ODTÜ TEKNOKENT

ABD programına katılan 8 ekip, programı San Francisco’da yapılan Demo Day ile tamamladı.

26 Ocak – 6 Şubat 2015 tarihleri arasında düzenlenen Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ) ABD K...

Tarih 24.03.2015

26 Ocak – 6 Şubat 2015 tarihleri arasında düzenlenen Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ) ABD Kampı ODTÜ TEKNOKENT San Francisco ofisinde gerçekleşti. Söz konusu eğitim kampına 8 Kasım 2014 tarihinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen final etkinliğinde Genel, Bilişim ve Telekomünikasyon, Savunma Sanayi, Sağlık ve Enerji Kategorilerinde ödül kazanan 8 ekip katıldı.

Gerek faaliyet alanlarında, gerekse şirketleşme alanında farklı noktalarda olan 8 ekip, öncelikle ABD’de girişimcilik ve iş kültürü hakkında eğitim alarak ekip sunumlarını ABD iş kültürü ve beklentilerine göre düzenlemeleri konusunda hem grup hem de bireysel olarak iş İngilizcesi, mentorluk ve eğitim desteği imkanı elde etti. 2 hafta süren kamp süresince yalın girişimcilik, pazarlama, finans, iletişim, networking, iş modeli geliştirme gibi temel eğitimleri alan ekipler, aynı zamanda ABD’de patent alma, yatırımcıların beklentileri ve yatırımcı sunumları gibi özel alanlara da yoğunlaştı.

ABD Kampı katılımcıları eğitimlerle paralel olarak Google, Ideo, Salesforce, AutoDesk gibi alanlarında lider şirketlere ziyaretlerde bulunarak söz konusu şirketlerin işleyiş yapılarını öğrenme ve merak ettikleri pek çok konuda cevap alma imkânı yakaladı. Silikon Vadisi kültürünü öğrenmek ve akademik faaliyetler ve işbirliklerini incelemek amacıyla bölgedeki saygın üniversitelerle de görüşmeler gerçekleştirildi. Bunların yanı sıra Silikon Vadisinde kendi startup şirketlerini kurmuş, başarılı ve başarısız olmuş kişilerin deneyimlerini paylaştığı oturumlar düzenlendi. Kampın 2. haftasında ODTÜ TEKNOKENT San Francisco ofisinde düzenlenen ve bölgedeki startup şirketlerini, teknoloji tabanlı şirketlerin çalışanlarını ve diasporayı 8 ekiple buluşturmayı amaçlayan bir Demo Day düzenlenerek, 8 ekibin eğitimler süresince geliştirdikleri sunumları yoluyla iş fikirlerini ve projelerini katılımcılara aktarması sağlandı.

YFYİ 2014 dönemini ABD Kampıyla arkasında bırakan ODTÜ TEKNOKENT, 2015 dönemini açacak olmanın heyecanıyla çalışmalarına devam ediyor. Yeni döneme ve YFYİ programına dair her türlü duyuru ve haberi takip etmek için; twitter.com/yfyi hesabını takip etmeyi unutmayın.

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara