeye ve şirketini küresel alanda büyütme vizyonuna sahip girişimciler seçilmektedir. Program kapsamında girişimcilere eğitimler verilmekte, danışmanlıklar ve mentorluklar sağlanmakta, CEO-in-Residence yaklaşımıyla girişimcilerin üst düzey kişilerle çalışmalarına olanak yaratılmakta, yerli ve yabancı yatırımcıların karşısına çıkmaları sağlanmaktadır.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan “ODTÜ – TTO Teknoloji Transfer Ofisi” hem üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hem de teknoloji odaklı girişimciliğin desteklenmesi için geliştirilmiş bir yapıdır. Üniversitede üretilen akademik bilginin ticari değere dönüşmesi için patent alınmasından, şirket kurulmasına kadar hem finansal olarak hem de yönetsel olarak tüm süreci akademisyenler adına ODTÜ TEKNOKENT yönetimi yürütmektedir.

ODTÜ TTO, akademisyenlerin bilimsel çalışmalarını patent alma süreçlerini koordine etmekte ve sonrasında yeni spin-off işletmelerin kurulmasını desteklemektedir. 2014 yılı sonu itibariyle Teknoloji Transfer Ofisi aracılığıyla 71 buluş desteklenmekte olup, bu buluşlar kapsamında 52 PCT, 48 Türkiye, 21 ABD, 19 EPO, 6 EAPO, 12 Japonya patent başvurusu ile 5 faydalı model başvurusu gerçekleştirilmiştir.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

T-Jump San Francisco merkezi ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından tüm ülkede teknoloji ihracatını geliştirmek, uluslararası başarılı şirketler yaratmak ve bu şirketlerin yatırım ve iş geliştirme süreçlerinin hızlandırmak için kurulmuş “Türkiye’nin iş hızlandırma merkezi”dir. T-Jump San Francisco İş Hızlandırma Merkezi, San Francisco’nun merkezinde, Silikon Vadisi denilen bölgede kurulmuştur.

T-Jump San Francisco, teknoloji şirketleri ve genç girişimcilerin uluslararası ürün/hizmet ihracatına, yatırım almasına ve büyümelerine katkı sağlayacak hızlandırma faaliyetleri yürütmek, üniversitede yapılmış Ar-Ge’nin ticarileşmesine ve yatırım almasında hızlandırma faaliyetleri yürütmek, ABD ekosisteminde büyümüş/yatırım almış Türk şirketlerinin Türkiye’ye özellikle Ar-Ge yatırımları yapmalarına etkide bulunmak konularına odaklanmaktadır.

Siteye Git

.@yfyi could be the inspiration u r looking for! #inspiringsolutions @IASPnetwork For more https://t.co/cYvb6R7ja5 https://t.co/kwHDmyaYAm

Partner ülkenin Türkiye olduğu @gamescom 17 - 21 Ağustos'ta Köln'de gerçekleşecek #gamescompartner #gamescom16TR https://t.co/WYZilKY61v

RT @CyberparkTGB: #Malezya daki #B2B etkinliğimize çok az zaman kaldı! #ihracat #export @ICTMediaTR @ODTUTeknokent @BusinessAnkara https://…

Firmalarımız #SPACMühendislik #TerraLab @dataraphic , @ICTMediaTR'ye faaliyetlerini anlattı. https://t.co/ypAhi7wTst

6.Uluslararası Üniversitelerde FMH Yönetimi Konferansı, 13-15 Ekim'de Boğaziçi Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek https://t.co/kLCuOeJTxG

Firmalarımızdan @udemy Türkiye'de doğdu, ABD'de hızla büyümeye devam ediyor. @hurriyetik https://t.co/Xjh50PmcrF

Malezya B2B Etkinliği 17-18 Ağustos'ta @CyberparkTGB @ICTMediaTR işbirliğiyle gerçekleşecek. https://t.co/s5wzXZClSH

Firmalarımızdan @viralkingco dan "Markanizi Milyonlarla Buluşturmak" için global bir çözüm @BThaberAnkara https://t.co/j2hFtKKK8y

.@yfyi is at the shortlist of @IASPnetwork #InspiringSolutions. For more please visit https://t.co/cYvb6R7ja5 https://t.co/fCJ48NPodJ

.@yfyi ile @IASPnetwork #InspiringSolutions finalistleri arasındayız. Desteklerinizi bekliyoruz. @TGBDernegi https://t.co/hIZ3HYyhQi

T-BIGG başvurularınızı https://t.co/EK98OnCAxT adresinden yapabilirsiniz. #tbigg https://t.co/Y9WaZ26euz

Berlin büyükelçiliğimizin de katıldığı @gamescom 2016 basın lansmanı gerçekleşti. Detaylar: https://t.co/pPxyoyaVs2 https://t.co/xHTLhEqqIw

V-Count tebrikler! @socialvcount https://t.co/WX7KOQH1aI

Firmamız V-Count Revo Capital'dan yatırım aldı. Tebrikler! @socialvcount https://t.co/aHvKER33uO

RT @BusinessAnkara: Bir @ODTUTeknokent firması. Yer aldıkları Eurostars projesi özel haberimizde: https://t.co/5NGrjSKEVy @ankara https://…

17-18 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek olan Malezya Türkiye İş Forumu başvuruları devam ediyor! https://t.co/fjp57bfIw4

+TaleWorlds firmamızın dünyaca ünlü oyunu @Mount_and_Blade, lansmanda basınla buluşacak. https://t.co/OG1ITxAOeC

Ülkemizi partner ülke olarak temsil edeceğimiz @gamescom 2016 lansmanı için basın toplantısındayız+ https://t.co/2fV6YhE3Bm

TeknoTez Programı 2016 başvuruları devam ediyor! https://t.co/8LRKNw4Gf8

RT @sanayigazetesi: https://t.co/dzJsuDet4R #UğurÇağlı https://t.co/KTVKcppP9f

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara