ODTÜ TEKNOKENT
Ankara Game Talks etkinlikleri yoğun ilgiyle devam ediyor

Ankara Game Talks etkinlikleri yoğun ilgiyle devam ediyor

Ankara’daki oyun geliştiriciler arasındaki bağı kuvvetlendirmek için başlatılan Ankara Game Talks etkinlikleri oyun geliştiricileri ve oyun severleri bir araya getiriyor.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT firmaları Avrupa’dan ABD’ye kadar teknoloji ihraç ediyor

ODTÜ TEKNOKENT firmaları Avrupa’dan ABD’ye kadar teknoloji ihraç ediyor

Türkiye’nin lider teknoloji geliştirme bölgesi olan ODTÜ TEKNOKENT, bünyesinde bulunan firmalara verdiği destek ve mentorlük ile yurt dışında da başarılı olmalarını sağlıyor.
Devamını Oku
Kardinero firmasına İtalya’dan ödül

Kardinero firmasına İtalya’dan ödül

ODTÜ TEKNOKENT firması Kardinero, Designnobis firmasıyla birlikte geliştirdiği ürünüyle bronz ödülün sahibi oldu.
Devamını Oku
Binaların deprem riski internetten öğrenilebilecek

Binaların deprem riski internetten öğrenilebilecek

ODTÜ TEKENOKENT firması YapıDestek’in geliştirdiği analiz sistemi sayesinde binaların deprem riski internetten öğrenilebilecek.
Devamını Oku
Designnobis geleneği bozmadı

Designnobis geleneği bozmadı

ODTÜ TEKNOKENT firmalarından Designnobis İtalya’dan bu yıl da ödülle dönmeyi başardı.
Devamını Oku
Teknoloji ve Yenilik Odaklı İş Fikirlerini Hayata Geçirmek İçin 2. Şans

Teknoloji ve Yenilik Odaklı İş Fikirlerini Hayata Geçirmek İçin 2. Şans

Teknoloji ve yenilik odaklı fikir sahipleri, ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde yürütülen T-BİGG programıyla, TÜBİTAK’tan 150 bin TL’lik desteği alarak kendi şirketlerini kurma fırsatını yakalayabilmeleri için 2. çağrı yapıldı.
Devamını Oku
ATOM Başvuruları İlk Basamağı Tamamlandı

ATOM Başvuruları İlk Basamağı Tamamlandı

2008 yılından beri oyun geliştirme kültürünü yaygınlaştırma çalışmalarını heyecanla sürdüren ön kuluçka merkezi ATOM, en hareketli dönemine hazırlanıyor.
Devamını Oku
Silikon Vadisi’nin ilk yolcuları belli oldu

Silikon Vadisi’nin ilk yolcuları belli oldu

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından bu yıl 13.sü gerçekleştirilecek olan Yeni Fikirler Yeni İşler yarışmasına başvuran 400’den fazla girişimci arasından seçilen 50 girişimci ön hızlandırma sürecinde değerlendirilmeye hak kazandı ve 50 girişimci arasından ABD’de gerçekleşecek hızlandırma programına katılacak girişimciler belli oldu.
Devamını Oku
Desistek’ten denizaltında oluşabilecek elektrik arızalarına robotlu çözüm

Desistek’ten denizaltında oluşabilecek elektrik arızalarına robotlu çözüm

ODTÜ TEKNOKENT firması Desistek, Uludağ Elektrik Dağıtım (UEDAŞ) ortaklığında denizaltında oluşabilecek arızalara müdahale edebilecek robot geliştirdi.
Devamını Oku
ATOM’da Yaz Stajı Başvuruları Sonuçlandı

ATOM’da Yaz Stajı Başvuruları Sonuçlandı

ODTÜ TEKNOKENT ön kuluçka merkezimiz yaz stajı için 250’den fazla başvuru yapıldı.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
Gamescom Köln 2017 Fuarı
Köln Messe / Almanya

Dijital oyun kültürünün önde gelen fuarlarından olan Gamescom, eğlence endüstrisi ve uluslararası oyun sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin buluşma noktasıdır. Gamescom 2017 kapsamında, ODTÜ TEKNOKENT, Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi ATOM’la yer alacaktır. ATOM ile birlikte Türk oyun şirketleri ve ATOM ekipleri etkinlik katılımcılarını ağırlayacaktır.

ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
IASP 2017 İstanbul
Swissotel / İstanbul

ODTÜ TEKNOKENT, Teknopark İstanbul ve İTÜ ARI Teknokent’ten oluşan ve TGBD’nin desteklediği Türkiye Teknoparkları Konsorsiyumu, 34.IASP (Dünya Teknoparklar Birliği) Konferansı’nı İstanbul’da düzenleyecektir. 

YFYİ YFYİ
YFYİ Demoday
ODTÜ KKM / Ankara

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT iş birliğinde bu yıl 13.sü gerçekleştirilen Yeni Fikirler Yeni İşler Hızlandırma Programının final töreni her yıl olduğu gibi bu yılda girişimcilerin projelerini jüri ve konuklara sunumuyla başlayacak, en başarılı projelerin seçimi ile son bulacaktır.   

lorem ipsum dolor sit thumb

T-Jump San Francisco merkezi ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından tüm ülkede teknoloji ihracatını geliştirmek, uluslararası başarılı şirketler yaratmak ve bu şirketlerin yatırım ve iş geliştirme süreçlerinin hızlandırmak için kurulmuş “Türkiye’nin iş hızlandırma merkezi”dir. T-Jump San Francisco İş Hızlandırma Merkezi, San Francisco’nun merkezinde, Silikon Vadisi denilen bölgede kurulmuştur.

T-Jump San Francisco, teknoloji şirketleri ve genç girişimcilerin uluslararası ürün/hizmet ihracatına, yatırım almasına ve büyümelerine katkı sağlayacak hızlandırma faaliyetleri yürütmek, üniversitede yapılmış Ar-Ge’nin ticarileşmesine ve yatırım almasında hızlandırma faaliyetleri yürütmek, ABD ekosisteminde büyümüş/yatırım almış Türk şirketlerinin Türkiye’ye özellikle Ar-Ge yatırımları yapmalarına etkide bulunmak konularına odaklanmaktadır.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT 2010 yılında savunma sanayi ile başlamış olduğu kümelenme çalışmalarına Bilişim ve Telekomünikasyon alanında devam etmiştir. Hali hazırda bölgede faaliyet gösteren şirketlerin % 50’ye yakını Bilişim ve Telekomünikasyon alanında faaliyet göstermektedir. Bu kapsamda ODTÜ TEKNOKENT’in hedeflediği yaşayan bir ekosistemin geliştirilmesinde ve sürdürülebilir kılınmasındaki önemli adımlardan birisi Teknokent Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi’dir.

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi’nin misyonu farklı ölçekteki şirketlerin ve akademisyenlerin bir araya gelerek üniversite ile işbirlikleri içerisinde yenilikçi Ar-Ge projeleri ortaya çıkarmaları ve bu projeler sonucunda uluslararası başarı elde edilmesi olarak belirlenmiştir.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT, aktif olarak Ar-Ge yapan ve 90’ı aşkını savunma sanayii şirketi olmak üzere, 300’den fazla firma ile beraber ODTÜ içinde yer alan birçok araştırma merkezi ve laboratuvarı bünyesinde barındırmakta olup, 2010 senesi itibariyle Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) adı altında savunma sanayii alanında faaliyet gösteren firmaları kümelemiştir.

ODTÜ TEKNOKENT’te Savunma Sanayi Araştırma ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (SATGEB) kurulması ile birlikte Aselsan, Havelsan, TAI gibi sektörün büyük ana yüklenicilerinin Ar-Ge birimlerinin de ODTÜ TEKNOKENT’te yer alması sağlanmıştır. ODTÜ TEKNOKENT’te Savunma Sanayi Araştırma ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (SATGEB) kurulması ile birlikte Aselsan, Havelsan, TAI gibi sektörün büyük ana yüklenicilerinin Ar-Ge birimlerinin de ODTÜ TEKNOKENT’te yer alması sağlanmıştır.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ), ODTÜ TEKNOKENT tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik programıdır. Temel amacı başta üniversite öğrencileri olmak üzere, gençleri girişimciliğe özendirerek ülke çapında girişimciliği teşvik etmek ve girişimcilik kültürünü yeni nesle benimsetmektir.

ODTÜ ile ODTÜ TEKNOKENT işbirliğinde gerçekleştirilen “Yeni Fikirler Yeni İşler” yarışması, yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikri olan öğrencilerin ve yeni mezunların fikirlerini hayata geçirmeleri için uygun ortamı sağlamakta ve onlara başarılı iş adamları olmaları yolunda destek vermektedir.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan “ODTÜ – TTO Teknoloji Transfer Ofisi” hem üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hem de teknoloji odaklı girişimciliğin desteklenmesi için geliştirilmiş bir yapıdır. Üniversitede üretilen akademik bilginin ticari değere dönüşmesi için patent alınmasından, şirket kurulmasına kadar hem finansal olarak hem de yönetsel olarak tüm süreci akademisyenler adına ODTÜ TEKNOKENT yönetimi yürütmektedir.

ODTÜ TTO, akademisyenlerin bilimsel çalışmalarını patent alma süreçlerini koordine etmekte ve sonrasında yeni spin-off işletmelerin kurulmasını desteklemektedir. 2014 yılı sonu itibariyle Teknoloji Transfer Ofisi aracılığıyla 71 buluş desteklenmekte olup, bu buluşlar kapsamında 52 PCT, 48 Türkiye, 21 ABD, 19 EPO, 6 EAPO, 12 Japonya patent başvurusu ile 5 faydalı model başvurusu gerçekleştirilmiştir.

lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT’in üniversite öğrencileri arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla kurduğu ve “ATOM” (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) adıyla girişimci öğrencilerin oyun yazılımı alanındaki fikirlerini ve projelerini geliştirebilecekleri ve kendi şirketlerini kurma imkanı buldukları ön kuluçka merkezi ise Mayıs 2008’de hizmete girmiştir.

Oyun yazılımı alanında becerisi olan öğrencilere, 600 m2’lik açık ofis alanı ve toplantı salonlarından oluşan mekanda, oyun, animasyon ve simülasyon geliştirmek için ihtiyaç duyacakları altyapı, üstyapı olanakları, eğitimler ve şirketlerle ortak proje geliştirme imkanı sağlanmaktadır.

Siteye Git

FARK YARATAN FİRMALARIMIZ

RT @draper_u: Mertcan Gul and Onur Cevik at @restearn help restaurants create more satisfied customers. https://t.co/ClISFB6PI0

RT @draper_u: Yucel Faruk Şahan speaks about Peerket @peerketapp https://t.co/HaEdQaQ6r0

RT @tjumpSF: @peerketapp, The fastest way to connect customers, pitching at demo day @draper_u @ODTUTeknokent @mrozansonmez https://t.co/kL…

RT @tjumpSF: @dreamcity Make Supercar more accessible pitching at demo day @draper_u @mrozansonmez @ODTUTeknokent https://t.co/2hUUUkmi8k

RT @tjumpSF: @PoetryFound,Largest poetry platform is pitching at demo day @draper_u @mrozansonmez @ODTUTeknokent https://t.co/NEZxY5KsNk

RT @tjumpSF: #yorgasm @TechTechYana Pleasure Education Platform pitching at demo day @draper_u @mrozansonmez @ODTUTeknokent https://t.co/BG…

👏👏 https://t.co/xaejXTRyjH

RT @tjumpSF: Creating 3d Printing market place by @3prints_us pitching at demo day of @draper_u @ODTUTeknokent @mrozansonmez https://t.co/6…

RT @tjumpSF: @dynesky future of security drone company pitching now @draper_u @ODTUTeknokent @mrozansonmez https://t.co/QA1Z4laBs1

👊 https://t.co/LOD4xRjyNC

RT @yfyi: #yfyi2017 startups pitch their business ideas to notable SiliconValley VC Judges @tjumpSF @draper_u @ODTUTeknokent https://t.co/L…

RT @tjumpSF: Good Luck to Everyone who is pitching today @draper_u for Demo Day! @mrozansonmez @yfyi https://t.co/RdPr9BTaI4

RT @yfyi: #yfyi2017 startups will be on stage today in Draper University pitch day!@tjumpSF @draper_u @ODTUTeknokent to watch: https://t.co…

RT @yfyi: Looking forward to yfyi 2017 teams' pitches.Good luck guys.@TimDraper @tjumpSF @draper_u @firatdemirel @webrazzi @agokhan @tortop…

.@KGFTurkiye Kızılay Şube Müdürü Bilsay Onur Cengiz, kurumun #ODTÜTEKNOKENT firmalarına sundukları olanakları anlat… https://t.co/mo3OBlO5Xu

Kıbrıs'ta neler oluyor? #ODTÜ'nün Kıbrıs'ta temellerini attığı Kalkanlı Teknoloji Vadisi'ne şimdiden projeler geliy… https://t.co/y0Mo3fsTds

#ODTÜTEKNOKENT'li @MEBITECH bilişim sektöründeki güncel teknolojileri kullanarak kalıcı, kaliteli çözüm geliştiriyo… https://t.co/uPGqZQWqFD

RT @yfyi: Kurucu mentorluk günlerimiz Çağrı Yüzbaşıoğlu ile devam ediyor! @issdelectronics @ODTUTeknokent #stepforward #yfyi2017 https://t.…

Paydaşları arasında olduğumuz Oyun Animasyon Geliştirme ve Eğitim Merkezi #OYAGEM açılış toplantısına katıldık.… https://t.co/38Ntf82VRn

Girişimci olup/olmak isteyip #ODTÜTEKNOKENT'in @yfyi, #TBİGG, @tjumpSF programlarını incelemeyen kalmadı umarız🙈 https://t.co/PVcqkKaYCr

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara