ODTÜ TEKNOKENT
ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
ENERJİM SENSİN Hızlandırma Programı
Online

EPDK koordinatörlüğünde ODTÜ TEKNOKENT ve ELDER iş birliğinde elektrik dağıtım sektörü özelinde tohum aşama teknoloji girişimlerini, fikirleri olan girişimci adaylarını sektör ile buluşturmak üzere “ENERJİM SENSİN Hızlandırma Programı” gerçekleştirilecektir.

Erken aşama genç teknoloji şirket girişimcilerinin MVP öncesi, MVP hazır, MVP sonrası, ürün hazır veya satışı yapılmış, arasından sektöre en yakın olanlarının seçilerek programa dahil edileceği ENERJİM SENSİN Hızlandırma Programı ile şirketlerin ticari faaliyete geçmeye hazır bir şekilde süreci tamamlamaları hedeflenmektedir. Ayrıca süreci başarıyla tamamlayan şirketlere ve ekiplerle karşılıklı olarak anlaşıldığı takdirde ilk müşteri garantisi de sunulacaktır.

 Programa katılmayı hak eden girişimcilere; basın, paydaş, iş birliği olanakları, yatırımcılarla tanışma ve olası müşterilere erişebilecekleri bir ortam sağlanacaktır. Bununla birlikte seçilen girişimcilere toplamda 300.000 TL ödül verilecektir.

 Aşağıda yer alan konu başlıklarını kapsayan prototip aşamasında ya da hazır bir ürün varsa veya ekipçe bu alanda proje üretip şirketleşmek isteyenler 20 Aralık 2020 Pazar gününe kadar burada yer alan linkten başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. 

Konu Başlıkları

·         Şebeke Modelleme ve Simülasyon Teknolojileri

·         Elektrikli Araçlar ve Şarj İstasyonları Teknolojileri

·         Enerji Depolama Teknolojileri

·         Enerji Verimliliği Teknolojileri

·         Enerji Operasyonu Verimliliği Teknolojileri

·         Koruma Kontrol ve Güç Elektroniği Teknolojileri

·         Yenilenebilir Enerji ve Mikro Şebekeler Teknolojileri

·         Kayıp Kaçak Teknolojileri

·         Talep Tarafı Katılımı ve Enerji Ekonomisi Teknolojileri

·         Dağıtık Üretim Teknolojileri

·         Ulaşım ve Mobilite Teknolojileri

·         Siber Güvenlik Teknolojileri

·         Müşteri İletişim, Talep ve Şikayet Yönetim Teknolojileri

·         Elektrik ve Doğalgaz Taşıma ve Dağıtım Teknolojileri

·         Soğutma Teknolojileri

·         Veri Analitiği ve Yapay Zeka Entegrasyonu

·         Akıllı Şehirler ve Bina Uygulamaları

·         UI – UX İyileştirmeleri

·         Şebeke Ekipmanlarında 3D Printing

ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
Agile Fundamentals ve Scrum
Online: Zoom

TUNE.UP eğitimleri kapsamında online olarak düzenlenecek “Agile Fundamentals ve Scrum” eğitimi 12 Kasım 2020 Perşembe günü 09:30 - 12:30 / 13.30 -16.30 saatleri arasında Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecektir.

Kişi başı katılım bedeli 350 TL + KDV olan eğitimin detayları ve eğitmen özgeçmişi burada yer almaktadır. Katılımın kontenjan ile sınırlı olduğu eğitime katılmak isteyenler 2 Kasım 2020 Pazartesi günü mesai bitimine kadar tict@odtuteknokent.com.tr adresine kayıt yaptırabilirler.ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
Uygulamacılar İçin Bilişim ve Teknoloji Sözleşmeleri
Online: eDanışman Platformu

TUNE.UP eğitimleri kapsamında online olarak düzenlenecek “Uygulamacılar İçin Bilişim ve Teknoloji Sözleşmeleri” eğitimi 22 Ekim 2020 Perşembe günü 13:30 – 15:30 saatleri arasında eDanışman platformu üzerinden gerçekleştirilecektir.

Ücretli olarak gerçekleşecek eğitimin eğitmen özgeçmişi burada yer almaktadır. Eğitim sonrasında, kayıt esnasında paylaşılan e-mail hesaplarına kayıt formunu dolduran kişi adına düzenlenecek e-sertifika ve eğitim sunumları iletilecektir.

Katılımın kontenjan ile sınırlı olduğu eğitime katılmak isteyenler 12 Ekim 2020 Pazartesi günü mesai bitimine kadar tict@odtuteknokent.com.tr adresine kayıt yaptırabilirler.


Cisco İnovasyon Merkezi; müşteri ve kullanıcıların problemleri ve ihtiyaçları doğrultusunda yenilikçi çözümleri, Cisco teknoloji ve altyapılarını kullanarak, ekosistemi ile birlikte geliştirmeyi hedeflemektedir. 

 Söz konusu Cisco teknolojileri kısaca Siber Güvenlik, Kolaborasyon (webex) ürünleri, Enterprise Network & Meraki Network ürünleri, Meraki kameralar, Data Center, IoT Industrial routing/switching olarak sıralandırılabilir. Detaylar için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz: https://www.cisco.com/c/tr_tr/products/index.html

 Bu kapsamda müşteri ve kullanıcılarla yapılan çalışmalar dogrultusunda ‘ihtiyaç’ ve ‘problemler’belirlenmekte, teknoloji sağlayıcı şirketlerle paylaşılmakta, birlikte çözüm geliştirme potansiyeli değerlendirilmektedir.

Cisco Inovasyon Merkezi iş modeli, birlikte çalıştığı Türk teknoloji sağlayıcı, inovatif şirketleri, ekonomik değer yaratacak projeler etrafında desteklemek, geliştirmek ve Cisco Global ürün portfolyosunda yer almalarını sağlamak üzerine kurulmuştur.

Bu çerçevede ODTU TEKNOKENT şirketlerine İnovasyon Merkezi iş modelini anlatmak ve  potansiyel işbirlikleri üzerine konuşmak amacı ile 22.10.2020 tarihinde 13.00-14.00 saatleri arasında online bir toplantı organize edilecektir. 

Webex link:

https://cisco.webex.com/cisco/onstage/g.php?MTID=e0f24f864d3243b983db3a498a57f95a4

Bir dayanışma sorusu: ODTÜ'lüler Dünya’nın çevresini bir günde koşabilirler mi?
 
40.000 ODTÜ'lü aynı gün, her biri yaşadıkları kentte, 1’er kilometre yürür ya da koşarsa olur. 1000 ODTÜlü aynı gün 40 kilometre yürür ya da  koşarsa da olur. Biz arayı bulmaya çalışıyoruz: 8 Kasım 2020’de ortalama 8 kilometreden 5.000 ODTÜlü…
 
Bir de baktık ODTÜ dostları da bu işin bir parçası olmak istiyorlar. Şimdilik neredeyse yarı yarıyalar…
 
Görünen o ki; ODTÜ'lüler ve dostları Dünya’nın çevresini bir günde koşabilir ya da yürüyebilirmiş...
 
COVID-19 Salgının bu aşamasında güzel bir dayanışma örneği olacak: Hocası, öğrencisi, mezunu, çalışanı ve dostlarıyla 40.000 kilometre.
 
Sen de Katılım Formunu doldurarak 40.000 kilometredeki payını belirle..... 1 km diyen de var 80 km diyen de…
https://fonzip.com/odtumist/form/bir-gunde-dunyayi-kos
 
Çeyrek turun sözünü şimdiden aldık sayılır... Artık seni ve arkadaşlarını bekliyoruz.
 
Ayrıntılar için: odtumist.org

ASO TEKNOPARK Faaliyete Geçmesinin Birinci Yılını Kutluyor

ASO TEKNOPARK Faaliyete Geçmesinin Birinci Yılını Kutluyor

ASO ve iştiraklerinin öncülüğünde kurulan ASO TEKNOPARK, 1. Organize Sanayi Bölgesindeki ek alanı içinde yer alan binasında ilk ofisini 2019 yılı Eylül ayı itibariyle kiraya vererek faaliyete başladı.
Devamını Oku
Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi’nden “Dış Pazarlar Bilgilendirme Toplantıları”

Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi’nden “Dış Pazarlar Bilgilendirme Toplantıları”

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi – T.ICT tarafından, Bridge.Up Global markası altında düzenlenen “Dış Pazarlar Bilgilendirme Toplantıları” kapsamında, geçtiğimiz haftalarda Baltık ülkeleri ekosistemi ve bu ülkelerdeki ticari fırsatlar “Litvanya” özelinde konuşuldu.
Devamını Oku
Enekom’a Avrupa’dan “İnovasyon” ödülü

Enekom’a Avrupa’dan “İnovasyon” ödülü

Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesi (ARUS) üyeleri ODTÜ TEKNOKENT’te Ar-Ge merkezi olan Aselsan ve ODTÜ TEKNOKENT’te faaliyetlerini sürdüren Enekom’dan büyük başarı. İki şirket, Avrupa Raylı Sistemler Kümelenmeleri Birliği’nin (ERCI) İnovasyon Ödülü’nü aldı.
Devamını Oku
TUSAŞ Ar-Ge harcamasını katladı

TUSAŞ Ar-Ge harcamasını katladı

Türkiye'nin öncü havacılık sanayi şirketi olan ve ODTÜ TEKNOKENT yerleşkesinde de faaliyetlerini sürdüren Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Ar-Ge yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.
Devamını Oku
ODTÜ, Türkiye’nin en büyük rüzgar tünelini açmaya hazırlanıyor

ODTÜ, Türkiye’nin en büyük rüzgar tünelini açmaya hazırlanıyor

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök, "Türkiye'deki en büyük ve bu boyutlardaki en hızlı Rüzgar Tüneli'nin (RÜZGEM) inşaatını tamamladık. RÜZGEM'in açılışını bu yıl içinde gerçekleştirmeyi planlıyoruz." dedi.
Devamını Oku
Türkiye'den 'akıllı trafik sistemi' ihracatı

Türkiye'den 'akıllı trafik sistemi' ihracatı

Geliştirdiği Akıllı Kavşak Kontrol Sistemi 20 şehirde binden fazla kavşakta kullanılan ODTÜ TEKNOKENT şirketi ISSD, bu teknolojiyi 6 ülkeye ihraç etmeyi başardı.
Devamını Oku
İlk Ofis Dostu 3D Metal Yazıcı Türkiye’de

İlk Ofis Dostu 3D Metal Yazıcı Türkiye’de

ODTÜ TEKNOKENT’te yer alan ve Türkiye’nin öncü 3D teknoloji firması infoTRON, dünyanın ilk ve tek eklemeli imalat yöntemi ile çalışan 3D metal yazıcısı Desktop Metal Studio’yu Türkiye’ye getirdi.
Devamını Oku
Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvuruları Başladı

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvuruları Başladı

ODTÜ TEKNOKENT ATOM ve Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) iş birliğinde gerçekleştirilecek olan Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri başvuruları başladı.
Devamını Oku
ATOM ekiplerinin eğitim süreci tamamlandı

ATOM ekiplerinin eğitim süreci tamamlandı

Haziran ayında başvuru sürecini tamamlayarak yeni dönem geliştiricilerini kabul eden Animasyon Teknolojileri Oyun Geliştirme Merkezi (ATOM) ekiplerinin yeni dönem eğitim süreci tamamlandı.
Devamını Oku
‘Bilişim’in En İyileri ODTÜ TEKNOKENT’te

‘Bilişim’in En İyileri ODTÜ TEKNOKENT’te

Türkiye’de bilişim alanındaki tek kapsamlı araştırma olan “İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması”nın sonuçları açıklandı. ODTÜ TEKNOKENT şirketleri bir kez daha ‘Bilişim’in en iyileri arasında yer aldı.
Devamını Oku
T-Health T-Health

ODTÜ TEKNOKENT firmalarının yurtiçi ve yurtdışı pazarlardan daha fazla pay almaları, işbirliklerini artırmaları ve ortak hareket etmelerine yönelik olarak ağırlık verilen kümelenme faaliyetleri kapsamında 2016 yılında Sağlık Teknolojileri alanında da kümelenme çalışmaları başlatılmıştır.

Sağlık Teknolojileri alanında faaliyet gösteren ODTÜ TEKNOKENT firmaları “medikal cihaz, sağlık bilişimi ve biyoteknoloji” alanlarında çalışmakta olup bu çerçevede kurulan kümelenme “İleri Sağlık Teknolojileri Kümelenmesi” olarak adlandırılmış ve odağı “teknolojiyi geliştiren” olarak belirlenmiştir.

TTO TTO

ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan “ODTÜ Teknoloji Transfer Ofisi (ODTÜ – TTO)” hem üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hem de teknoloji odaklı girişimciliğin desteklenmesi için geliştirilmiş bir yapıdır. Üniversitede üretilen akademik bilginin ticari değere dönüşmesi için patent alınmasından, şirket kurulmasına kadar hem finansal olarak hem de yönetsel olarak tüm süreci akademisyenler adına ODTÜ TEKNOKENT yönetimi yürütmektedir.

Siteye Git
ATOM ATOM

ODTÜ TEKNOKENT’in üniversite öğrencileri arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla kurduğu ve “ATOM” (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) adıyla girişimci öğrencilerin oyun yazılımı alanındaki fikirlerini ve projelerini geliştirebilecekleri ve kendi şirketlerini kurma imkanı buldukları bir ön kuluçka merkezidir.

Oyun yazılımı alanında becerisi olan öğrencilere, 600 m2’lik açık ofis alanı ve toplantı salonlarından oluşan mekanda, oyun, animasyon ve simülasyon geliştirmek için ihtiyaç duyacakları altyapı, üstyapı olanakları, eğitimler ve şirketlerle ortak proje geliştirme imkanı sağlanmaktadır.

Siteye Git
T.ICT T.ICT

ODTÜ TEKNOKENT, bilişim ve telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren 165’i aşkın üst düzey ve kapasitesi yüksek Ar-Ge firmasının gücünü bir araya getirip, kümelenme faaliyetlerine başlamış ve 2014 yılında ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi – T.ICT’yi kurmuştur. 

T.ICT, kurumsal yazılımlar, bilgi güvenliği, akıllı sistemler, oyun, sağlık bilişimi, nesnelerin interneti, yapay zeka, coğrafi bilgi sistemleri, e-öğrenme, mobil uygulamalar, dil işleme, büyük veri, simülasyon, görüntü işleme, telekomünikasyon, eğitim gibi çok çeşitli alanlarda faaliyet gösteren farklı büyüklükteki firmalardan oluşmaktadır

Siteye Git
TSSK TSSK

ODTÜ TEKNOKENT, aktif olarak Ar-Ge yapan savunma sanayii şirketleri ile ODTÜ içinde yer alan birçok araştırma merkezi ve laboratuvarı bünyesinde barındırmakta olup, 2010 yılı itibariyle Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) adı altında bu firmaları kümelemiştir. 

Bölgedeki diğer Teknokent firmalarının katılımı ile genişleyen TSSK’nın bünyesindeki şirketler, birbirlerini tamamlayıcı ve birbirlerinin kabiliyetlerine katma değer ekleyen ve savunma, havacılık ve güvenlik alanları için yeni ürün ve hizmetler geliştiren dikey uzmanlıklara sahiptirler.

Siteye Git
T.BIGG T.BIGG

TÜBİTAK BİGG 1512 Bireysel Girişimcilik Aşamalı Destek Programı kapsamında uygulayıcı kuruluşlardan biri olan ODTÜ TEKNOKENT yürütücülüğünde sürdürülen T.BİGG programıyla, yeni hayat bulan şirketlere destek sağlanmakta, kuluçka evresindeki bu şirketlere eğitimler, mentörlük, danışmanlık ve finansal destek sunulmaktadır. 

Siteye Git
YFYİ YFYİ

Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ) ODTÜ TEKNOKENT tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik programıdır. Temel amacı başta üniversite öğrencileri olmak üzere, gençleri girişimciliğe özendirerek ülke çapında girişimciliği teşvik etmek ve girişimcilik kültürünü yeni nesle benimsetmektir. 

ODTÜ ile ODTÜ TEKNOKENT işbirliğinde gerçekleştirilen YFYİ, yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikri olan öğrencilerin ve yeni mezunların fikirlerini hayata geçirmeleri için uygun ortamı sağlamakta ve onlara başarılı iş adamları olmaları yolunda destek vermektedir.

Siteye Git
Growth Circuit
Growth Circuit

DEĞER YARATAN FİRMALARIMIZ

Ücretli olarak gerçekleştirilecek eğitim ile ilgili detaylı bilgi almak ve eğitime kaydolmak için: tict@odtuteknokent.com.tr #ODTÜTEKNOKENT

TUNE.UP eğitimleri kapsamında online olarak düzenlenecek “Agile Fundamentals ve Scrum” eğitimi 12 Kasım 2020 Perşem… https://t.co/DTbbnD9nqt

ODTÜ TEKNOKENT şirketlerinden Oruba Teknoloji ve İnovasyon, Elektrik - Elektronik Mühendisi ekip arkadaşları arıyor… https://t.co/PRvfWWjbyZ

Saat 10.00-12.00 saatleri arasında Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecektir. Toplantıya katılmak isteyenlerin… https://t.co/6gQ5FuxYGK

BRIDGE.UP kapsamında düzenlenecek olan Avustralya, Yeni Zelanda ve Okyanusya bölgelerindeki pazar fırsatları ve öze… https://t.co/dVbxnALDbX

Son başvuru tarihi 20 Aralık 2020 Pazar! Detaylı bilgi ve başvuru için https://t.co/0kvNyncnj5 #ODTÜTEKNOKENT

EPDK koordinatörlüğünde ODTÜ TEKNOKENT ve ELDER iş birliğinde elektrik dağıtım sektörü özelinde tohum aşama teknolo… https://t.co/UKcysiZm7D

ODTÜ TEKNOKENT ve Cisco iş birliği ile Cisco İnovasyon Merkezi iş modelini anlatmak ve potansiyel işbirlikleri üze… https://t.co/lu9R0j3sMv

Almanya merkezli pazar araştırma platformu Statista tarafından yayınlanan rakamlara göre Android, yüzde 87 ile açı… https://t.co/8Eh9yBRZhJ

Saat 10.00-12.00 saatleri arasında Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecek olan toplantıya katılmak isteyenleri… https://t.co/1GqB1pzt1l

BRIDGE.UP kapsamında düzenlenecek olan Avustralya, Yeni Zelanda ve Okyanusya bölgelerindeki pazar fırsatları ve öze… https://t.co/GSZjpDGUpt

TUNE.UP eğitimleri kapsamında “Uygulamacılar İçin Bilişim ve Teknoloji Sözleşmeleri” eğitimi 22 Ekim 2020 Perşembe… https://t.co/GSjB8h7P9C

Ücretli olarak gerçekleştirilecek eğitimde katılımcılar arasında yerinizi almak için 12 Ekim 2020 Pazartesi son gü… https://t.co/bcDOi0CHbE

Sınırlı sayıda kontenjanı olan ticaret heyetinde yerinizi almak için son gün 13 Ekim Salı! Detaylı bilgi ve başvur… https://t.co/MhMKh1ubzp

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi T.ICT tarafından 17 – 19 Kasım tarihlerinde bilişim sektörün… https://t.co/H1ADc7pnDP

ODTÜ, öğrencilerini insani ve ahlaki değerlere sahip ve liderlik yetenekleri ile donatılmış, geniş görüşlü sürekli… https://t.co/HXdoCu6abh

ODTÜ TEKNOKENT Covid Özel Bülteni yayında! Keyifli Okumalar https://t.co/J04eQEsyx2 #ODTÜTEKNOKENT https://t.co/aQ5yPWZzhD

ODTÜ TEKNOKENT’ten son gelişmeleri takip edebileceğiniz yeni bültenimiz yayında. Keyifli okumalar 😊… https://t.co/1vmmgbBsSC

Sınırlı sayıda kontenjanı olan ticaret heyetinde yerinizi almak için son gün 13 Ekim Salı! Detaylı bilgi ve başvur… https://t.co/QujYkiUTjZ

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi T.ICT tarafından 17 – 19 Kasım tarihlerinde bilişim sektörün… https://t.co/7hBC7bW3Va

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara