ODTÜ TEKNOKENT

Ankara Startup Hour’da Girişimciler Yatırımcı Karşısına Geçti

Ankara Startup Hour-500 Startups Pitch Day etkinliği geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirild...

Tarih 29.12.2015

Connection Raiser’ın yapı taşı etkinliklerinden Ankara Startup Hour, 500 Startups Pitch Day etkinliği Dubh Linn via Flat’te yoğun bir katılımla gerçekleşti. ODTÜ TEKNOKENT’in sponsor olduğu etkinlikte, 500 Startups Türkiye Partneri Erhan Erdoğan özel konuk olarak yer aldı.

Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen Ankara Startup Hour etkinliklerinde, bu ay diğerlerinden farklı olarak yatırımcı karşısında sunum yapma formatı işlendi. 50 başvuru arasından belirlenen 8 girişimci, iş fikirlerini ve varmak istedikleri noktayı sadece 3 dakika gibi bir zamanda anlattılar. ODTÜ TEKNOKENT ATOM Merkezi mezunlarından Mildmania ve Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması finalisti SciRobot ekibi de Erhan Erdoğan karşısında sunum yaptı. SciRobot ekibi başarılı iş fikirleriyle yatırım almaya hak kazanan girişimciler arasında yerini aldı.

Erhan Erdoğan’ın konuşmasının ardından sunumların yapıldığı etkinlikte, bir Connection Raiser klasiği olarak networking kısmına geçildi. Girişimcilikle ilgilenen bireyler arasındaki iletişimin arttırılmasını amaçlayan etkinlik, aynı zamanda potansiyeli yüksek girişimlerin kendilerinden bahsetmeleri için de fırsat sundu.

Connection Raiser etkinliği olan Ankara Startup Hour, Ankara’daki girişimcilik ekosistemi içerisinde yer alan girişimciler, yatırımcılar, kurumsal çalışanlar yani girişimciliğe ilgili herkesi bir araya getirerek tanışıp, sohbet etme imkanı sağlıyor. Etkinliğin amacı ise, insanları bir araya getirerek onların arasındaki bağlantıyı kuvvetlendirerek ekosistem için yeni değerler yaratmak.

Silikon Vadisi’nin en önemli erken aşama yatırım şirketlerinden olan 500 Startups, Türkiye’deki faaliyetlerini hızlandırmak için önemli bir adım atarak Türkiye’deki operasyonunun başına ‘Venture Partner’ olarak Erhan Erdoğan ve Erbil Karaman’ı getirdi. Şirket yaptığı yeni açıklamayla Avrupa’da birçok ülkede resmen faaliyete geçtiğini duyurdu.

500 Startups, 4 Eylül’de açıkladığı 85 milyon dolarlık yeni fonu ile Londra’da faaliyete başlamıştı buna ek olarak İskandinavya’da ön hızlandırıcı olarak çalışmalar yapacak “500 Nordics”‘i de kurdu. Daha öncesinde Hindistan ve Asya pazarında da yatırımlar yapan şirket Doğu Avrupa, Almanya, İsrail ve Türkiye’de de girişimlere yatırım yapacağını açıkladı. Bu hamlesi ile 500 Startups, Avrupa ve Orta Doğu’nun bir kısmındaki açılımını tamamlamış oldu.

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara