ODTÜ TEKNOKENT

Ankara Kalkınma Ajansı ve ODTÜ TEKNOKENT’ten İleri Sağlık Teknolojileri Çalışması

ODTÜ TEKNOKENT İleri Sağlık Teknolojileri Hızlandırma Altyapısı ve Mekanizmaları için Anal...

Tarih 02.03.2017

Ankara Kalkınma Ajansı ve ODTÜ TEKNOKENT arasında Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında “ODTÜ TEKNOKENT İleri Sağlık Teknolojileri Hızlandırma Altyapısı ve Mekanizmaları için Analiz ve Fizibilite Çalışması” projesi sözleşmesi imzalandı. 


Proje ile bölge içinde ileri sağlık teknolojilerinin kullanımının arttırılması ve yaygınlaştırılması, bölgede bu alanda faaliyet gösteren firmaların markalaşması ve ticarileştirilmesi, ileri sağlık teknolojilerinde nitelikli insan gücünün en etkili biçimde kullanılarak, katma değerli üretim döngüsünün başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi, ileri sağlık teknolojilerinde dışa bağımlılığın azaltılması amaçlanıyor. 


Gelişme potansiyeli olan, henüz dış piyasaya açılmamış, genç ve sağlık teknolojileri alanında faaliyet gösteren ve iç piyasadaki payını arttırmak isteyen firmalar projenin hedef grubunu oluşturuyor. Fizibilite çalışması sonrasında oluşturulacak yol haritası ile bölgedeki diğer teknokentler, sağlık kümelenmeleri ve şehir hastaneleri gibi sektör temsilci yapıları ile güç birliği ve Ankara’ya çekilebilecek yerli ve yabancı ileri sağlık teknolojileri firmaları ile iş birliği amaçlanıyor. Proje ile Ankara’nın sağlık alanında kalkınmasında itici güç olmasına katkıda bulunulması tasarlandı. 

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara