ODTÜ TEKNOKENT
Drone tehditlerine karşı yeni yerli çözüm

Drone tehditlerine karşı yeni yerli çözüm

ODTÜ TEKNOKENT firması Aser Teknoloji, kötü niyetli kişilerin elinde tehdide dönüşebilen ‘drone’lara karşı yeni bir yerli çözüm geliştirdi.
Devamını Oku
Hindistan'ın NASA'sına Türk teknolojisi

Hindistan'ın NASA'sına Türk teknolojisi

ODTÜ TEKNOKENT firması NanoMagnetics Instruments'in "Hall Etkisi Ölçüm Sistemi", Hindistan NASA'sı SAC tarafından yeni teknolojilerin üretiminde kullanılacak.
Devamını Oku
Ar-Ge Merkezi Ödülü Sisoft’a

Ar-Ge Merkezi Ödülü Sisoft’a

ODTÜ TEKNOKENT firması Sisoft, Ankara Sanayi Odası (ASO) tarafından düzenlenen “ASO 54. Yıl Ödül Töreni”nde Ar-Ge Merkezi ödülüne layık görüldü.
Devamını Oku
İnsan sayma sistemine 1.3 milyon euro yatırım

İnsan sayma sistemine 1.3 milyon euro yatırım

ODTÜ TEKNOKENT firması V-Count, Diffusion Capital Partners’tan (DCP)’den aldığı 1.3 milyon Euro yatırımla büyümeye devam ediyor.
Devamını Oku
3D yazıcı ile kemiğe dönüşen protez

3D yazıcı ile kemiğe dönüşen protez

ODTÜ Biyomalzeme ve Doku Mühendisliği Mükemmelliyet Merkezi (BIOMATEN)'in Kurucu Müdürü Prof. Dr. Vasıf Hasırcı ile ODTÜ TEKNOKENT’te yer alan BTech Innovation firması arasında lisans anlaşması yapıldı.
Devamını Oku
ODTÜ’nün geliştirdiği, TÜRK REHAB’ın desteklediği buluş engellilerin hayatına umut olacak

ODTÜ’nün geliştirdiği, TÜRK REHAB’ın desteklediği buluş engellilerin hayatına umut olacak

ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Kürşat Çağıltay ve Doktora Öğrencisi Araş. Gör. Mehmet Dönmez, internet üzerinden sadece göz hareketleri ile oynanabilen bilgisayar oyunları geliştirdi.
Devamını Oku
TSSK 5. Kez Savunma Sanayiini Bir Araya Getirdi

TSSK 5. Kez Savunma Sanayiini Bir Araya Getirdi

TSSK çatısı altında toplanan, ODTÜ TEKNOKENT ve bölgedeki diğer TEKNOKENTlerde bulunan Savunma Sanayii firmaları, ODTÜ, ODTÜ TEKNOKENT, TÜBİTAK, ASO ve SASAD tarafından Savunma Sanayi Müsteşarlığı himayesinde TEKNOKENT Savunma Sanayi Kümelenmesi (TSSK) Proje Pazarı’nda ODTÜ KKM’de 5. Kez bir araya geldi.
Devamını Oku
GGJ ATOM’dan 48 saatte 57 oyun

GGJ ATOM’dan 48 saatte 57 oyun

Tüm dünyayla eş zamanlı olarak 2009 yılından bu yana gerçekleştirilen ve Türkiye’de ODTÜ TEKNOKENT ATOM’un organizatörlüğünde düzenlenen Global Game Jam(GGJ) maratonu 57 oyunla sona erdi.
Devamını Oku
Yılın En’leri ODTÜ TEKNOKENT’ten

Yılın En’leri ODTÜ TEKNOKENT’ten

Webrazzi Ödülleri 2017’den ODTÜ TEKNOKENT firmaları ve YFYİ mezunu Onedio ve Evreka ödülle dönmeyi başardı.
Devamını Oku
48 saatlik kesintisiz oyun maratonuna rekor başvuru.

48 saatlik kesintisiz oyun maratonuna rekor başvuru.

Her sene dünya ile eş zamanlı olarak düzenlenen oyun maratonu Global Game Jam(GGJ), 26 Ocak’ta başlıyor. GGJ’nin Türkiye’deki en büyük merkezlerinden olan ODTÜ TEKNOKENT ve TOGED iş birliğinde , bu sene de GGJ ATOM ile geliştiricileri ağırlamaya hazırlanıyor.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
Saldırı Tespit ve Kayıt Yönetimi Eğitimi
Mustafa Kemal Mahallesi, 2151. Cadde, No: 3/A 06510 Çankaya / ANKARA

STM Akademi tarafından düzenlenen eğitimle, yasal gereksinimler kapsamında kamu kurum ve kuruluşları ile kritik altyapıya sahip özel şirket bünyesinde kurulması öngörülen kurumsal Siber Olaylara Müdahale Merkezi(SOME) çalışanlarının sahip olması gereken “Kayıt Yönetimi” temel yetkinliklerinden birisi olan “Saldırı Tespit ve Kayıt Yönetimi” hakkında bilgilendirme yapmak hedeflenmektedir. 

Eğitime başvuru için: info@stmakademi.com

 

ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
Veri Mühendisliği Eğitimi
Mustafa Kemal Mahallesi, 2151. Cadde, No: 3/A 06510 Çankaya / ANKARA
ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
ODTÜ TTO - COLLER IP İş birliğinde "IP Valuation" Eğitimi
ODTÜ TEKNOKENT

ODTÜ TTO ve İngiltere’nin değerleme alanındaki öncü firmalarından Coller IP iş birliğinde, patent değerleme üzerine 5 günlük bir eğitim programı 16-20 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenecektir.

IP Valuation başlığı altında verilecek eğitimin ana teması vaka çalışmaları ve uygulamalı örnekler olacaktır. Lisanslama şartlarının en doğru biçimde belirlenmesi, risk analizinin pazar dengeleri göz önünde bulundurularak yapılması ve en uygun değerleme modeli üzerinde çalışılması konularında karşımıza zaman zaman zorluk çıkabilmektedir. Gerek yatırımcı görüşmelerinde gerek potansiyel firma görüşmelerinde, lisanslama ve değerleme süreçlerini uygulamalı olarak anlayabilmek ve teknoloji transferinde aktif olarak kullanabilmek, bu eğitim ile amaçlanmaktadır.

 

lorem ipsum dolor sit thumb

Growth Circuit San Francisco merkezi ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından tüm ülkede teknoloji ihracatını geliştirmek, uluslararası başarılı şirketler yaratmak ve bu şirketlerin yatırım ve iş geliştirme süreçlerinin hızlandırmak için kurulmuş “Türkiye’nin iş hızlandırma merkezi”dir. Growth Circuit San Francisco İş Hızlandırma Merkezi, San Francisco’nun merkezinde, Silikon Vadisi denilen bölgede kurulmuştur.

Growth Circuit San Francisco, teknoloji şirketleri ve genç girişimcilerin uluslararası ürün/hizmet ihracatına, yatırım almasına ve büyümelerine katkı sağlayacak hızlandırma faaliyetleri yürütmek, üniversitede yapılmış Ar-Ge’nin ticarileşmesine ve yatırım almasında hızlandırma faaliyetleri yürütmek, ABD ekosisteminde büyümüş/yatırım almış Türk şirketlerinin Türkiye’ye özellikle Ar-Ge yatırımları yapmalarına etkide bulunmak konularına odaklanmaktadır.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT, aktif olarak Ar-Ge yapan ve 90’ı aşkını savunma sanayii şirketi olmak üzere, 300’den fazla firma ile beraber ODTÜ içinde yer alan birçok araştırma merkezi ve laboratuvarı bünyesinde barındırmakta olup, 2010 senesi itibariyle Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) adı altında savunma sanayii alanında faaliyet gösteren firmaları kümelemiştir.

ODTÜ TEKNOKENT’te Savunma Sanayi Araştırma ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (SATGEB) kurulması ile birlikte Aselsan, Havelsan, TAI gibi sektörün büyük ana yüklenicilerinin Ar-Ge birimlerinin de ODTÜ TEKNOKENT’te yer alması sağlanmıştır. ODTÜ TEKNOKENT’te Savunma Sanayi Araştırma ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (SATGEB) kurulması ile birlikte Aselsan, Havelsan, TAI gibi sektörün büyük ana yüklenicilerinin Ar-Ge birimlerinin de ODTÜ TEKNOKENT’te yer alması sağlanmıştır.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ), ODTÜ TEKNOKENT tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik programıdır. Temel amacı başta üniversite öğrencileri olmak üzere, gençleri girişimciliğe özendirerek ülke çapında girişimciliği teşvik etmek ve girişimcilik kültürünü yeni nesle benimsetmektir.

ODTÜ ile ODTÜ TEKNOKENT işbirliğinde gerçekleştirilen “Yeni Fikirler Yeni İşler” yarışması, yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikri olan öğrencilerin ve yeni mezunların fikirlerini hayata geçirmeleri için uygun ortamı sağlamakta ve onlara başarılı iş adamları olmaları yolunda destek vermektedir.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT 2010 yılında savunma sanayi ile başlamış olduğu kümelenme çalışmalarına Bilişim ve Telekomünikasyon alanında devam etmiştir. Hali hazırda bölgede faaliyet gösteren şirketlerin % 50’ye yakını Bilişim ve Telekomünikasyon alanında faaliyet göstermektedir. Bu kapsamda ODTÜ TEKNOKENT’in hedeflediği yaşayan bir ekosistemin geliştirilmesinde ve sürdürülebilir kılınmasındaki önemli adımlardan birisi Teknokent Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi’dir.

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi’nin misyonu farklı ölçekteki şirketlerin ve akademisyenlerin bir araya gelerek üniversite ile işbirlikleri içerisinde yenilikçi Ar-Ge projeleri ortaya çıkarmaları ve bu projeler sonucunda uluslararası başarı elde edilmesi olarak belirlenmiştir.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT’in üniversite öğrencileri arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla kurduğu ve “ATOM” (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) adıyla girişimci öğrencilerin oyun yazılımı alanındaki fikirlerini ve projelerini geliştirebilecekleri ve kendi şirketlerini kurma imkanı buldukları ön kuluçka merkezi ise Mayıs 2008’de hizmete girmiştir.

Oyun yazılımı alanında becerisi olan öğrencilere, 600 m2’lik açık ofis alanı ve toplantı salonlarından oluşan mekanda, oyun, animasyon ve simülasyon geliştirmek için ihtiyaç duyacakları altyapı, üstyapı olanakları, eğitimler ve şirketlerle ortak proje geliştirme imkanı sağlanmaktadır.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan “ODTÜ – TTO Teknoloji Transfer Ofisi” hem üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hem de teknoloji odaklı girişimciliğin desteklenmesi için geliştirilmiş bir yapıdır. Üniversitede üretilen akademik bilginin ticari değere dönüşmesi için patent alınmasından, şirket kurulmasına kadar hem finansal olarak hem de yönetsel olarak tüm süreci akademisyenler adına ODTÜ TEKNOKENT yönetimi yürütmektedir.

ODTÜ TTO, akademisyenlerin bilimsel çalışmalarını patent alma süreçlerini koordine etmekte ve sonrasında yeni spin-off işletmelerin kurulmasını desteklemektedir. 2014 yılı sonu itibariyle Teknoloji Transfer Ofisi aracılığıyla 71 buluş desteklenmekte olup, bu buluşlar kapsamında 52 PCT, 48 Türkiye, 21 ABD, 19 EPO, 6 EAPO, 12 Japonya patent başvurusu ile 5 faydalı model başvurusu gerçekleştirilmiştir.

FARK YARATAN FİRMALARIMIZ

Ankara Vali Yard. Süleyman Hürrem Aksoy ve Ankara Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarılı ODTÜ TEKNOKENT… https://t.co/CaEC8fE9lS

RT @BTKbasin: #Canlı | BTK Başkanı @ofatihsayan, Yerli Üretim ve AR-GE Faaliyetlerinin Desteklenmesi Toplantısı’nda açılış konuşmalarını ge…

RT @BTKbasin: Elektronik haberleşme sektöründe yerli ve milli üretimin değerlendirileceği "Yerli Üretim ve AR-GE Faaliyetlerinin Desteklenm…

Sürdürülebilir tarım ve beslenme alanındaki iş fikirlerini hayata geçirmek isteyen girişimciler için TÜBİTAK sermay… https://t.co/108gaNGx2V

Sağlık ve iyi yaşam alanındaki iş fikirlerini hayata geçirmek isteyen girişimciler için TÜBİTAK sermaye desteğine,… https://t.co/RM96kHczzw

ODTÜ TEKNOKENT firması Aser Teknoloji, kötü niyetli kişilerin elinde tehdide dönüşebilen ‘drone’lara karşı yeni bir… https://t.co/WHW6y57x7M

Temiz, verimli enerji alanındaki iş fikirlerini hayata geçirmek isteyen girişimciler için TÜBİTAK sermaye desteğine… https://t.co/HvndsJEaCN

RT @GrowthCircuit: We talk about Digital Marketing with @emrefa on 27 Feb at @ODTUTeknokent Let's do this! #GrowthTalks #DigitalMarketing #…

Firmalarımızdan Zulu Teknoloji'nin geliştirdiği "Ebeveyn Kontrolü Cihazı" Turkcell Arıkovanı'nda kitlesel fonlama v… https://t.co/KjxmZTh03X

RT @GrowthCircuit: Speakers; -@IlknurIlkyazGul -@DilekDayinlarli -Burak Örücü Time : 18:00 Place : ODTÜ G102 https://t.co/vAupRmd5Eq

Akıllı ulaşım alanındaki iş fikirlerini hayata geçirmek isteyen girişimciler için TÜBİTAK sermaye desteğine, ODTÜ T… https://t.co/wsffvLCRQA

RT @yfyi: T-BİGG Programımız ilk grubunun eğitimleri girişimci adaylarının yoğun ilgisi ile başladı 🤗 @ODTUTeknokent @Tubitak #stepforward…

RT @CyberparkTGB: İlk maç başlıyor! @iCakedcom ve @seyiscoteam ekibi sahnede! 🥊 https://t.co/Lmd1GDrt6W

RT @ATOMinGames: ATOm mezunlarından Team Trap'in oyunu çıktı: https://t.co/PuH1MHt2Fp @ODTUTeknokent @gamedevturkey https://t.co/Q81FAAUEBy

ODTÜ TEKNOKENT'te faaliyetlerini sürdüren, Türkiye'nin ilk nanoteknoloji firması NanoMagnetics Instruments'in "Hall… https://t.co/5KtC7YMiw2

DCP'den 1.3 milyon euro yatırım almayı başaran V-Count firmamıza tebrikler. https://t.co/9RaIyBAQ05 https://t.co/mHFE5GUfbi

İletişim ve sayısallaşma alanındaki iş fikirlerini hayata geçirmek isteyen girişimciler için TÜBİTAK sermaye desteğ… https://t.co/C4debI0yJZ

RT @sdu_tto: ODTÜ Teknokent ile üniversitemiz arasında bir işbirliği başlatıyoruz.Tekno girişim sermaye desteği başvurularını Teknoloji Tra…

T-BİGG ile hayallerinizi gerçekleştirmek için son 15 gün. Başvuru için: https://t.co/oXJ9JoH4Fb https://t.co/QwnwAXjRV2

ODTÜ TTO ve Coller IP işbirliğinde "Patent Değerleme" eğitimleri başlıyor. 16 Nisan - 20 Nisan tarihleri arasında O… https://t.co/Lw0dspLcgw

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara