ODTÜ TEKNOKENT

Ar-Ge Merkezi Ödülü Sisoft’a

ODTÜ TEKNOKENT firması Sisoft, Ankara Sanayi Odası (ASO) tarafından düzenlenen “ASO 54. Yı...

Tarih 19.02.2018

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bulunan Millet Kongre Merkezi’nde düzenlenen ASO 54. Yıl ödül töreninde Sisoft, Ar-Ge Merkezi ödülüne layık görüldü. Ödülü Sisoft adına, Sisoft CEO’su Ömer SİSO Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip ERDOĞAN’ın elinden aldı.

Ankara Sanayi Odasının 54. yıldönümü nedeni ile 54 başarılı firmaya; İhracat, Kurumlar - Gelir Vergisi, AR-GE Merkezi - Patent, Yaratılan Katma Değer ve İstihdam Özel Ödülü olmak üzere 5 ayrı kategoride ödüller verildi.

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2016 yılında, ülkemizin sayılı Ar-Ge merkezlerinden birisi olarak tescil edilen Sisoft yerli üretici olarak Ar-Ge Merkezi olmanın haklı gururunu yaşarken başarısını Ar-Ge Merkezi Ödülü ile de bir kez daha kanıtlamış oldu.

Ödül törenine Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenci, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu, Ekonomi eski Bakanı ve ASO şeref üyesi Zafer Çağlayan, Ankara Valisi Ercan Topaca, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, ASO Meclis Başkanı Bora Aynagöz, milletvekilleri, bürokratlar, iş dünyası temsilcileri, ASO yönetim kurulu üyeleri, ASO meclis ve komite üyeleri ve çok sayıda sanayici katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada, Ankara’nın sadece idari başkent olmadığını, aynı zamanda sanayinin ve ticaretin de merkez şehirlerinden biri olduğunu vurguladı. Türkiye'nin, bölgesel ve küresel krizlerin arasında, ekonomisi için kendine korunaklı bir alan oluşturmayı başardığını, bu sayede en ağır saldırıların bile üstesinden kısa sürede gelip 2023 hedeflerine odaklanılabildiğini vurguladı.

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara