ODTÜ TEKNOKENT

Deloitte Fast 50 sonuçları açıklandı

ODTÜ TEKNOKENT firmaları, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketi sıralamasına g...

Tarih 27.11.2015

 Deloitte, Technology Fast 50 programı ile düzenlendiği ülkelerde teknoloji şirketlerini büyüme hızlarına göre sıralamaya devam ediyor. Türkiye’de bu yıl onuncu yılını dolduran ve “Güçlü Bağlantılar” temasıyla düzenlenen program, geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen bir törenle kazananları açıkladı.  Programın bu yılda birincisi Cardtek Payment Processing Services firması oldu.

Bu yılki Teknoloji Fast 50 programının yüzde 60’ını yazılım şirketleri oluştururken bu listeye ODTÜ TEKNOKENT firmalarından; Cardtek, BTT Bilgi Teknolojileri, Başarsoft, Bites, İnnova, Labris Networks ve Simsoft’ta girmeyi başardı.  

Deloitte Türkiye Ortağı ve TMT Lideri Tolga Yaveroğlu, etkinlikte yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Fast 50 içinde yer alan şirketlerin yüzde 40’nın, programa 2006 yılında başladığımızda henüz kurulmadıklarını düşününce, 10 yıllık bir zamanın özellikle teknoloji dünyasında ne kadar uzun bir süre olduğunu anlıyoruz. Fast 50 Programı, marka bilinirliğine ve çalışan motivasyonuna katkıda bulunurken, özellikle sağlam bir finansal yapı oluşturulması, sermayeye erişim, nakit akışının yönetimi ve şirketlerin yatırımcılar nezdinde farkındalıklarının artırılmasına da katkı sağlıyor. Son 10 senede, programımıza dahil olan birçok şirketin girişim sermayesi yatırımı aldığını ya da firmaların ya da firmalarını belirli bir ölçeğe getirerek sattıklarını görüyoruz. Türk şirketleri gösterdikleri performansla Türkiye’yi küresel olarak da başarıyla temsil ediyor. 2014’te Fast 500 EMEA sıralamasında Türkiye, bir önceki seneye göre bir sıra yükselerek listede 36 kazananıyla en fazla firma ile temsil edilen beşinci ülke olarak yerini aldı. Fransa ve İngiltere gibi teknoloji sektörü açısından gelişmiş ülkelerin başı listede, Türkiye’nin firmalarıyla bu sıralamaya girmesi ve programın Türkiye’nin de bilinirliğine katkıda bulunması gurur verici.”

 

 

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara