ODTÜ TEKNOKENT

Genç Girişimciler için Erasmus Programı Başvuruları Devam Ediyor

ODTÜ TEKNOKENT tarafından başarı ile yürütülen “Genç Girişimciler için Erasmus Programı” b...

Tarih 09.02.2017

ODTÜ TEKNOKENT tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Girişimcilerin Değişim” programı olan “Genç Girişimciler için Erasmus Programı” başvuruları devam ediyor. Değişim, Yeni Girişimci (New Entrepreneur) ve Ev Sahibi (Host Entrepreneur) Girişimci olmak üzere iki yönlü gerçekleşiyor.

Girişimci olmayı hayal ediyor ya da girişiminizi yeni kurmuşsanız program üyesi bir ülkede başarılı bir ev sahibi girişimcinin yanında tecrübe ve bilgi edinmeniz sağlanıyor. Bu süreçte Avrupa Birliği, yeni girişimciye gittiği ülkenin şartlarına göre, ilgili hibenin azami miktarı 3500 Avro olacak şekilde aylık bir hibe ödüyor. Programa minimum 1 ay maksimum 6 ay süreyle katılım sağlanabiliyor. Katılımcılar için yaş ve sektör sınırı bulunmuyor.

Ev sahibi kuruluş olarak programa katılmak isteyenler, misafir edecekleri yeni girişimciler sayesinde ev sahibi kuruluşa faaliyet gösterdiği alanla ilgili dış pazar bilgisi verebiliyor, iş fırsatlarını geliştirebiliyor ve sınır ötesi iş ilişkileri için kanallar yaratabiliyor. Program sayesinde ev sahibi kuruluş, hedef pazarları ile ilgili bilgiler edinirken, kıymetli bir network’ün de parçası olma şansı yakalıyor.

Kimler Başvurabilir?

Yeni Girişimciler için:

  • Girişimci olma hayali olan ya da azami 24 aylık şirketi olanlar,
  • Girişimci olmak üzere bir iş fikri olup bunu iş planına dönüştürebilenler,
  • Yabancı dil yeterliliği (başvuru belgeleri İngilizce’dir)

Ev Sahibi Girişimciler için:

  • Bir KOBİ‘nin sahibi veya yöneticisi olmak
  • En az 3 yıl boyunca bir şirketi idare ediyor olmak
  • Yeni girişimciler ile bilgi ve tecrübelerinizi paylaşma ve onlara akıl hocalığı yapma konusunda işbirliği arzusu taşımak
  • Yabancı dil yeterliliği (başvuru belgeleri İngilizce’dir)

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için burayı ziyaret edebilirsiniz.

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara