ODTÜ TEKNOKENT
ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
TSSK - HellermanTyton Teknoloji Günü
ODTÜ TEKNOKENT İkizler Binası Konferans Salonu

Teknokent Savunma Sanayi Kümelenmesi (TSSK) işbirliği kapsamında Hellermann Tyton & TTI Türkiye tarafından Hellermann Tyton Academy etkinliği gerçekleştirilecektir. Etkinlik programı alttaki gibidir. Firma ve akademi hakkında detaylı bilgiye http://www.hellermanntyton.com.tr/ adresinden ulaşılabilir. Etkinliğe katılım sağlamak isteyen firmaların 15 Ekim 2018 Pazartesi gününe kadar murat.tekin@odtuteknokent.com.tr adresine kayıt yaptırmaları gerekmektedir. 

Program:

 

Session-1 

09:30 – 10:15 Welcome and Company Presentation (Yavuz Özdemir) 

10:15 – 10:50 HT Defense Industry Products General View (Pawel Petykiewicz) 

10:50 – 11:05 Break

11:05 – 12:30 HT Tubing and Moulded Shapes (Barry Phelps) 

- Hands on demo : Moulded shape samples, harness samples, heating gun

 12:30 – 13:30 Lunch

 

Session-2 

13:30 – 15:00 F&F Products and Hand Tools , Protection Products (Yavuz Özdemir)

15:00 – 15:15 Break

15:15 – 16:00 Identification Products (Adrian Hanisch) 

16:00 – 16:30 Questions & Answers

ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
Yerli ve Milli Üretime Yönelik Kamu Destek ve Teşvikleri Etkinliği
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu(BTK) Eskişehir Yolu 10. Km Ankara

HTK-BTK işbirliği ile Elektronik Haberleşme Sektörü, Dikey Sektörler Çalışma Alanları, 5G’ye giden yolda Dikey Sektörler, Kamu Destek ve Teşvikleri ile Projelerin anlatılmasını hedefleyen “Yerli ve Milli Üretime Yönelik Kamu Destek ve Teşvikleri” gerçekleştirilecektir.

22 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilecek toplantıya katılım durumlarınızı, katılımcı isimi, firma ve iletişim bilgileri ile 19.10.2018 saat 17.30’a kadar durali.cicek@ostim.org.tr ve rami.urfalioglu@btk.gov.tr bildirmenizi önemle rica ederiz.

Program Konusu: Yerli ve Milli Üretime Yönelik Kamu Destek ve Teşvikleri Etkinliği

Yer: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu(BTK) Eskişehir Yolu 10. Km Ankara

Saat: 13.30 – 17.45

The world has recently witnessed the new concept of “Digital Transformation” which is also known as the “4th Industrial Revolution” or “Industry 4.0”. The Digital Transformation aims to support human capabilities through cyber-physical systems, smart factories, communication among machines and humans, and data-driven decision support systems. This transformation requires human capital development by providing collaborative learning networks to build multi-disciplinary communities of practice. In this connection, DTSS is intended to cover various aspects of Industry 4.0 such as technology, management, education and policy. Discussions will focus on scientific methods and technological approaches which are the key enablers for this movement, as well as practical applications. The DTSS conference and the exhibition aim to bring together researchers, practitioners and the policy makers in the field. The submissions to the conference could be novel scientific contributions, application of methods and their performance, and best practices and reports from the field.

For more details: https://dtss.metu.edu.tr/

ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
2018 TTGV Ödülleri

Teknoloji, ticarileşme, Ar-Ge ve inovasyon yönetimi alanlarında 40 yaş ve altı profesyonellere yönelik bir ödül programı olan TTGV Ödülleri, 2018 yılında aşağıdaki iki kategoride sahiplerini bulacaktır. 

  • Dr. Akın Çakmakcı Ödülü, üniversite-sanayi işbirliğini güçlendirmek ve üniversitelerde gerçekleştirilen Ar-Ge faaliyetlerinin ticarileşmesini teşvik etmek amacıyla, sanayide uygulanmış tezler; tez sahipleri, tez danışmanları ve tezin uygulandığı firmalara verilen ödüldür.( Bu kategoride ödül almaya hak kazanan 3 tez sahibine 10.000 TL para ödülü ve ödül beratı, tez danışmanlarına 10.000 TL para ödülü ve ödül beratı ve firmalara da ödül beratı verilir. Birden fazla tez danışmanı olması durumunda, tez danışmanı için belirlenmiş ödül eşit bölünür.) 
  • Refik Üreyen Ödülü, Ar-Ge ve inovasyon yönetimi ile kültür yaratma süreçlerinde öncü rol oynamış, bunların değişimlerinde etkin görev almış ve somut katkı sağlamış, başarı öyküsü olan kişilere verilen ödüldür. (Bu kategoride, ödül almaya hak kazanan 3 kişiye 10.000 TL para ödülü ve ödül beratı verilir.)

 

Ağustos-Eylül 2018: 
Başvuruların Alınması

Ekim-Kasım 2018: 
Jüri Değerlendirmeleri

Aralık 2018: 
Ödül Töreni

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Yeni fikirler yeni işlere yelken açtı

Yeni fikirler yeni işlere yelken açtı

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından bu yıl 14'üncüsü düzenlenen Yeni Fikirler Yeni İşler Hızlandırma Programı'nın finalinde teknoloji odaklı girişimler bir dizi destekten yararlanmaya hak kazandı.
Devamını Oku
Dama Sistem’den Dijital Eğitim Projesi

Dama Sistem’den Dijital Eğitim Projesi

ODTÜ, Milli Eğitim Bakanlığı ve DamaSistem işbirliği ile hazırlanan Dijital Eğitim Projesi 199 başvuru arasından 1’inci oldu.
Devamını Oku
Geleceğe yön veren projeler sahne almaya hazır

Geleceğe yön veren projeler sahne almaya hazır

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından bu yıl 14.sü düzenlenen Türkiye’nin en başarılı hızlandırma programı Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ)’de sona yaklaşıldı. Geleceğe yön verecek girişimler 6 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek etkinlikte Oylum Talu’nun sunumu ile izleyici karşısına çıkacak.
Devamını Oku
Eğlence, Sosyalleşme ve Yardımlaşma bir aradaydı

Eğlence, Sosyalleşme ve Yardımlaşma bir aradaydı

ODTÜ TEKNOKENT, gelenekselleşen “ODTÜ TEKNOKENT Festivali”ni bu yıl 3’üncü kez gerçekleştirdi.
Devamını Oku
Dijital dönüşüm için şirketler ve akademisyenlerden işbirliği

Dijital dönüşüm için şirketler ve akademisyenlerden işbirliği

ODTÜ TEKNOKENT şirketlerinin kapasitelerini ortaya çıkarmak ve Üniversite Sanayi İşbirliğini arttırmak amacıyla ODTÜ-BİLTİR Merkezi Teknolojik Dönüşüm/Endüstri 4.0 Platformu işbirliği ile çalıştay gerçekleştirildi.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT’ten şirketlere patent desteği

ODTÜ TEKNOKENT’ten şirketlere patent desteği

ODTÜ TEKNOKENT şirketlerinin projeleri sonucunda geliştirilen buluş ve tasarımların korunması amacıyla programlanan “Patent Destek ve Hızlandırma Programı”nın lansmanı yapıldı.
Devamını Oku
Türk teknoloji şirketleri sınırları aşıyor

Türk teknoloji şirketleri sınırları aşıyor

Geçen yıl 1,3 milyar doların üzerinde teknoloji ihracatına imza atan ODTÜ TEKNOKENT şirketleri, Avrupa'dan ABD'ye uzanan geniş bir pazara satış yapma başarısı yakaladı.
Devamını Oku
ODTÜ ailesi büyüyor, ODTÜ KALTEV Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kuzey Kıbrıs'ta açılıyor

ODTÜ ailesi büyüyor, ODTÜ KALTEV Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kuzey Kıbrıs'ta açılıyor

ODTÜ’nün Kıbrıs’taki araştırma ve teknoloji üssü olacak ODTÜ Kalkanlı Teknoloji Vadisi (KALTEV), katma değerli akademik çalışmalara ve Ar-Ge odaklı endüstriye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT şirketleri “Bilişim 500” listesinde

ODTÜ TEKNOKENT şirketleri “Bilişim 500” listesinde

Türkiye’de bilişim alanındaki tek kapsamlı araştırma olan İlk 500 Bilişim Şirketi araştırması listesine ODTÜ TEKNOKENT şirketleri damga vurdu.
Devamını Oku
Yerli İHA’ya milli yazılım

Yerli İHA’ya milli yazılım

ODTÜ TEKNOKENT’te faaliyet gösteren PiriReis Bilişim Teknolojileri, harita ve coğrafi bilgi sistemi yazılımları, günde ortalama 5 bin güvenlik görevlisi tarafından aktif şekilde kullanılıyor.
Devamını Oku
T.ICT T.ICT

ODTÜ TEKNOKENT, bilişim ve telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren 165’i aşkın üst düzey ve kapasitesi yüksek Ar-Ge firmasının gücünü bir araya getirip, kümelenme faaliyetlerine başlamış ve 2014 yılında ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi – T.ICT’yi kurmuştur. 

T.ICT, kurumsal yazılımlar, bilgi güvenliği, akıllı sistemler, oyun, sağlık bilişimi, nesnelerin interneti, yapay zeka, coğrafi bilgi sistemleri, e-öğrenme, mobil uygulamalar, dil işleme, büyük veri, simülasyon, görüntü işleme, telekomünikasyon, eğitim gibi çok çeşitli alanlarda faaliyet gösteren farklı büyüklükteki firmalardan oluşmaktadır

Siteye Git
T.BIGG T.BIGG

TÜBİTAK BİGG 1512 Bireysel Girişimcilik Aşamalı Destek Programı kapsamında uygulayıcı kuruluşlardan biri olan ODTÜ TEKNOKENT yürütücülüğünde sürdürülen T.BİGG programıyla, yeni hayat bulan şirketlere destek sağlanmakta, kuluçka evresindeki bu şirketlere eğitimler, mentörlük, danışmanlık ve finansal destek sunulmaktadır. 

Siteye Git
TTO TTO

ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan “ODTÜ Teknoloji Transfer Ofisi (ODTÜ – TTO)” hem üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hem de teknoloji odaklı girişimciliğin desteklenmesi için geliştirilmiş bir yapıdır. Üniversitede üretilen akademik bilginin ticari değere dönüşmesi için patent alınmasından, şirket kurulmasına kadar hem finansal olarak hem de yönetsel olarak tüm süreci akademisyenler adına ODTÜ TEKNOKENT yönetimi yürütmektedir.

YFYİ YFYİ

Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ) ODTÜ TEKNOKENT tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik programıdır. Temel amacı başta üniversite öğrencileri olmak üzere, gençleri girişimciliğe özendirerek ülke çapında girişimciliği teşvik etmek ve girişimcilik kültürünü yeni nesle benimsetmektir. 

ODTÜ ile ODTÜ TEKNOKENT işbirliğinde gerçekleştirilen YFYİ, yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikri olan öğrencilerin ve yeni mezunların fikirlerini hayata geçirmeleri için uygun ortamı sağlamakta ve onlara başarılı iş adamları olmaları yolunda destek vermektedir.

Siteye Git
T-Health T-Health

ODTÜ TEKNOKENT firmalarının yurtiçi ve yurtdışı pazarlardan daha fazla pay almaları, işbirliklerini artırmaları ve ortak hareket etmelerine yönelik olarak ağırlık verilen kümelenme faaliyetleri kapsamında 2016 yılında Sağlık Teknolojileri alanında da kümelenme çalışmaları başlatılmıştır.

Sağlık Teknolojileri alanında faaliyet gösteren ODTÜ TEKNOKENT firmaları “medikal cihaz, sağlık bilişimi ve biyoteknoloji” alanlarında çalışmakta olup bu çerçevede kurulan kümelenme “İleri Sağlık Teknolojileri Kümelenmesi” olarak adlandırılmış ve odağı “teknolojiyi geliştiren” olarak belirlenmiştir.

ATOM ATOM

ODTÜ TEKNOKENT’in üniversite öğrencileri arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla kurduğu ve “ATOM” (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) adıyla girişimci öğrencilerin oyun yazılımı alanındaki fikirlerini ve projelerini geliştirebilecekleri ve kendi şirketlerini kurma imkanı buldukları bir ön kuluçka merkezidir.

Oyun yazılımı alanında becerisi olan öğrencilere, 600 m2’lik açık ofis alanı ve toplantı salonlarından oluşan mekanda, oyun, animasyon ve simülasyon geliştirmek için ihtiyaç duyacakları altyapı, üstyapı olanakları, eğitimler ve şirketlerle ortak proje geliştirme imkanı sağlanmaktadır.

Siteye Git
TSSK TSSK

ODTÜ TEKNOKENT, aktif olarak Ar-Ge yapan savunma sanayii şirketleri ile ODTÜ içinde yer alan birçok araştırma merkezi ve laboratuvarı bünyesinde barındırmakta olup, 2010 yılı itibariyle Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) adı altında bu firmaları kümelemiştir. 

Bölgedeki diğer Teknokent firmalarının katılımı ile genişleyen TSSK’nın bünyesindeki şirketler, birbirlerini tamamlayıcı ve birbirlerinin kabiliyetlerine katma değer ekleyen ve savunma, havacılık ve güvenlik alanları için yeni ürün ve hizmetler geliştiren dikey uzmanlıklara sahiptirler.

Siteye Git
Growth Circuit

FARK YARATAN FİRMALARIMIZ

It was our pleasure to host Prof. Juan Carlos Henao, Rector and Dr. Soraya Caro Vargas, Director of Center of Studi… https://t.co/dHNp0LU4bU

Üniversitemiz @METU_ODTU; Ticaret Bakanlığı, TİM ve TEB tarafından gerçekleştirilen Türkiye'nin Girişimcilik Ödülle… https://t.co/blWnIRlh86

Teknoloji odaklı 22 girişimcinin görücüye çıktığı @yfyi demo day etkinliğinden, gelenekselleşen #ODTUTEKNOKENT Fes… https://t.co/jyCTLrEOJJ

RT @webrazzi: Webrazzi Summit 2018, 17 Ekim Çarşamba günü gerçekleşiyor. Gümüş Sponsorlarımız @AppSamurai, @inventramAS, @odtuteknokent'e t…

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi - T.ICT ve Serverless Turkey Meetup grubunun düzenlediği tek… https://t.co/M94ebambaK

@tictcluster @EvrekaCo @ICTERRA @diayazilim @invidyo @socialvcount @BuyutechCompany @MapCodeX @yazaryazilim @InfoDif

Ticaret Bakanlığı desteğiyle gerçekleştirilen İngiltere Ticaret Heyeti, B2B görüşmelerinin ardından Büyükelçilik, F… https://t.co/tsLVXn94w8

RT @ATOMinGames: Microsoft'an Andreas Pohl bizlerle. @ODTUTeknokent @togedtr @gamedevturkey @MicrosoftTR https://t.co/g1Z6c0aGV5

Game Talks Ankara grubunun düzenlediği meet up’ta Andreas Pohl bugün bizlerle birlikte olacak. Etkinliğe kayıt için… https://t.co/UevQFRX2eH

RT @KocSistem: “Yeni Fikirler Yeni İşler” etkinliğimizde akıllı şehirler konseptine katkı sağlayan AREYLight projesi ile KoçSistem Özel Ödü…

RT @OracleTR: Oracle olarak geleceğe yön veren @yfyi 2018 girişimcilerini büyüme yolculuklarında mentörlük ile desteklemekten ötürü gurur d…

Firmalarımızdan @visratek , yürütmekte olduğu Ar-Ge projesi için iOS ve Android tabanlı mobil uygulama geliştirici… https://t.co/AYM1UXNPi2

RT @ATOMinGames: Gametalks'a yeniden başlıyoruz. Herkesi bekliyoruz/Gametalks reunion:) Waiting for you. @ODTUTeknokent @gamedevturkey @tog…

RT @ATOMinGames: ATOM'da bir güzel haber daha: Şirketlerimizden @gamebra_in Macdows adlı oyunları ile IndieCade Festivali'nde finale kaldıl…

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi - T.ICT'nin, Hiser projesi kapsamında gerçekleştirdiği İngil… https://t.co/eMN50DieUP

.@BTechInnovation @guiBilisim @issdelectronics @onediocom @socialvcount #ETA @inventramAS @RoketsanA @TaleWorlds… https://t.co/pI0RazMJSJ

Muhteşem bir @yfyi demo day etkinliğini daha geride bıraktık. YFYİ 2018 sürecindeki tüm destekçilerimize teşekkürle… https://t.co/PD9NpHRb0N

RT @tupras: Genç yetenekleri ve girişimcileri destekliyoruz. Geleceğe yön verenler “Yeni Fikirler Yeni İşler 2018” Demoday’de ODTÜ’de. #Ene…

Tüpraş Ödülü #Sensgreen #Hera TEB Ödülü #BPreg Elginkan Vakfı Büyük Ödülü #Triwi https://t.co/fShQEqjNpv

OSTİM Ödülü #Inovarium ASO Ödülü #BlokZ Savunma Sanayi Başkanlığı Ödülü #Dora EPDK – ELDER Ödülü #Safetech… https://t.co/lDOZKFETZh

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara