ODTÜ TEKNOKENT
ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
ENERJİM SENSİN Hızlandırma Programı
Online

EPDK koordinatörlüğünde ODTÜ TEKNOKENT ve ELDER iş birliğinde elektrik dağıtım sektörü özelinde şirket içi girişimleri ve en az TRL-4 seviyesindeki projeleri sektör ile buluşturmak üzere “ENERJİM SENSİN Hızlandırma Programı” gerçekleştirilecektir.
 
Teknoloji şirketlerinin MVP oluşturulma aşaması, MVP hazır, MVP sonrası, ürün hazır veya satışı yapılmış aşamaları arasından sektöre en yakın olanlarının seçilerek programa dahil edileceği ENERJİM SENSİN Hızlandırma Programı ile şirketlerin projeleriyle ticari faaliyete geçmeye hazır bir şekilde süreci tamamlamaları hedeflenmektedir. Ayrıca süreci başarıyla tamamlayan ekiplerle karşılıklı olarak anlaşıldığı takdirde ilk müşteri garantisi de sunulacaktır.
 
Programa katılmayı hak eden firmalara; basın, paydaş, iş birliği olanakları, yatırımcılarla tanışma ve olası müşterilere erişebilecekleri bir ortam sağlanacaktır. Bununla birlikte seçilen projelere toplamda 300.000 TL ödül verilecektir.
 
Aşağıda yer alan konu başlıklarını kapsayan en az TRL-4 aşamasında ya da hazır bir ürün varsa 20 Ocak 2021 Çarşamba gününe kadar
burada yer alan linkten başvurular gerçekleştirilebilir. 

Detaylı bilgi için: http://enerjimsensin.info/

 

ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
GGJ ATOM Başvuru

2009 yılından beri Türkiye’de ilk defa ODTÜ TEKNOKENT tarafından hayata geçirilen GGJ ATOM, uluslararası etkinliğin en büyük merkezlerinden biri olma özelliğini korumaya devam ediyor. GGJ ATOM 2021 kapsamında bu yıl Game Factory iş birliğiyle Discord üzerinden gerçekleştirilecek olan 48 saatlik oyun maratonu için başvurular 20 Ocak’a kadar yapılabilecek. 

İlk gün açıklanan küresel temaya göre oyun fikirleri düşünerek gruplarını belirleyen ve oyun geliştirmeye başlayan geliştiriciler, 48 saat boyunca tüm dünyadan geliştiricilerle aynı anda oyunlarını yapıyorlar. Global Game Jam’de oynanabilir bir oyun geliştirmenin yanı sıra, diğer geliştiricilerle birlikte çalışarak iletişim ve paylaşım becerisi kazanmaları amaçlanıyor.

Başvuru için: www.atom.org.tr

 

Toplam 54 projesiyle ODTÜ TEKNOKENT şirketleri TÜBİTAK TEYDEB desteğini aldı

Toplam 54 projesiyle ODTÜ TEKNOKENT şirketleri TÜBİTAK TEYDEB desteğini aldı

TEYDEB 1501 Programı 2020 Yılı 2. Çağrısı sonuçlarına göre çağrıya başvuruda bulunan 41 ODTÜ TEKNOKENT şirketinin toplamda 54 projesi çağrı kapsamında desteklenecekler.
Devamını Oku
8. Türkiye İnovasyon Haftası'nda ödüller sahiplerini buldu

8. Türkiye İnovasyon Haftası'nda ödüller sahiplerini buldu

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) İnovaLİG 2019 Şampiyonları listesinde ODTÜ TEKNOKENT’te faaliyetlerini sürdüren Arçelik, Aselsan, Bama Teknoloji, Havelsan, Ulak Haberleşme ve TUSAŞ’da yer aldı.
Devamını Oku
Global Game Jam başvuruları başladı

Global Game Jam başvuruları başladı

Tüm dünyada aynı zamanda gerçekleşen oyun geliştirme maratonu Global Game Jam için başvurular başladı.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT şirketleri “En Hızlı Büyüyen 100 Şirket” arasında

ODTÜ TEKNOKENT şirketleri “En Hızlı Büyüyen 100 Şirket” arasında

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), TEPAV ve TOBB ETÜ’nün katkılarıyla düzenlenen “En Hızlı Büyüyen 100 Şirket” listesinde ODTÜ TEKNOKENT şirketleri Kuasoft Bilişim, Bama Teknoloji ve Simsoft Bilgisayar Teknolojileri yer almayı başardı.
Devamını Oku
TÜBİTAK BİGG Başvuruları Tamamlandı.

TÜBİTAK BİGG Başvuruları Tamamlandı.

ODTÜ TEKNOKENT girişimcilerin fikirlerini olgunlaştırmak, TÜBİTAK BİGG desteğine ulaşmalarını sağlamak ve ülkemiz için katma değeri yüksek büyüme potansiyeli olan işlerin ortaya çıkmasına vesile olmak üzere 5 farklı konsorsiyum ile girişimci adaylarının yanında.
Devamını Oku
Chef Game Studio’nun geliştirdiği oyun 6 milyon dolara satın alındı

Chef Game Studio’nun geliştirdiği oyun 6 milyon dolara satın alındı

ODTÜ TEKNOKENT ATOM’da kurulan Chef Game Studio tarafından geliştirilen Onnect – Matching Puzzle oyunu faaliyetlerini Zynga şemsiyesi altında sürdüren Rollic tarafından 6 milyon dolara satın alındı.
Devamını Oku
Bridge.Up etkinlikleri kapsamında Avustralya, Yeni Zelanda ve Okyanusya Bölgesi Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Bridge.Up etkinlikleri kapsamında Avustralya, Yeni Zelanda ve Okyanusya Bölgesi Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Bridge.Up etkinlikleri kapsamında 21 Ekim tarihinde Avustralya, Yeni Zelanda ve Okyanusya Bölgesi Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
Devamını Oku
Kristal Piksel 2020 Ödül Töreni YouTube Üzerinden Canlı Olarak Gerçekleştirildi.

Kristal Piksel 2020 Ödül Töreni YouTube Üzerinden Canlı Olarak Gerçekleştirildi.

2012 yılından beri ülkemizde geliştirilen orijinal fikri mülkiyete sahip oyunları belirleme ve ödüllendirme amacıyla düzenlenen Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri, ODTÜ TEKNOKENT ATOM ve Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) iş birliğiyle bu yılda gerçekleştirildi.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT TUNE.UP Programı eğitim ve etkinliklerine yoğun ilgi

ODTÜ TEKNOKENT TUNE.UP Programı eğitim ve etkinliklerine yoğun ilgi

ODTÜ TEKNOKENT firmalarının teknik, yönetsel beceriler, ticari gelişim gibi konularda kapasitelerini geliştirmeye yönelik gerçekleştirilen eğitim ve etkinlikleri tek bir program altında toplamak amacıyla kurgulanan TUNE.UP Programı, 2020 yılı başı itibariyle yoğun bir programla devam ediyor.
Devamını Oku
GROUPE RENAULT Monozukuri Haftası - B2B Görüşmeleri

GROUPE RENAULT Monozukuri Haftası - B2B Görüşmeleri

Oyak Renault tarafından Monozukuri Haftası olarak ilan edilen 23-27 Kasım tarihleri arasında, ODTÜ TEKNOKENT Bilişim Telekomünikasyon Kümelenmesi – T.ICT ile Oyak Renault tarafından B2B görüşmeleri düzenlendi.
Devamını Oku
ATOM ATOM

ODTÜ TEKNOKENT’in üniversite öğrencileri arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla kurduğu ve “ATOM” (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) adıyla girişimci öğrencilerin oyun yazılımı alanındaki fikirlerini ve projelerini geliştirebilecekleri ve kendi şirketlerini kurma imkanı buldukları bir ön kuluçka merkezidir.

Oyun yazılımı alanında becerisi olan öğrencilere, 600 m2’lik açık ofis alanı ve toplantı salonlarından oluşan mekanda, oyun, animasyon ve simülasyon geliştirmek için ihtiyaç duyacakları altyapı, üstyapı olanakları, eğitimler ve şirketlerle ortak proje geliştirme imkanı sağlanmaktadır.

Siteye Git
YFYİ YFYİ

Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ) ODTÜ TEKNOKENT tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik programıdır. Temel amacı başta üniversite öğrencileri olmak üzere, gençleri girişimciliğe özendirerek ülke çapında girişimciliği teşvik etmek ve girişimcilik kültürünü yeni nesle benimsetmektir. 

ODTÜ ile ODTÜ TEKNOKENT işbirliğinde gerçekleştirilen YFYİ, yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikri olan öğrencilerin ve yeni mezunların fikirlerini hayata geçirmeleri için uygun ortamı sağlamakta ve onlara başarılı iş adamları olmaları yolunda destek vermektedir.

Siteye Git
T.ICT T.ICT

ODTÜ TEKNOKENT, bilişim ve telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren 165’i aşkın üst düzey ve kapasitesi yüksek Ar-Ge firmasının gücünü bir araya getirip, kümelenme faaliyetlerine başlamış ve 2014 yılında ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi – T.ICT’yi kurmuştur. 

T.ICT, kurumsal yazılımlar, bilgi güvenliği, akıllı sistemler, oyun, sağlık bilişimi, nesnelerin interneti, yapay zeka, coğrafi bilgi sistemleri, e-öğrenme, mobil uygulamalar, dil işleme, büyük veri, simülasyon, görüntü işleme, telekomünikasyon, eğitim gibi çok çeşitli alanlarda faaliyet gösteren farklı büyüklükteki firmalardan oluşmaktadır

Siteye Git
T-Health T-Health

ODTÜ TEKNOKENT firmalarının yurtiçi ve yurtdışı pazarlardan daha fazla pay almaları, işbirliklerini artırmaları ve ortak hareket etmelerine yönelik olarak ağırlık verilen kümelenme faaliyetleri kapsamında 2016 yılında Sağlık Teknolojileri alanında da kümelenme çalışmaları başlatılmıştır.

Sağlık Teknolojileri alanında faaliyet gösteren ODTÜ TEKNOKENT firmaları “medikal cihaz, sağlık bilişimi ve biyoteknoloji” alanlarında çalışmakta olup bu çerçevede kurulan kümelenme “İleri Sağlık Teknolojileri Kümelenmesi” olarak adlandırılmış ve odağı “teknolojiyi geliştiren” olarak belirlenmiştir.

TTO TTO

ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan “ODTÜ Teknoloji Transfer Ofisi (ODTÜ – TTO)” hem üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hem de teknoloji odaklı girişimciliğin desteklenmesi için geliştirilmiş bir yapıdır. Üniversitede üretilen akademik bilginin ticari değere dönüşmesi için patent alınmasından, şirket kurulmasına kadar hem finansal olarak hem de yönetsel olarak tüm süreci akademisyenler adına ODTÜ TEKNOKENT yönetimi yürütmektedir.

Siteye Git
TSSK TSSK

ODTÜ TEKNOKENT, aktif olarak Ar-Ge yapan savunma sanayii şirketleri ile ODTÜ içinde yer alan birçok araştırma merkezi ve laboratuvarı bünyesinde barındırmakta olup, 2010 yılı itibariyle Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) adı altında bu firmaları kümelemiştir. 

Bölgedeki diğer Teknokent firmalarının katılımı ile genişleyen TSSK’nın bünyesindeki şirketler, birbirlerini tamamlayıcı ve birbirlerinin kabiliyetlerine katma değer ekleyen ve savunma, havacılık ve güvenlik alanları için yeni ürün ve hizmetler geliştiren dikey uzmanlıklara sahiptirler.

Siteye Git
BİGG BİGG

TÜBİTAK BİGG 1512 Bireysel Girişimcilik Aşamalı Destek Programı kapsamında uygulayıcı kuruluşlardan biri olan ODTÜ TEKNOKENT yürütücülüğünde sürdürülen BİGG programıyla, yeni hayat bulan şirketlere destek sağlanmakta, kuluçka evresindeki bu şirketlere eğitimler, mentörlük, danışmanlık ve finansal destek sunulmaktadır. 

Siteye Git
Growth Circuit
Growth Circuit

DEĞER YARATAN FİRMALARIMIZ

EPDK koordinatörlüğünde ELDER ve ODTÜ TEKNOKENT iş birliğinde elektrik dağıtım sektörü özelinde düzenlenen “ENERJİM… https://t.co/pKU2zNWop5

Şirketlerimizden Target Digital, Machine Learning alanında çalışacak ekip arkadaşları arıyor. Detaylı bilgi ve CV i… https://t.co/kQVOwnWgz8

EPDK koordinatörlüğünde ELDER ve ODTÜ TEKNOKENT iş birliğinde elektrik dağıtım sektörü özelinde düzenlenen “ENERJİM… https://t.co/MHi9jBLHXO

TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği 2020 yılı 2. Çağrı Dönemi başvuruları başladı. Detaylar ve başvuru için ⬇️ https://t.co/TH8y2q6OBO

GGJ ATOM 2021 kapsamında bu yıl Game Factory iş birliğiyle Discord üzerinden gerçekleştirilecek olan 48 saatlik oyu… https://t.co/76YYcT1O41

TUNE.UP etkinlikleri kapsamında online olarak düzenlenecek “Mobil Uygulamanızı Milyonlarca Kullanıcıya Nasıl Ulaştı… https://t.co/caezbOPtSl

Haberin detayı için: https://t.co/XrGHwBIIX1 @Tubitak @tubitakteydeb

TEYDEB 1501 Programı 2020 Yılı 2. Çağrısı sonuçlarına göre, çağrıya başvuruda bulunan 41 ODTÜ TEKNOKENT şirketinin… https://t.co/3JSTrsCD28

EPDK koordinatörlüğünde ELDER ve ODTÜ TEKNOKENT iş birliğinde elektrik dağıtım sektörü özelinde düzenlenen “ENERJİM… https://t.co/f05YaARseT

Katılım için: ekinsu.turunc@odtuteknokent.com.tr  #ODTÜTEKNOKENT

Cisco İnovasyon Merkezi iş modelinde kullanılan Cisco Developer Network- Cisco Yazılım Mühendisi Ağı (DevNet) ile i… https://t.co/dbDfnDIgWs

Şirketlerimizden Rootie, back end developer ve full stack developer ekip arkadaşları arıyor. Detaylı bilgi ve CV iç… https://t.co/rWbQwU9V9k

TİM İnovaLİG 2019 Şampiyonları listesi açıklandı. Birçok farklı kategoride ödül almaya hak kazanan şirketlerimizi t… https://t.co/zjPTSjdiVH

TUNE.UP etkinlikleri kapsamında online olarak düzenlenecek “Growth Hacking Eğitimi” 11 Ocak Pazartesi günü Zoom pla… https://t.co/lUdrJST3r6

Katılım için: ekinsu.turunc@odtuteknokent.com.tr Son gün 4 Ocak 2021!

Cisco İnovasyon Merkezi iş modelinde kullanılan Cisco Developer Network- Cisco Yazılım Mühendisi Ağı (DevNet) ile i… https://t.co/ajSNfDPIt6

Her zaman bildiğimiz ama belki de bu yılki kadar değerini anlamadığımız sağlığımızın 2021 yılında hep bizimle olmas… https://t.co/6BQncgfpWh

RT @BThaberAnkara: Covid-19’a karşı hastaneler kriz planlamalarını önceden simüle ediyor ve alınacak önlemleri belirleyebiliyor https://t.c…

Şirketlerimizden Insider, Senior PHP Developer Ankara, Senior Fullstack Developer - Remote , Senior Front-end Devel… https://t.co/ZVCeLOTJXE

GGJ ATOM 2021 kapsamında bu yıl Game Factory iş birliğiyle Discord üzerinden gerçekleştirilecek olan 48 saatlik oyu… https://t.co/IJBFyvB8pl

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara