ODTÜ TEKNOKENT

Avrupa’da İlk İkideyiz!

ODTÜ TEKNOKENT ön kuluçka merkezi ATOM, European Creative Hubs Forum’a davet edilen 100 k...

Tarih 26.08.2016

Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi (ATOM) British Council tarafından European Creative Hubs Forum’a seçilen 100 kreatif kümeden ve 2 oyun kümesinden biri olmayı başardı. ATOM merkezi, Eylül ayında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da gerçekleştirilecek olan ve odak konusu “How Work Works?” yani “İş Nasıl Çalışır?” olan European Creative Hubs Forum’a katılacak. Forumda, merkezler ve kreatif kümelenmelerin nasıl bir iş modeliyle çalışması gerektiği tartışılacak.

British Council tarafından yürütülen ve Kreatif Ekonomi odağında ilerletilen çalışmalardan biri de yaratıcı merkezlerin iletişiminin arttırılması ve bu merkezler arasında bilgi paylaşımının sağlanması. Kreatif merkezler, dijital yenilikçilik ve yaratıcı girişimcilik başlıklarında çalışmalarını ilerleten British Council, merkezleri iş modeli paylaşımı için forumlarda bir araya getiriyor.

100 merkez arasında sadece iki oyun kümesinin olması ve bunlardan birinin ATOM oluşu, gerek yerel oyun geliştirme faaliyetlerinin durumu gerekse ODTÜ TEKNOKENT tarafından oluşturulan model uzmanlığının yaygınlaşabilmesi adına mutluluk verici bir durum. ATOM, Türkiye’de pek çok merkez kuruluşuna da örnek olduğu gibi, Avrupa’da diğer oyun kümeleriyle de verimli ve paylaşımcı ilişkilerini sürdürmeye devam ediyor.

Yalnızca geliştiricilerine verdiği merkez destekleriyle modelini kısıtlı tutmayan ATOM, sektör etkinlikleri, kamu bilgilendirme çalışmaları ve son iki yılda da Bilgi Toplumu Stratejileri Eylem Planı çalışmalarıyla rolünü ve etkisini pekiştiriyor.

ATOM güncel gelişmelerini www.atom.org.tr web sitemizden ve ATOMinGames sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara