ODTÜ TEKNOKENT

‘Bilişim’in En İyileri ODTÜ TEKNOKENT’te

Türkiye’de bilişim alanındaki tek kapsamlı araştırma olan “İlk 500 Bilişim Şirketi Araştır...

Tarih 28.08.2020

Türkiye’de bilişim alanındaki kapsamlı araştırmalardan olan “İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması”nın sonuçları açıklandı. Bir kez daha ‘Bilişim’in en iyileri arasında yer alan ODTÜ TEKNOKENT şirketleri ise; Netaş, Koçsistem, Innova, Havelsan, Asis Elektronik, Arvento, Aydın Yazılım, Ulak Haberleşme, Biznet, Esen Sistem, Başarsoft, Simsoft, Milsoft, Erbul, YD Yazılım, Ordulu, Beam, Armakom, Verisis, BTech, Dvm, Bites Savunma, E-Kalite ve Enetki.

Sektörün her alanından önemli isimleri ve kurumları buluşturan “İlk 500 Bilişim Şirketi Türkiye 2019” ödül töreninin açılış konuşmalarını Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, T.C. Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurul Üyesi Dr. Hakan Yurdakul ve KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca ve Kuika ve System Optima Başkanı Süreyya Ciliv gerçekleştirdi.

2019 yılı Bilişim 500 araştırmasına göre 500 şirketin toplam cirosu 133 milyar TL’ye ulaştığı açıklandı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da BThaber Gazetesi özel ödüller hazırladı. “BThaber Dostluk Ödülü” Tuncay Işık’a, “Teknolojiye Kadın Eli Ödülü” Zehra Öney’e teslim edildi.

Değişen ve gelişen kategori yapısıyla her şirketin kendi kulvarında yarıştığı, özel ödüllerle beraber toplam 99 ödülün her birine canlı bağlantı sağlanarak sahiplerini bulduğu törende 11 Dağıtıcı, 24 Sistem Entegratörü ve İş Ortağı, 12 Uluslararası Üreticinin Türkiye Temsilcisi, 27 Türkiye Merkezli Üretici, 10 PLUS ve 6 adet Türkiye Ekonomisine Katkı Özel ödülleri verildi. Özel ödüller kapsamında listede yer alan ODTÜ TEKNOKENT şirketleri ise şu şekilde:

İlk 500 Bilişim Şirketi Türkiye 2019 Ödülleri

·         Sistem Entegratörü ve İş Ortağı Kategori Ödülleri kategorisinde; Netaş, Koçsistem, Innova Bilişim Çözümleri, Havelsan

·         Türkiye Merkezli Üretici Kategori Ödülleri kategorisinde; Asis Elektronik, Arvento

·         Türkiye Ekonomisine Katkı Özel Ödülleri kategorisinde; Havelsan, Netaş, Arvento

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara