ODTÜ TEKNOKENT

Alt Yapısı YD Yazılım tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk ‘Model Fabrika’sı açıldı.

ODTÜ TEKNOKENT firması YD Yazılım tarafından alt yapısı geliştirilen Yetkinlik ve Dijital...

Tarih 08.01.2019

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ankara Sanayi Odası, ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliği ile yürütülen ‘Uygulamalı KOBİ Yetkinlik Merkezi-Model Fabrika Projesi’ YD Yazılım’ın geliştirdiği Kurumsal Kaynak Planlama Yazılımı, Fabrika Durum İzleme Ekranı, Montaj Hattı Analizi, Dijital Gölge, Dijital Performans Motoru ve Arttırılmış Gerçeklik ile Akıllı Stok Kontrolü vb. yazılımlar ile hayata geçirildi.

Model Fabrika, hata yapma özgürlüğünün olduğu gerçek bir üretim ortamında, deneyimsel öğrenme teknikleri kullanarak operasyonel mükemmeliyet ilkelerinin öğretilmesini ve yaygınlaştırılmasını sağlayan bir eğitim ve danışmanlık merkezi. Merkez; verdiği eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile sürekli iyileştirme, yalın üretim dijital dönüşüm vb. konularda işletmelerin mevcut zihniyet yapısını değiştirip insan, makine / ekipman, hammadde, malzeme, zaman ve enerji kaynaklarını en verimli şekilde kullanmalarını ve rekabet güçlerini kısa zamanda arttırmayı amaçlıyor.

Türkiye’nin ilk Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi (Model Fabrika) açılışına T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara Valisi Vasip Şahin, TBMM Sanayi Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş ve UNDP Türkiye Direktörü Claudio Tomasi katıldı.

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara