ODTÜ TEKNOKENT

Geleceğe yön veren projeler sahne almaya hazır

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından bu yıl 14.sü düzenlenen Türkiye’nin en başarılı hızlandı...

Tarih 04.10.2018

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından bu yıl 14.sü gerçekleştirilecek olan Yeni Fikirler Yeni İşler hızlandırma programı kapsamında birçok eğitim ve mentorluk süreçlerinden geçen girişimciler, 6 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirecek Demo Day’de sunumlarını yaparak geleceğe yön verecek girişimlerini anlatacaklar. 

Yeni Fikirler Yeni İşler’e 2018 yılında 55 girişimci ekip kabul edildi ve program kapsamında girişimcilere 1000 saatin üzerinde eğitim ve mentorluk hizmeti sunuldu. İş fikirlerinin uluslararasılaşma potansiyeline göre girişimci ekiplerin bazıları Growth Circuit ve UC Berkeley Innovation Acceleration Group iş birliğiyle gerçekleştirilen bootcamp’lere katılma hakkı kazandı. Ayrıca 4 girişimci ekip ise süreç içerisinde ODTÜ TEKNOKENT’in yatırım ve uluslararası hızlandırma şirketi Growth Circuit’tan yatırım alarak Draper University Hero Training programında yer alma şansı elde etti.

Geleceğe yön verecek girişimlerin konuşulacağı YFYİ Demo Day, 6 Ekim Cumartesi günü, saat 09:30’da Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Elginkan Vakfı, TEB, TÜPRAŞ, EPDK, Elder, Ankara Sanayi Odası, Savunma Sanayii Başkanlığı, OSTİM ve Koç Sistem’in destekleryle gerçekleşecek Demo Day’de ODTÜ TEKNOKENT hızlandırma programlarını başarı ile tamamlamış 22 girişimci ekip sunumlarını yapacak, başarılı girişimciler hem ODTÜ TEKNOKENT hem de iş ortakları tarafından sağlanan çeşitli desteklere de erişme fırsatı yakalayacak. 

Oylum Talu’nun sunumuyla gerçekleşecek final törenine izleyiciler de katılabilecek. Katılımcılar, YFYİ Demo Day’de YFYİ girişimcilerini tanımanın yanı sıra, teknoloji tabanlı girişimcilikteki son gelişmelerden haberdar olacak ve ODTÜ TEKNOKENT ’in girişimcilik programlarıyla tanışabilecek. Türkiye’nin önde gelen sanayicileri, yatırım ağları ve kamu kurumu temsilcilerinin de yer alacağı final töreninde katılımcılar ayrıca, farklı paydaş kurum ve kuruluş temsilcilerine erişme imkânını da yakalayabilecek. 

Etkinliğe katılıp, yenilikleri takip etmek isteyenler yfyi.com adresi üzerinden kayıt yaptırabiliyor. 

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara