ODTÜ TEKNOKENT

Dama Sistem’den Dijital Eğitim Projesi

ODTÜ, Milli Eğitim Bakanlığı ve DamaSistem işbirliği ile hazırlanan Dijital Eğitim Projesi...

Tarih 08.10.2018

ODTÜ koordinatörlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı ve ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde yer alan DamaSistem Eğitim Yazılımları şirketinin paydaşlığında hazırlanan, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Avrupa Birliği Erasmus+  Mesleki Eğitim Programına başvurusu yapılan “Dijital Eğitim Projesi” değerlendirmede 199 başvuru arasında birinci olarak desteklenmeye hak kazandı. ODTÜ GİSAM Direktörü Kürşat Çağıltay tarafından yönetilen halka açık Bilge-iş dijital portalında yer alacak proje çıktısı; Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu onayı sonrasında Hayat Boyu öğrenme ve Mesleki Eğitim müfredatına eklenecek. Proje tamamlandığında çıktılardan İş-Kur’un da yararlanması için gerekli görüşmeler yapıldı.

Projenin çıktısı temel yazılım bilgisi olan kişilere mobil oyun uygulaması geliştirme üzerine uzaktan öğrenme dijital eğitim içerikleri. Eğitimleri başarı ile tamamlayanlara ODTÜ tarafından sertifika verilecek. Proje ortaklarından DamaSistem kurucusu ve ODTÜ’de doktora adayı Özgür Esen “Platform, mobil oyun geliştirmek isteyen temel yazılım bilgisine sahip kişilere hem oyunlarını geliştirmelerine hem de mobil pazarda gelir elde etmelerine imkan tanıyacak.” Dedi.

Programın içerik başlıkları oyunu kurgulayıp  tasarlama ve daha sonra kodlama, veri tabanı oluşturma yönetme ve sorgulama ile başlayıp, oyun kullanılabilirlik testi, hedef kitle belirlenmesi ve marketlerde pazarlanması üzerine olacak. Bu eğitimler daha sonra uygulamanın mobil marketlerde yayınlanması, reklamının yapılması ve yaygınlaştırılması konularında da öğrencilere fayda sağlayacak.

Dama Sistem Dijital Eğitim Çözümleri Hakkında

ODTÜ TEKNOKENT'te yerleşik bir firma olan DamaSistem; eğitim yazılımları üretimi konusuna odaklı bir Ar-Ge şirketi. Bu konularla ilgili eğitim ve danışmanlık hizmetleri de veren DamaSistem; eğitim ihtiyaçlarını geleneksel yöntemlerle çözmeye çalışan birçok kurum ve kuruluşun; yüksek maliyet, zaman kaybı ve başarı oranı düşüklüğü  ile karşılaştığı durumlara çözümler üretir.

Kurumlara özel hazırladığı bilgisayar destekli eğitim çözümleri ile eğitimi daha etkili ve eğlenceli hale getirirken, eğitim maliyetlerini de düşürerek, verimliliğinin artmasını sağlar.

Detaylı bilgi için: http://www.damasistem.com/

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara