ODTÜ TEKNOKENT

Akıllı Bebek ve Bakıcı İzleme Kamerası, İnvidyo

ODTÜ TEKNOKENT Yeni Fikirler Yeni İşler ve TeknoJUMP firmalarından Mobilus tarafından üret...

Tarih 19.01.2016

Yeni bebek sahibi olmuş aileler için özel olarak geliştirilen akıllı bebek ve bakıcı izleme servisi olan İnvidyo, Turkcell’in katkısıyla hayata geçen Arı Kovanı platformu üzerinden 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle ön sipariş almaya başladı.

İnvidyo, hiçbir teknik bilgi gerektirmeden kolayca kurulan kamerası ile bebeğinizi istediğiniz zaman cep telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan takip edebilmenizi sağlıyor. Sıradan bebek kameralarından çok daha farklı ve akıllı bir ürün olarak hizmet sunuyor. Görüntülerdeki önemli anları otomatik olarak tespit ederek kayıt altına alıyor, bu sayede önemli bir şey olup olmadığını anlamak için kamerayı saatlerce izlemenize gerek kalmıyor. Ayrıca sıcaklık, nem, hava kalitesi gibi ortam değerlerinde bir değişiklik olursa anında sizi haberdar ediyor.

İnvidyo, görüntüleri analiz ederek görüntülerdeki yüzleri tanıyabiliyor. Siz ona evdeki yüzlerin kime ait olduğunu öğrettikçe, hangi saatte evde kimlerin olduğunu raporlamaya başlıyor. Böylece bakıcı ile bebek dışında evde başka bir kimse varsa hemen haberiniz olabiliyor. Bebeğinizin yüzünü tanıyan İnvidyo, bebeğinizin kameraya baktığı anları kayıt ederek, bebeğinizin güzel fotoğraflarından bir albüm oluşturabiliyor.

Ayrıca bebeğinizin ağlamasını diğer gürültülerden ayırt ederek size hemen haber verebiliyor. Böyle bir durumda doğrudan mobil uygulama üzerinden bebekle konuşup onu sakinleştirebiliyor ya da bakıcıya talimat verebiliyorsunuz.

İnvidyo Akıllı Bebek ve Bakıcı İzleme Servisi hakkında detaylı bilgi ve ön sipariş için:

https://arikovani.com/projects/74/detail

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara