ODTÜ TEKNOKENT
ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
Matematik için Oyun Geliştirme Yarışması
http://www.oyunla.biz.tr/

Ankara Kalkınma Ajansı, Covid-19 virüsünün yarattığı olumsuz şartlar altında yazılım geliştirme ve oyun yazılımı geliştirme kapasitesine sahip kişi, kurum ve şirketleri üretim ortamına çekmek üzere Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve ODTÜ TEKNOKENT iş birliğinde ‘Matematik Öğretimi için Oyun Geliştirme Yarışması’ düzenliyor.

‘Matematik Öğretimi için Oyun Geliştirme Yarışması’ kapsamında; ülkemizin önemli bir sorunu olan matematik öğretimini uzaktan eğitimi destekler formata uygun olarak daha kolay bir duruma getirecek çözümleri desteklemek üzere 3.,4. ve 5. sınıflarda öğretilen matematik derslerinin tamamı ya da bir bölümü için oyun yazılımlarının geliştirilmesi hedefleniyor. Bu yarışmayla; Ankara’ya ait bir değer olan gelişmiş oyun sektörünün tanıtılması ve bu sektörün eğitim alanına katkı sağlaması da amaçlanıyor. 

Yarışmada birinciye 7 bin 500 lira, ikinciye 5 bin lira ve üçüncüye 2 bin 500 lira ödül verilecek.

Başvurular www.oyunla.biz.tr internet adresinden 31 Mayıs'a kadar yapılabiliyor.

Türkiye’nin ilk tematik ön kuluçka merkezi olan ATOM, bu yıl da yeni ekiplerini kabul etmeye hazırlanıyor. ATOM’a geliştirici olarak kabul edilmek için oyun veya animasyon alanlarında geliştirme faaliyeti yapmayı istemek ve henüz şirketleşmemiş olmak gerekiyor. Ekiplerin bir arada çalıştığı ve deneyimlerini paylaştığı ATOM’a başvurma yöntemi ise gayet basit. İlk aşama değerlendirmeye dahil edilmek için www.atom.org.tr web sitesindeki detayları takip ederek ilgili linkteki başvuru formunu doldurmak gerekiyor. Başvurularını 5 Haziran 2020 günü mesai bitimine kadar kabul edecek olan ATOM’a ekibi olmayan bireyler de başvurabiliyor. Tüm başvurular proje fikri, ekip yapısı ve ekip vizyonu çerçevesinde değerlendiriliyor.

Temassız yüz tanıma ve ateş ölçümü tek cihazla yapılabilecek

Temassız yüz tanıma ve ateş ölçümü tek cihazla yapılabilecek

ODTÜ TEKNOKENT şirketlerinden Coremate A.Ş. tarafından geliştirilen ve yapay zeka teknolojisinden faydalanılan cihazla sosyal ve kamusal alan hareketliliğinin yoğun olduğu noktalarda izolasyonun etkin kontrolü amaçlanıyor.
Devamını Oku
Aşı Lojistiğinde Tecrübesiyle Öne Çıkan Ankaref’e Yoğun İlgi

Aşı Lojistiğinde Tecrübesiyle Öne Çıkan Ankaref’e Yoğun İlgi

ODTÜ TEKNOKENT şirketlerinden Ankaref, tamamen yerli ve milli teknoloji ile geliştirilmiş dünyanın ilk aşı stok ve soğuk zincir izleme hizmeti ile pandemi sürecinin sona ermesine katkı sağlayacak.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT’te ‘Kağıtsız’ Ofis Dönemi

ODTÜ TEKNOKENT’te ‘Kağıtsız’ Ofis Dönemi

ODTÜ TEKNOKENT’te ‘kağıtsız ofis’ dönemi başladı. Geçtiğimiz Nisan ayından itibaren teknokent yönetiminde tüm birimlerde Elektronik Belge, Form ve Süreç Yönetim Sistemi'ne geçildi.
Devamını Oku
NanoManyetik şirketinden Apple'a ihracat başarısı

NanoManyetik şirketinden Apple'a ihracat başarısı

Atomik kuvvet mikroskopları dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri, üniversite ve araştırma merkezleri tarafından tercih edilen ODTÜ TEKNOKENT şirketi NanoManyetik Bilimsel Cihazlar, müşterilerine Apple'ı ekledi.
Devamını Oku
Türk oyunu ABD listelerini fethetti

Türk oyunu ABD listelerini fethetti

ODTÜ TEKNOKENT ön kuluçka merkezi ATOM ekiplerinden Quok Games, Repair Master 3D oyunuyla ABD listelerinde zirveye çıktı.
Devamını Oku
"Yeni Normal" Yaşam Tarzı için “Hack The Normal”

"Yeni Normal" Yaşam Tarzı için “Hack The Normal”

ODTÜ TEKNOKENT’in de paydaşları arasında yer aldığı, Arçelik tarafından ATÖLYE iş birliğiyle, 15 - 17 Mayıs 2020 tarihleri arasında dijital bir ortamda “Hack the Normal” hackathonu gerçekleştirilecek.
Devamını Oku
Salgınla mücadeleye simülasyon desteği

Salgınla mücadeleye simülasyon desteği

ODTÜ TEKNOKENT şirketlerinden Simsoft, Kovid-19 salgınına karşı hasta yayılım senaryolarını dikkate alarak özgün bir model geliştirdi.
Devamını Oku
Matematik için Oyun Geliştirme Yarışması

Matematik için Oyun Geliştirme Yarışması

Ankara Kalkınma Ajansı, ODTÜ TEKNOKENT ve Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) iş birliğinde “Matematik için Oyun Geliştirme Yarışması” düzenleniyor.
Devamını Oku
ATOM’da Yeni Macera Başlıyor

ATOM’da Yeni Macera Başlıyor

2008 yılında ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan ve Türkiye’nin ilk tematik ön kuluçka merkezi olan ATOM, bu yıl da yeni ekiplerini kabul etmeye hazırlanıyor.
Devamını Oku
TÜBİTAK Covid 19 ile Mücadele Çağrısı Sonuçlandı

TÜBİTAK Covid 19 ile Mücadele Çağrısı Sonuçlandı

ODTÜ TEKNOKENT şirketlerinden Büyütech, Evreka , Coremate ve Biyomod TÜBİTAK tarafından açılan “Covid 19 ile Mücadele Çağrısı” kapsamında desteklenmeye hak kazandılar.
Devamını Oku
T.BIGG T.BIGG

TÜBİTAK BİGG 1512 Bireysel Girişimcilik Aşamalı Destek Programı kapsamında uygulayıcı kuruluşlardan biri olan ODTÜ TEKNOKENT yürütücülüğünde sürdürülen T.BİGG programıyla, yeni hayat bulan şirketlere destek sağlanmakta, kuluçka evresindeki bu şirketlere eğitimler, mentörlük, danışmanlık ve finansal destek sunulmaktadır. 

Siteye Git
ATOM ATOM

ODTÜ TEKNOKENT’in üniversite öğrencileri arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla kurduğu ve “ATOM” (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) adıyla girişimci öğrencilerin oyun yazılımı alanındaki fikirlerini ve projelerini geliştirebilecekleri ve kendi şirketlerini kurma imkanı buldukları bir ön kuluçka merkezidir.

Oyun yazılımı alanında becerisi olan öğrencilere, 600 m2’lik açık ofis alanı ve toplantı salonlarından oluşan mekanda, oyun, animasyon ve simülasyon geliştirmek için ihtiyaç duyacakları altyapı, üstyapı olanakları, eğitimler ve şirketlerle ortak proje geliştirme imkanı sağlanmaktadır.

Siteye Git
T.ICT T.ICT

ODTÜ TEKNOKENT, bilişim ve telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren 165’i aşkın üst düzey ve kapasitesi yüksek Ar-Ge firmasının gücünü bir araya getirip, kümelenme faaliyetlerine başlamış ve 2014 yılında ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi – T.ICT’yi kurmuştur. 

T.ICT, kurumsal yazılımlar, bilgi güvenliği, akıllı sistemler, oyun, sağlık bilişimi, nesnelerin interneti, yapay zeka, coğrafi bilgi sistemleri, e-öğrenme, mobil uygulamalar, dil işleme, büyük veri, simülasyon, görüntü işleme, telekomünikasyon, eğitim gibi çok çeşitli alanlarda faaliyet gösteren farklı büyüklükteki firmalardan oluşmaktadır

Siteye Git
TSSK TSSK

ODTÜ TEKNOKENT, aktif olarak Ar-Ge yapan savunma sanayii şirketleri ile ODTÜ içinde yer alan birçok araştırma merkezi ve laboratuvarı bünyesinde barındırmakta olup, 2010 yılı itibariyle Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) adı altında bu firmaları kümelemiştir. 

Bölgedeki diğer Teknokent firmalarının katılımı ile genişleyen TSSK’nın bünyesindeki şirketler, birbirlerini tamamlayıcı ve birbirlerinin kabiliyetlerine katma değer ekleyen ve savunma, havacılık ve güvenlik alanları için yeni ürün ve hizmetler geliştiren dikey uzmanlıklara sahiptirler.

Siteye Git
T-Health T-Health

ODTÜ TEKNOKENT firmalarının yurtiçi ve yurtdışı pazarlardan daha fazla pay almaları, işbirliklerini artırmaları ve ortak hareket etmelerine yönelik olarak ağırlık verilen kümelenme faaliyetleri kapsamında 2016 yılında Sağlık Teknolojileri alanında da kümelenme çalışmaları başlatılmıştır.

Sağlık Teknolojileri alanında faaliyet gösteren ODTÜ TEKNOKENT firmaları “medikal cihaz, sağlık bilişimi ve biyoteknoloji” alanlarında çalışmakta olup bu çerçevede kurulan kümelenme “İleri Sağlık Teknolojileri Kümelenmesi” olarak adlandırılmış ve odağı “teknolojiyi geliştiren” olarak belirlenmiştir.

TTO TTO

ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan “ODTÜ Teknoloji Transfer Ofisi (ODTÜ – TTO)” hem üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hem de teknoloji odaklı girişimciliğin desteklenmesi için geliştirilmiş bir yapıdır. Üniversitede üretilen akademik bilginin ticari değere dönüşmesi için patent alınmasından, şirket kurulmasına kadar hem finansal olarak hem de yönetsel olarak tüm süreci akademisyenler adına ODTÜ TEKNOKENT yönetimi yürütmektedir.

Siteye Git
YFYİ YFYİ

Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ) ODTÜ TEKNOKENT tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik programıdır. Temel amacı başta üniversite öğrencileri olmak üzere, gençleri girişimciliğe özendirerek ülke çapında girişimciliği teşvik etmek ve girişimcilik kültürünü yeni nesle benimsetmektir. 

ODTÜ ile ODTÜ TEKNOKENT işbirliğinde gerçekleştirilen YFYİ, yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikri olan öğrencilerin ve yeni mezunların fikirlerini hayata geçirmeleri için uygun ortamı sağlamakta ve onlara başarılı iş adamları olmaları yolunda destek vermektedir.

Siteye Git
Growth Circuit
Growth Circuit

DEĞER YARATAN FİRMALARIMIZ

ODTÜ TEKNOKENT şirketlerinden #Coremate A.Ş. tarafından geliştirilen ve yapay zeka teknolojisinden faydalanılan cih… https://t.co/8PaXDYRCeJ

ODTÜ TEKNOKENT şirketlerinden @ankaref, tamamen yerli ve milli teknoloji ile geliştirilmiş dünyanın ilk aşı stok ve… https://t.co/t9MVucTjKr

ODTÜ TEKNOKENT Ampüte Futbol Takımımız Ampüte 1. Lige çıkmayı başardı. Tebrikler 👏👏 https://t.co/JY8TfrjtMi

ODTÜ TEKNOKENT’te ‘kağıtsız ofis’ dönemi başladı. Dijital dönüşümün tüm kurum ve firmalarda kendini gösterdiği bir… https://t.co/s1oOxRfsuR

RT @BThaberAnkara: Covid-19 ile ilgili sistemler kolektif anlayışla teknoparklardan çıktı https://t.co/WvmkhklukS #DijitalEtkinlik @TGBDern…

Ramazan bayramınızı en içten dileklerimizle kutlar, sağlık, mutluluk ve esenlikler dileriz. #ODTÜTEKNOKENT… https://t.co/36AXiqmg01

RT @METU_ODTU: ODTÜ BiG Konuşmaları kapsamında MIT öğretim üyesi Prof. Eric Klopfer tarafından çevrimiçi bir seminer düzenlenecektir. Çevri…

ODTÜ TEKNOKENT Dijital Dönüşümün Platformu ve Groupe Renault iş birliği ile düzenlenecek webinar serisinin ilki "Da… https://t.co/mHEJbvsaMF

RT @ATOMinGames: Geliştirici başvurularımız devam ediyor, maceramıza ortak olmak isteyenler profilimizdeki linke tıklayarak başvuru formunu…

Atomik kuvvet mikroskopları, dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri, üniversite ve araştırma merkezleri tarafında… https://t.co/VxNwkqUh7x

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. #19MAYIS1919 #19Mayıs #MustafaKemalATATURK… https://t.co/HO67xxbyCy

Ön kuluçka merkezimiz ATOM ekiplerinden Quok Games, Repair Master 3D oyunuyla ABD listelerinde zirveye çıktı. 👏👏 Ha… https://t.co/Zcu20W9LMa

ODTÜ TEKNOKENT’in paydaşları arasında yer aldığı “Türkiye Covid19 Ortak Akıl Platformu" bugün saat 12.00'de, sürece… https://t.co/C6BKH8FfAU

Şirketlerimizden GCLab mühendislik yazılım takım lideri ekip arkadaşları arıyor. Detaylı bilgi ve CV için: ik@gclab… https://t.co/CUK9jEU7gM

ODTÜ TEKNOKENT’in de paydaşları arasında yer aldığı, Arçelik tarafından ATÖLYE iş birliğiyle, 15 - 17 Mayıs 2020 ta… https://t.co/s8rIjheo9B

Covid-19 teşhisine yönelik olarak @Tubitak desteği alan firmalarımız @NanobizAS #coremate @BuyutechCompany "Covid-1… https://t.co/fYs0FT0Rod

Ön kuluçka merkezimiz ATOM 'da yaz stajı programına başvuru için son 4 gün! Detaylı bilgi linkte ➡️… https://t.co/jD53x5L4Zs

Şirketlerimizden @Simsoft_BT, salgınına karşı hasta yayılım senaryolarını dikkate alarak geliştirdiği Simovate Sim… https://t.co/2iRuYIB82z

TÜBİTAK tarafından açılan “Covid 19 ile Mücadele Çağrısı” kapsamında, ODTÜ TEKNOKENT şirketlerinden Büyütech , Evre… https://t.co/KQ1bQxIVQs

.@bthaber Şirketler Grubu tarafından 8 Mayıs (yarın) günü saat 14.00'te 'Teknoparklarımızın Koronavirüs ile Mücadel… https://t.co/d3Y65UF9He

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara