ODTÜ TEKNOKENT
Otsimo, Hamdi Ulukaya Girişimi tarafından desteklendi

Otsimo, Hamdi Ulukaya Girişimi tarafından desteklendi

ODTÜ TEKNOKENT firması Otsimo, Chobani markasıyla ABD’de gıda sektörünün en büyükleri arasına giren iş adamı Hamdi Ulukaya’nın destek programına seçilmeyi başardı.
Devamını Oku
Bilişim 500 ödülleri sahiplerini buldu

Bilişim 500 ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye’de bilişim alanındaki tek kapsamlı araştırma olan İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması bu yıl 18. kez gerçekleştirildi.
Devamını Oku
ATOM’da yaz stajı heyecanla devam ediyor

ATOM’da yaz stajı heyecanla devam ediyor

ODTÜ TEKNOKENT ön kuluçka merkezi ATOM’da yaz staj programı yoğun eğitim programıyla devam ediyor.
Devamını Oku
ATOM ekibi Binary Games’in oyunu Newton - Gravity Puzzle, App Store'da!

ATOM ekibi Binary Games’in oyunu Newton - Gravity Puzzle, App Store'da!

ODTÜ TEKNOKENT Ön Kuluçka Merkezi ATOM ekiplerinden Binary Games’in oyunu geçtiğimiz aylarda App Store’da yer almayı başardı.
Devamını Oku
Gamebra.in Stugan Hızlandırma Programının konuğu olacak

Gamebra.in Stugan Hızlandırma Programının konuğu olacak

ODTÜ TEKNOKENT ATOM merkezi oyun firması Gamebra.in İsveç’te yer alan Stugan Hızlandırıcı Programına katılmaya hak kazandı.
Devamını Oku
Ankara Game Talks etkinlikleri yoğun ilgiyle devam ediyor

Ankara Game Talks etkinlikleri yoğun ilgiyle devam ediyor

Ankara’daki oyun geliştiriciler arasındaki bağı kuvvetlendirmek için başlatılan Ankara Game Talks etkinlikleri oyun geliştiricileri ve oyun severleri bir araya getiriyor.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT firmaları Avrupa’dan ABD’ye kadar teknoloji ihraç ediyor

ODTÜ TEKNOKENT firmaları Avrupa’dan ABD’ye kadar teknoloji ihraç ediyor

Türkiye’nin lider teknoloji geliştirme bölgesi olan ODTÜ TEKNOKENT, bünyesinde bulunan firmalara verdiği destek ve mentorlük ile yurt dışında da başarılı olmalarını sağlıyor.
Devamını Oku
Kardinero firmasına İtalya’dan ödül

Kardinero firmasına İtalya’dan ödül

ODTÜ TEKNOKENT firması Kardinero, Designnobis firmasıyla birlikte geliştirdiği ürünüyle bronz ödülün sahibi oldu.
Devamını Oku
Binaların deprem riski internetten öğrenilebilecek

Binaların deprem riski internetten öğrenilebilecek

ODTÜ TEKENOKENT firması YapıDestek’in geliştirdiği analiz sistemi sayesinde binaların deprem riski internetten öğrenilebilecek.
Devamını Oku
Designnobis geleneği bozmadı

Designnobis geleneği bozmadı

ODTÜ TEKNOKENT firmalarından Designnobis İtalya’dan bu yıl da ödülle dönmeyi başardı.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
Gamescom Köln 2017 Fuarı
Köln Messe / Almanya

Dijital oyun kültürünün önde gelen fuarlarından olan Gamescom, eğlence endüstrisi ve uluslararası oyun sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin buluşma noktasıdır. Gamescom 2017 kapsamında, ODTÜ TEKNOKENT, Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi ATOM’la yer alacaktır. ATOM ile birlikte Türk oyun şirketleri ve ATOM ekipleri etkinlik katılımcılarını ağırlayacaktır.

ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
IASP 2017 İstanbul
Swissotel / İstanbul

ODTÜ TEKNOKENT, Teknopark İstanbul ve İTÜ ARI Teknokent’ten oluşan ve TGBD’nin desteklediği Türkiye Teknoparkları Konsorsiyumu, 34.IASP (Dünya Teknoparklar Birliği) Konferansı’nı İstanbul’da düzenleyecektir. 

YFYİ YFYİ
YFYİ Demoday
ODTÜ KKM / Ankara

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT iş birliğinde bu yıl 13.sü gerçekleştirilen Yeni Fikirler Yeni İşler Hızlandırma Programının final töreni her yıl olduğu gibi bu yılda girişimcilerin projelerini jüri ve konuklara sunumuyla başlayacak, en başarılı projelerin seçimi ile son bulacaktır.   

lorem ipsum dolor sit thumb

Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ), ODTÜ TEKNOKENT tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik programıdır. Temel amacı başta üniversite öğrencileri olmak üzere, gençleri girişimciliğe özendirerek ülke çapında girişimciliği teşvik etmek ve girişimcilik kültürünü yeni nesle benimsetmektir.

ODTÜ ile ODTÜ TEKNOKENT işbirliğinde gerçekleştirilen “Yeni Fikirler Yeni İşler” yarışması, yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikri olan öğrencilerin ve yeni mezunların fikirlerini hayata geçirmeleri için uygun ortamı sağlamakta ve onlara başarılı iş adamları olmaları yolunda destek vermektedir.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT, aktif olarak Ar-Ge yapan ve 90’ı aşkını savunma sanayii şirketi olmak üzere, 300’den fazla firma ile beraber ODTÜ içinde yer alan birçok araştırma merkezi ve laboratuvarı bünyesinde barındırmakta olup, 2010 senesi itibariyle Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) adı altında savunma sanayii alanında faaliyet gösteren firmaları kümelemiştir.

ODTÜ TEKNOKENT’te Savunma Sanayi Araştırma ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (SATGEB) kurulması ile birlikte Aselsan, Havelsan, TAI gibi sektörün büyük ana yüklenicilerinin Ar-Ge birimlerinin de ODTÜ TEKNOKENT’te yer alması sağlanmıştır. ODTÜ TEKNOKENT’te Savunma Sanayi Araştırma ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (SATGEB) kurulması ile birlikte Aselsan, Havelsan, TAI gibi sektörün büyük ana yüklenicilerinin Ar-Ge birimlerinin de ODTÜ TEKNOKENT’te yer alması sağlanmıştır.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT 2010 yılında savunma sanayi ile başlamış olduğu kümelenme çalışmalarına Bilişim ve Telekomünikasyon alanında devam etmiştir. Hali hazırda bölgede faaliyet gösteren şirketlerin % 50’ye yakını Bilişim ve Telekomünikasyon alanında faaliyet göstermektedir. Bu kapsamda ODTÜ TEKNOKENT’in hedeflediği yaşayan bir ekosistemin geliştirilmesinde ve sürdürülebilir kılınmasındaki önemli adımlardan birisi Teknokent Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi’dir.

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi’nin misyonu farklı ölçekteki şirketlerin ve akademisyenlerin bir araya gelerek üniversite ile işbirlikleri içerisinde yenilikçi Ar-Ge projeleri ortaya çıkarmaları ve bu projeler sonucunda uluslararası başarı elde edilmesi olarak belirlenmiştir.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT’in üniversite öğrencileri arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla kurduğu ve “ATOM” (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) adıyla girişimci öğrencilerin oyun yazılımı alanındaki fikirlerini ve projelerini geliştirebilecekleri ve kendi şirketlerini kurma imkanı buldukları ön kuluçka merkezi ise Mayıs 2008’de hizmete girmiştir.

Oyun yazılımı alanında becerisi olan öğrencilere, 600 m2’lik açık ofis alanı ve toplantı salonlarından oluşan mekanda, oyun, animasyon ve simülasyon geliştirmek için ihtiyaç duyacakları altyapı, üstyapı olanakları, eğitimler ve şirketlerle ortak proje geliştirme imkanı sağlanmaktadır.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan “ODTÜ – TTO Teknoloji Transfer Ofisi” hem üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hem de teknoloji odaklı girişimciliğin desteklenmesi için geliştirilmiş bir yapıdır. Üniversitede üretilen akademik bilginin ticari değere dönüşmesi için patent alınmasından, şirket kurulmasına kadar hem finansal olarak hem de yönetsel olarak tüm süreci akademisyenler adına ODTÜ TEKNOKENT yönetimi yürütmektedir.

ODTÜ TTO, akademisyenlerin bilimsel çalışmalarını patent alma süreçlerini koordine etmekte ve sonrasında yeni spin-off işletmelerin kurulmasını desteklemektedir. 2014 yılı sonu itibariyle Teknoloji Transfer Ofisi aracılığıyla 71 buluş desteklenmekte olup, bu buluşlar kapsamında 52 PCT, 48 Türkiye, 21 ABD, 19 EPO, 6 EAPO, 12 Japonya patent başvurusu ile 5 faydalı model başvurusu gerçekleştirilmiştir.

lorem ipsum dolor sit thumb

T-Jump San Francisco merkezi ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından tüm ülkede teknoloji ihracatını geliştirmek, uluslararası başarılı şirketler yaratmak ve bu şirketlerin yatırım ve iş geliştirme süreçlerinin hızlandırmak için kurulmuş “Türkiye’nin iş hızlandırma merkezi”dir. T-Jump San Francisco İş Hızlandırma Merkezi, San Francisco’nun merkezinde, Silikon Vadisi denilen bölgede kurulmuştur.

T-Jump San Francisco, teknoloji şirketleri ve genç girişimcilerin uluslararası ürün/hizmet ihracatına, yatırım almasına ve büyümelerine katkı sağlayacak hızlandırma faaliyetleri yürütmek, üniversitede yapılmış Ar-Ge’nin ticarileşmesine ve yatırım almasında hızlandırma faaliyetleri yürütmek, ABD ekosisteminde büyümüş/yatırım almış Türk şirketlerinin Türkiye’ye özellikle Ar-Ge yatırımları yapmalarına etkide bulunmak konularına odaklanmaktadır.

Siteye Git

FARK YARATAN FİRMALARIMIZ

RT @btechnologynews: ODTÜ TEKNOKENT Firmaları Gamescom’da! https://t.co/FSnvOM8jXd https://t.co/pRqLptRvsv

RT @THEBRANDAGE: Odtü Teknokent, bünyesinde bulunan oyun firmaları ile birlikte 22-26 Ağustos tarihlerinde. Avrupa’nın en büyük oyun fuarı…

.@akuzubasli'nın "Dünya'nın En Başarılı 10 Genci"nden biri olarak seçilebilmesi için desteklerinizi bekliyoruz!… https://t.co/5ocTmACxhs

Yeni Fikirler Yeni İşler​'i durduramıyoruz büyüyor 😎 Yepyeni fikirlere açılan iyi hafta sonları!… https://t.co/tN73JyaBfH

RT @odtugimer: #TBİGG sunumları bugün de devam ediyor! @METU_ODTU @ODTUTeknokent https://t.co/WO5XVr6iRy

RT @IASPistanbul: Technoparks from around the world will be represented at IASP 2017 Istanbul! View more details here: ➡️ https://t.co/pxG…

#ODTÜTEKNOKENT @ATOMinGames ile @gamescom yolcusu! https://t.co/q3n7GbtCMv #gamescom2017 https://t.co/IHvpDH5qY6

RT @adiloran: Dün #ATOM 'da işmodeli konuştuk. Bugün #T-BIGG değerlendirmeleri... #direngirişimcilik @METU_ODTU @ODTUTeknokent https://t.co…

RT @IASPistanbul: IASP 2017 LOC making final touches on the program to make sure that this spectacular event is designed for success! 💪🏻 ht…

.@ATOMinGames ön kuluçka merkezi ekiplerimizden @binarygames010 oyunu Newton-Gravity Puzzle #AppStore'da! 🎮📲… https://t.co/Mi4RcCExCm

RT @IASPistanbul: “The governance of STPs and other AOIs Session” is waiting for you at IASP Pre-Conference Seminar! 😉 ➡️ https://t.co/BQV…

.@FUN_Ankara'da bir #ODTÜTEKNOKENT'li var! @onediocom kurucularından Kaan Kayabalı 18 Ağustos'ta @IFPerformance'da.… https://t.co/PpL4JrilE2

RT @ATOMinGames: ATOM'da kurulan Panteon'dan haber var: Panteon, Teknasyon yatırımıyla dünyaya açılacak https://t.co/jHAg7LgUGw via @webraz…

RT @METU_ODTU: Yaz Okulu öğrencilerimize iyi tatiller dileriz. https://t.co/kJvdnc3qdJ

#ODTÜTEKNOKENT firmalarından @Otsimo'yu tebrik ederiz! https://t.co/EcTvaYcP8G

330'dan fazla firmada, 5500'den fazla çalışanıyla dev bir inovasyon ekosistemi olan #ODTÜTEKNOKENT'ten iyi haftalar… https://t.co/avpeIdczwL

RT @IASPistanbul: Banu Onaral will be at IASP 2017 Istanbul as an Invited Speaker with the Future Session! 👏 #IASPIstanbul ➡️ https://t.c…

RT @METU_ODTU: Yeni öğrencilerimiz, ODTÜ'ye hoş geldiniz. ODTÜ'nün sosyal medya hesaplarını keşfedin. https://t.co/NyNfXD5Bm7 https://t.co/…

RT @OracleTR: Oracle, @ODTUTeknokent Global Hızlandırma Programı @yfyi’nin 'Speed Mentoring' etkinliği kapsamında startup’lara mentörlük ya…

RT @IASPistanbul: Only 45 days left to IASP Istanbul, come and take a look at the conference program! 😉 ➡️ https://t.co/YVPTVrzoia https:/…

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara