ODTÜ TEKNOKENT

En iyi mobil oyun ODTÜ TEKNOKENT’ten

Dünyanın en büyük Modelleme, Simülasyon ve Eğitim Teknolojileri Konferansı olarak kabul ed...

Tarih 26.12.2017

Türk oyun geliştiriciler, dünyanın en büyük Modelleme, Simülasyon ve Eğitim Teknolojileri Konferansı’nda (I/ITSEC) önemli bir başarıya imza attı. Simsoft şirketi tarafından geliştirilen “MyStartup” isimli oyun, Ciddi Oyun Yarışması’nda “en iyi mobil oyun” seçildi.

Simsoft tarafından tasarlanan MyStartup isimli oyun, bu yılki yarışmada dünyanın dört bir yanından katılan rakiplerin arasından sıyrılmayı başardı. Şirket, simülasyon sistemleri ve taktik oyun uygulamalarında sahip olduğu altyapı ve tecrübeyle sektörel bazda, ihtiyaca yönelik özelleştirilen “ciddi oyun sistemleri” geliştiriyor.

Oyunculara analiz, karar verme, planlama gibi gerçek hayatta yönetecekleri süreçleri, aynı kısıtlar altında, sanal ortamda gerçekleştirme imkanı sunan “ciddi oyunlara” ilgi son yıllarda artıyor. “Ciddi oyun teknolojileri” eğitim, finans, savunma, sağlık, bilimsel araştırmalar, mühendislik, proje yönetimi, reklamcılık, satış/pazarlama gibi stratejik planlama ve karar verme süreçlerinin önem kazandığı alanlarda ciddi katkılar sağlıyor. 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara