ODTÜ TEKNOKENT

Firmalarımızdan Pixofun, IsGame ile Altın Ödül’ün sahibi oldu

ODTÜ TEKNOKENT firmalarından Pixofun tarafından geliştirilen IsGame oyunu, 2019 Brandon Ha...

Tarih 13.09.2019

Türkiye ekonomisinin önde gelen şirketleri için “ciddi oyun” ve “oyunlaştırma projeleri” tasarlayarak geliştiren Pixofun tarafından İş Bankası için geliştirilen ciddi oyun IsGame, Eğitim ve Gelişim alanında dünyanın en saygın otoritelerinden biri kabul edilen Brandon Hall tarafından, 2019 Brandon Hall Excellence Awards’ ta “Best Use of Games and Simulations for Learning” kategorisinde “Altın ödül” kazandı.

Türkiye ekonomisinin önde gelen şirketleri için “ciddi oyun” ve “oyunlaştırma projeleri” tasarlayarak geliştiren Pixofun, 2010’da sunduğu Footbo City ve Mucit Köy oyunuyla Türkiye’de 3 milyondan fazla kişiye ulaştı. Footboy City, uluslararası alanda en çok oynanan futbol oyunları arasında ilk 5’e girdi.

Bu oyunla oyuncuların profillerine ve beklentilerine ilişkin önemli çıktılar elde eden Pixofun, son dönemde şirketler için özel oyunlaştırılmış projeler ve oyun tabanlı eğitim projeleriyle dikkat çekiyor. Serious Game (ciddi oyun), son yıllarda oyun dünyasında öne çıkan alanlardan birini oluşturuyor. Bu kapsamda, oyunun sağladığı yüksek motivasyon bir şeyler öğretmekte araç olarak kullanılmaya çalışılıyor.

Şirketin bu alanda geliştirdiği oyunlar ulusal ve uluslararası ölçekte faaliyet gösteren 30^dan fazla şirket ve 200 binden fazla çalışan tarafından oynandı. Bu şirketler arasında KFC, Migros, Starbucks, Turkcell, Türkiye İş Bankası, Türk Telekom, Garanti Bankası ve Ziraat Bankası yer alıyor.

 

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara