ODTÜ TEKNOKENT

Eğlence, Sosyalleşme ve Yardımlaşma Bir Aradaydı

Gelenekselleşen ODTÜ TEKNOKENT Partileri bu yıl yeni konseptiyle ‘Festival’ tadında geçti....

Tarih 05.06.2016

ODTÜ TEKNOKENT, gelenekselleşen “ODTÜ TEKNOKENT Partisi”ni bu yıl ilk kez “ODTÜ TEKNOKENT Festivali” olarak gerçekleştirdi. Festival kapsamında, ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde bulunan şirket ve start up’lar bir araya gelirken, festivale stant açarak katılan “Ankara Otizm Vakfı”, ODTÜ TEKNOKENT’lileri otizm hakkında bilgilendirdi.

ODTÜ TEKNOKENT, bölgenin sadece bir iş ortamı olma özelliğinden uzaklaşması için bölge çalışanlarını iş hayatının stresinden uzaklaştıracak, onların sosyalleşmelerini sağlayacak bir ‘yaşam merkezi’ haline dönüşmesi çalışmalarındaki ilk somut adımı da Festival’le atmış oldu.

Festival kapsamında bir araya gelen ve stantlar açan firmalar, görüş alışverişinde bulunma ve faaliyetlerinden bahsetmelerinin yanı sıra, ODTÜ TEKNOKENT’in davetlisi olarak festivale katılan ve stant açan “Ankara Otizm Vakfı” ve otizmli çocuklarla da bir arada olma fırsatı yakaladı. Otizm Vakfı tarafından otizmli çocuklar hakkında bilgi alan ve bu konuda daha fazla bilgi sahibi olan ODTÜ TEKNOKENT’liler, otizmli çocuklar yararına da bağışta bulundular.

Ayrıca, festivale katılan bir otomobil firması festivale katılarak verdiği desteğin yanı sıra “Ankara Otizm Vakfı” yararına bir otomobil bağışladı. Festivale katılarak destek veren bir hastane de Ankara Otizm Vakfı’na gerçekleştirecekleri ziyaretle Otizmli bireylerin sosyal yaşamlarında muayene korkularını yenmeleri için destek sağlamaya çalışacaklarını belirtti.

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara