ODTÜ TEKNOKENT

Büyük düşünenlere büyük T-BİGG desteği

TÜBİTAK 1601‘Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Pro...

Tarih 10.07.2018

TÜBİTAK’ın 1601 ‘Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı’ uygulayıcı kuruluşlarından ODTÜ TEKNOKENT, T-BİGG programı ile girişimcilere sermaye desteğine erişim için imkan sağlamaya devam ediyor. Başarılı girişimciler bu yıl da TÜBİTAK tarafından sağlanan 150.000 TL’lik sermayeye geri ödemesiz sahip olabilecekler. 

TÜBİTAK tarafından önceliklendirilen ileri imalat, sanayi 4.0, akıllı ulaşım, temiz verimli enerji, sağlık ve iyi yaşam, sürdürülebilir tarım ve beslenme alanları baz alınarak oluşturulan T-BİGG programı ile iş fikri sahiplerine, ön kuluçka aşamasında eğitim kampları, ODTÜ TEKNOKENT iletişim ağında yer alan deneyimli kişilerden mentorluk ve danışmanlık, yatırımcılar ile görüşme, fikir alışverişi ve TÜBİTAK BİGG 2. Aşama değerlendirmeleri için gereken iş planı eğitimleri sunuluyor. 

T-BİGG programına kabul edilen tüm ekipler, ön kuluçka programına kabul edilirken, bu süreçte başarılı bir girişimin kurulması sırasında ihtiyaç duyulabilecek girişimcilik, muhasebe, finans, iş geliştirme, müşteri ve pazar analizleri gibi çok çeşitli alanlarda eğitimler uzman eğitmenler tarafından sağlanıyor. Girişimci adaylarının iş fikirlerinin doğrulanması amacıyla bir eğitim kampı düzenlenirken, değerlendirmede başarılı bulunan ve 2.aşama’ya uygun görülen girişimci adayları ve iş fikirleri belirlenerek TÜBİTAK’a bildiriliyor. 
TÜBİTAK tarafından değerlendirilerek destek alan girişimciler ODTÜ TEKNOKENT Kuluçka Merkezi’nde şirketleşme hakkı elde ediyorlar. Ayrıca başvuru koşullarını sağlayan girişimcilere, global anlamda en etkili hızlandırma programlarına başvuru desteği de sağlanıyor. Bu bağlamda ODTÜ TEKNOKENT iletişim ağından faydalanma, ulusal ve uluslararası yatırımcılarla görüşme fırsatı ve Growth Circuit portföyünde değerlendirilerek yatırım alma imkanı elde ediyorlar.

TÜBİTAK’tan 10 milyon TL. destek alan girişimcileriyle en başarılı BİGG uygulayıcı kuruluşlardan olan ODTÜ TEKNOKENT, 2018 yılında da 14 yıllık deneyimiyle hazırlamış olduğu BİGG programıyla girişimcilik ekosisteminin gelişmesinde öncü rol oynamaya hazır. Başvurular tbigg.com sitesi üzerinden 31 Ağustos tarihine kadar kabul ediliyor.

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara