ODTÜ TEKNOKENT

CARDTEK, MASTERCARD Payment Transaction Services’le Yeni Bir Projede Buluşuyor

Sektörün iki lider firması, HCE mobil ödemeleri için bir kez daha iş ortaklığına gidiyor

Tarih 27.11.2015

Ödeme dünyası için yazılımdan donanıma çözümler üreten, bankacılık-finans sektörü başta olmak üzere telekom, kamu, ulaşım, e-ticaret ve perakende sektörleri için projeler geliştiren ODTÜ TEKNOKENT firması Cardtek, MasterCard’ın Polonya merkezli ödeme işleme  şirketi MasterCard Payment Transaction Services (Trevica) firmasına HCEXpert ürünü ile hizmet verecek. Mobil ödemeler konusunda  yenilikçi çözümler sunan Cardtek’in HCEXpert ürünü MasterCard Payment Transaction Services firmasının sahip olduğu bankacılık müşterilerine akıllı telefonlar üzerinden gerçekleştirecekleri HCE tabanlı NFC ödemeleri için daha güvenli bir hizmet sunabilmesine olanak sağlayacak. 

Cardtek tarafından geliştirilen, bulut tabanlı bir mobil ödeme platformu olan HCEXpert ürünü, müşterilere bir yandan güvenli ve rahat bir mobil ödeme deneyimi sunarken, öte yandan da kart veren kurumların dijitalleştirilmiş kredi, debit ve ön-ödemeli kartları sorunsuz ve etkili bir şekilde işleyebilmesine imkân tanıyor.  

KitKat 4.4 ve üzeri mobil işletim sistemine sahip Android cihazlarda bulunan Cardtek HCEXpert, bankalar ve önde gelen kart processing firmaları tarafından büyük ilgi görüyor. Kart veren kurumlar, bulut tabanlı yetkinlik yönetiminin ve üçüncü kişilerden bağımsız mobil ödeme hizmetlerinin faaliyete geçirilmesiyle bağlantılı karmaşıklıkları da HCEXpert sayesinde basitleştirebiliyor.   

İş ortaklığıyla ilgili iki şirketin sahip olduğu know-how’ı paylaşmak için güzel bir platform yakaladıklarını belirten Cardtek Genel Müdürü Erdal Yazmacı: Bizim dijital ödemelere dair vizyonumuz, tüm kanallarda ve cihazlarda en iyi mobil ödeme deneyimini yaşatan en ileri teknolojileri sunabilmektir. HCEXpert, bizim bu vizyonumuzu destekleyen yazılım çözümlerimizden sadece biridir. En üstün ödeme çözümlerini sunarak, iş ortaklarımızı desteklemeyi her zaman taahhüt ediyoruz” dedi. 

Bu konuyla ilgili olarak MasterCard Payment Transaction Services S.A. Başkanı Bruno Baugnies ise  “Polonya kökenli bir Avrupa teknoloji şirketi olarak 2008 yılından beri faaliyetteyiz. Müşterilerimize en yenilikçi hizmetleri sunabilmek üzere becerilerimizi ve teknolojimizi sürekli geliştiriyoruz” dedi.   

Cardtek MasterCard ile bir çok ortak projede iş ortağı olarak çalışıyor.

 

 

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara