ODTÜ TEKNOKENT

GGJ ATOM Başvuruları Açıldı!

Dünyanın en büyük geliştirme maratonu yenilikçi oyunlar ve yaratıcı geliştiricileriyle yen...

Tarih 23.12.2015

Maraton Başlıyor

2009 yılında ilki düzenlenen Global Game Jam oyun geliştirme maratonu, bu yıl da tüm dünyadaki geliştiricileri bir araya getirmek için 29-30-31 Ocak 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Her yıl aynı tarihlerde dünyanın pek çok merkezinde eş zamanlı olarak düzenlenen GGJ, geliştiricilerin bu merkezlerde bir araya gelerek 48 saat içinde çalışan bir oyun geliştirmesi odağına kurulu bir organizasyon.

48 saat boyunca bir arada olan geliştiriciler, ilk gün açıklanan temaya göre oyun fikirleri düşünür, gruplarını belirler ve oyun geliştirmeye başlarlar. Global Game Jam’de amaç oynanabilir bir oyun geliştirmenin yanısıra, diğer geliştiricilerle birlikte çalışarak iletişim ve paylaşım becerisi kazanmak.

Başladığı yıldan beri ATOM’un en kalabalık merkezler arasında yer aldığı ve Türkiye Bölge Organizatörü olduğu Global Game Jam, bu yıl on binlerce geliştiriciyi tek bir tema altında oyun geliştirmeye davet ediyor. GGJ ATOM bu yıl da GGJ’nin en deneyimli merkezlerinden biri olarak maratonun gözde etkinliklerinden birini hayata geçirmek için hazırlanıyor. 

GGJ ATOM

ODTÜ TEKNOKENT ve ODTÜ Enformatik Enstitüsü işbirliği ile hayata geçirilen GGJ ATOM, bu yıl da ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Farklı deneyim seviyelerinden farklı geliştiricileri bir araya getirmeyi hedefleyen GGJ merkezi, bu yıl daha da kalabalık bir geliştirme şenliğine ev sahipliği yapacak. 

Geliştirme maratonuna her deneyimden ilgililerin katılması teşvik ediliyor. Oyun tasarımcıları, programcılar, görsel tasarımcılar, ses ve müzik uzmanları GGJ katılımcılarının profilini de oluşturuyor. 

Etkinlik 29 Ocak Cuma günü açılış konuşmalarıyla başlayacak ve her yıl olduğu gibi yerel saatle 17:00’de o yılın teması açıklanacak. Geliştiricilerden beklenen, Cuma günü ekiplerini kurmaları ve 31 Ocak Pazar günü saat 16:00’ya kadar açıklanan temadan yol çıkarak oyunlarını geliştirmeleri. 

Başvurular Açıldı! 

Global Game Jam etkinliğine GGJ ATOM’da katılmak için yapmanız gereken www.atom.org.tr web sitesindeki veya ggj.odtuteknokent.com.tr kayıt adresindeki yönlendirmeleri tamamlamak. Son başvuru tarihi 8 Ocak 2016! Tüm başvurular katılım profili göz önünde bulundurularak değerlendiriliyor ve GGJ ATOM etkinliği boyunca merkezde keyifli ve verimli paylaşımın yapılmasını sağlamayı hedefliyor. 

Geçen yıl, Globalgamejam.org yönlendirmesiyle “rekabet değil paylaşım” sloganını benimseyen GGJ ATOM, bu yıl da geliştiricileri oyun geliştirme kültürünü bir arada kutlayabilmek için etkinliğe davet ediyor.

www.atom.org.tr

ggj.odtuteknokent.com.tr

www.facebook.com/metutech.atom

www.twitter.com/ATOMinGames

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara