ODTÜ TEKNOKENT
ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
COLLER IP / Patent Değerleme Eğitimi
ODTÜ TEKNOKENT İkizler Binası Konferans Salonu

2018 yılı Nisan ayında İngiltere’nin öncü değerleme firmalarından COLLER IP ile ODTÜ Teknoloji Transfer Ofisi (TTO)’nin düzenlediği patent değerleme eğitimi bu yıl yeniden düzenlenecektir. Geçen sene detaylı olarak anlatılan patent değerleme konularının benzer şekilde ele alınacağı eğitim, teoriden uzak ve çok sayıda örneklerden oluşan uygulamalı bir içerikle tasarlanmıştır.   

Lisanslama şartlarını en doğru biçimde belirleyebilmek, risk analizini pazar dengelerini göz önünde bulundurarak yapabilmek, yatırımcı ve potansiyel firma görüşmelerindeki lisanslama ve değerleme süreçlerini uygulamalı olarak anlayabilmek, eğitimin nihai amaçları arasında yer almaktadır.  

Broşürü burada yer alan eğitim 4 Aralık – 7 Aralık 2019 tarihleri arasında 4 gün olarak gerçekleştirilecektir.  

Eğitime katılım 20 kişi ile sınırlı olup, kesin kayıtla ilgili 7 Ekim 2019 tarihine kadar tto@odtuteknokent.com.tr adresinden dönüş yapılmasını rica ederiz.

Firmalarımızdan Pixofun, IsGame ile Altın Ödül’ün sahibi oldu

Firmalarımızdan Pixofun, IsGame ile Altın Ödül’ün sahibi oldu

ODTÜ TEKNOKENT firmalarından Pixofun tarafından geliştirilen IsGame oyunu, 2019 Brandon Hall Excellence Awards’ ta Altın Ödül’ün sahibi oldu.
Devamını Oku
Sağlık veri sisteminde yeni dönem

Sağlık veri sisteminde yeni dönem

ODTÜ TEKNOKENT firmalarından E-Kalite tarafından, sağlık istatistiklerinin detaylarıyla raporlanmasına ve tüm sağlık hizmet sunucularına ait dijital kayıtların canlı izlenmesine olanak sağlayan “Sağlıkta İstatistik ve Nedensel Analizler (SİNA)” sistemi Sağlık Bakanlığının onayıyla uygulamaya alındı.
Devamını Oku
Türkiye'nin ilk teknoparkı 'teknoloji üssü' oldu

Türkiye'nin ilk teknoparkı 'teknoloji üssü' oldu

Türkiye'nin ilk teknoparkı ODTÜ TEKNOKENT, özgün helikopterden yerli insansız hava araçlarına, milli uydudan yerli savaş uçağına kadar birçok teknolojinin geliştirildiği teknoloji üssü haline geldi.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT firması Evreka, Samsung ile dev iş birliğine imza attı

ODTÜ TEKNOKENT firması Evreka, Samsung ile dev iş birliğine imza attı

ODTÜ TEKNOKENT firması ve Yeni Fikirler Yeni İşler Hızlandırma Programı (YFYİ) mezunu Evreka, Samsung ile dev iş birliğine imza attı.
Devamını Oku
Aselsan, ODTÜ KALTEV’de Ar-Ge ve test merkezi kuracak

Aselsan, ODTÜ KALTEV’de Ar-Ge ve test merkezi kuracak

ODTÜ TEKNOKENT’te Ar-Ge tesisi bulunan Askeri Elektronik Sanayii (ASELSAN), ODTÜ Kalkanlı Teknoloji Vadisi’nde (KALTEV) Araştırma ve geliştirme (AR-GE) ve test merkezi kuracak.
Devamını Oku
ODTÜ Kalkanlı Teknoloji Vadisi düzenlenen törenle açıldı

ODTÜ Kalkanlı Teknoloji Vadisi düzenlenen törenle açıldı

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın katıldığı tören ile ODTÜ Kalkanlı Teknoloji Vadisi faaliyete geçti.
Devamını Oku
En Girişimci ve Yenilikçi Üniversite; ODTÜ

En Girişimci ve Yenilikçi Üniversite; ODTÜ

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) öncülüğünde oluşturulan "2018 Yılı Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi" sonuçlarına göre ODTÜ, 93.16 puanla tüm üniversiteleri geride bırakarak listenin ilk sırasında yer aldı.
Devamını Oku
AP seçim sonuçları izleyiciye Türk teknolojisiyle buluştu

AP seçim sonuçları izleyiciye Türk teknolojisiyle buluştu

ODTÜ TEKNOKENT ve Ege Serbest Bölgesi’nde faaliyet gösteren ve “artırılmış gerçekliği” canlı yayınlara taşıyan teknoloji geliştiren yazılım şirketi Zero Density, Avrupa Parlamentosu seçim sonuçlarının kamuoyuna aktarılmasında görev aldı.
Devamını Oku
Yerli 5G ile ilk iletişim yapıldı

Yerli 5G ile ilk iletişim yapıldı

Yerli ve milli 5G Çekirdek Şebekesi üzerinden ilk ses ve data trafiği gerçekleştirildi.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT firmaları Türkiye’nin en başarılı 100 start up’ı arasında

ODTÜ TEKNOKENT firmaları Türkiye’nin en başarılı 100 start up’ı arasında

Start Up Dergisi desteği ve Bizz Consulting organizasyonuyla gerçekleştirilen Start Up 100 Ödül Töreni’nde ODTÜ TEKNOKENT firmaları en iyiler arasında ödüle layık görüldü.
Devamını Oku
YFYİ YFYİ

Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ) ODTÜ TEKNOKENT tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik programıdır. Temel amacı başta üniversite öğrencileri olmak üzere, gençleri girişimciliğe özendirerek ülke çapında girişimciliği teşvik etmek ve girişimcilik kültürünü yeni nesle benimsetmektir. 

ODTÜ ile ODTÜ TEKNOKENT işbirliğinde gerçekleştirilen YFYİ, yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikri olan öğrencilerin ve yeni mezunların fikirlerini hayata geçirmeleri için uygun ortamı sağlamakta ve onlara başarılı iş adamları olmaları yolunda destek vermektedir.

Siteye Git
TSSK TSSK

ODTÜ TEKNOKENT, aktif olarak Ar-Ge yapan savunma sanayii şirketleri ile ODTÜ içinde yer alan birçok araştırma merkezi ve laboratuvarı bünyesinde barındırmakta olup, 2010 yılı itibariyle Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) adı altında bu firmaları kümelemiştir. 

Bölgedeki diğer Teknokent firmalarının katılımı ile genişleyen TSSK’nın bünyesindeki şirketler, birbirlerini tamamlayıcı ve birbirlerinin kabiliyetlerine katma değer ekleyen ve savunma, havacılık ve güvenlik alanları için yeni ürün ve hizmetler geliştiren dikey uzmanlıklara sahiptirler.

Siteye Git
T.BIGG T.BIGG

TÜBİTAK BİGG 1512 Bireysel Girişimcilik Aşamalı Destek Programı kapsamında uygulayıcı kuruluşlardan biri olan ODTÜ TEKNOKENT yürütücülüğünde sürdürülen T.BİGG programıyla, yeni hayat bulan şirketlere destek sağlanmakta, kuluçka evresindeki bu şirketlere eğitimler, mentörlük, danışmanlık ve finansal destek sunulmaktadır. 

Siteye Git
T.ICT T.ICT

ODTÜ TEKNOKENT, bilişim ve telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren 165’i aşkın üst düzey ve kapasitesi yüksek Ar-Ge firmasının gücünü bir araya getirip, kümelenme faaliyetlerine başlamış ve 2014 yılında ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi – T.ICT’yi kurmuştur. 

T.ICT, kurumsal yazılımlar, bilgi güvenliği, akıllı sistemler, oyun, sağlık bilişimi, nesnelerin interneti, yapay zeka, coğrafi bilgi sistemleri, e-öğrenme, mobil uygulamalar, dil işleme, büyük veri, simülasyon, görüntü işleme, telekomünikasyon, eğitim gibi çok çeşitli alanlarda faaliyet gösteren farklı büyüklükteki firmalardan oluşmaktadır

Siteye Git
TTO TTO

ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan “ODTÜ Teknoloji Transfer Ofisi (ODTÜ – TTO)” hem üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hem de teknoloji odaklı girişimciliğin desteklenmesi için geliştirilmiş bir yapıdır. Üniversitede üretilen akademik bilginin ticari değere dönüşmesi için patent alınmasından, şirket kurulmasına kadar hem finansal olarak hem de yönetsel olarak tüm süreci akademisyenler adına ODTÜ TEKNOKENT yönetimi yürütmektedir.

ATOM ATOM

ODTÜ TEKNOKENT’in üniversite öğrencileri arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla kurduğu ve “ATOM” (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) adıyla girişimci öğrencilerin oyun yazılımı alanındaki fikirlerini ve projelerini geliştirebilecekleri ve kendi şirketlerini kurma imkanı buldukları bir ön kuluçka merkezidir.

Oyun yazılımı alanında becerisi olan öğrencilere, 600 m2’lik açık ofis alanı ve toplantı salonlarından oluşan mekanda, oyun, animasyon ve simülasyon geliştirmek için ihtiyaç duyacakları altyapı, üstyapı olanakları, eğitimler ve şirketlerle ortak proje geliştirme imkanı sağlanmaktadır.

Siteye Git
T-Health T-Health

ODTÜ TEKNOKENT firmalarının yurtiçi ve yurtdışı pazarlardan daha fazla pay almaları, işbirliklerini artırmaları ve ortak hareket etmelerine yönelik olarak ağırlık verilen kümelenme faaliyetleri kapsamında 2016 yılında Sağlık Teknolojileri alanında da kümelenme çalışmaları başlatılmıştır.

Sağlık Teknolojileri alanında faaliyet gösteren ODTÜ TEKNOKENT firmaları “medikal cihaz, sağlık bilişimi ve biyoteknoloji” alanlarında çalışmakta olup bu çerçevede kurulan kümelenme “İleri Sağlık Teknolojileri Kümelenmesi” olarak adlandırılmış ve odağı “teknolojiyi geliştiren” olarak belirlenmiştir.

Growth Circuit

DEĞER YARATAN FİRMALARIMIZ

ODTÜ TEKNOKENT'ten gelişmeler ve haberler için bizi takipte kalın! 🧐🎇🎇 https://t.co/Mjefjc4fJJ

Proje yönetim süreçlerine ODTÜ TEKNOKENT ve ODTÜ TTO’nun destek verdiği proje için layık görülen ödülü dün gerçekle… https://t.co/hiCuf7ggvj

Üniversitemiz; YÖK 2019 Üstün Başarı Ödülleri kapsamında "ODTÜ - TUSAŞ Çok Hafif Uçak (Very-Light Aircraft (VLA)) T… https://t.co/f9nmBO2RPH

RT @webrazzi: 23 Ekim’i ajandanıza not edin! ODTÜ TEKNOKENT Genel Müdürü Serdar Alemdar’ın da sahnesinde yer alacağı Webrazzi Summit 2019 d…

Firmalarımızdan GCLab Mühendislik, makina veya havacılık mühendisi ve elektrik-elektronik mühendisi ekip arkadaşlar… https://t.co/2E86jElpdc

Firmalarımızdan Evreka'dan muhteşem girişim! Sıfır Atık by Evreka olarak 21 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü kapsamında… https://t.co/JRuZY6nHAU

Teknofest 2019'un ikinci gününde de misafirlerimizi ağırlamaya devam ediyoruz. #teknofest #TEKNOFEST2019… https://t.co/tWdt11kI9P

ODTÜ TEKNOKENT'ten yeni haberlerin yer aldığı bültenimiz yayında. Keyifli okumalar🧐📰 https://t.co/GXnHLlWAV7 https://t.co/25rd6e8LkF

RT @TSSKofficial: TSSK firmalarımızın @MeteksanSavunma ile işbirliği olanaklarını görüşeceği B2B etkinliği, 24 Eylül 2019 Salı günü @ODTUTe…

Firmalarımızdan Evreka’dan muhteşem girişim! Sıfır Atık by Evreka olarak 21 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü kapsamında… https://t.co/A882BkcWli

RT @METU_ODTU: Teknofest 2019'da ODTÜ olarak yerimizi aldık. Rektörümüz, hocalarımız, öğrencilerimiz ve ekibimiz ile festivale hazırız. Hep…

RT @METU_ODTU: ODTÜ tarafından desteklenen ve Teknokent firmamız Gears’ın geliştirdiği, seviye 2+ otonom sürüş modülü 17-22 Eylül'de Teknof…

Firmalarımızdan E-Kalite'nin geliştirdiği, sağlık istatistiklerinin detaylarıyla raporlanmasına ve tüm sağlık hizme… https://t.co/u1gaJUyRgI

Firmalarımızdan @pixofun 'ın İş Bankası için geliştirdiği ciddi oyunu IsGame, Brandon Hall tarafından, 2019 Brandon… https://t.co/13JsdRFxrX

RT @ATOMinGames: Bugün Alictus'layız! :) https://t.co/bRMOoVWzWG

Firmalarımızdan Alyo Bilişim, android developer ekip arkadaşları aramaktadır. Detaylı bilgi ve CV için:… https://t.co/pmOeqz2M89

Firmalarımızdan Insider, Ankara ofislerinde çalışacak Senior Front-end Developer ve Senior PHP Developer ekip arkad… https://t.co/QD7rbngZGK

EPDK Enerji Bakanlığı #ODTÜTEKNOKENT ziyaretinde girişimcilerimizin de projelerini dinledi. https://t.co/MfxJansKUK

Firmalarımızdan Nehir Biyoteknoloji, https://t.co/IwBBTtqlD3 sayfası ile Dünyaya yüksek teknolojili mikroakışkan çi… https://t.co/wt4yeWK5Tq

RT @ATOMinGames: Oyun geliştiricileri bekliyoruz! Netmarble ile hyper-casual oyunları konuşuyoruz @ODTUTeknokent @togedtr @unoghub @gamedev…

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara