ODTÜ TEKNOKENT

Growth Circuit Özel Portfolyo Lansmanı’nda girişimcilerini tanıttı

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından kurulan Growth Circuit, Özel Portfolyo Lansmanı 150 kişi...

Tarih 11.01.2019

Global düşünen girişimcilere Silikon Vadisi’nin kapılarını açan hızlandırma ve yatırım şirketi Growth Circuit, 9 Ocak 2019 Çarşamba günü İstanbul’da görkemli bir lansmana imza attı. Bu özel lansmanda Growth Circuit yatırım yaptığı portföy şirketlerini ve Ankara’nın yeni ortak çalışma alanı CoZone’u tanıttı.

Growth Circuit, hızlandırma programlarına katılan erken aşamadaki girişimleri 200.000 TL’ye kadar ön tohum yatırımlarıyla Silikon Vadisi’ne açarken, daha ileri aşama teknoloji şirketlerine ise 1.500.000 TL’ye kadar yatırım yapıyor. 

Growth Circuit bugüne kadar, 145 Türk girişimini UC Berkeley ve Babson Global’dan gelen global mentorlarla destekledi. Hızlandırma programına katılan 20
girişimi, toplamda 2.000.000 TL yatırım yaparak, Draper University ve ABC Global ortaklığında gerçekleştirdiği hızlandırma programlarıyla globale hazırladı. Growth Circuit bu özel lansmanda portföyündeki ‘’Draper University Hero Training’’ programına katılmış ve programı başarıyla tamamlamış startupları tanıttı.

Growth Circuit Ventures’ın ilk yatırımı Spirohome da portföy şirketleri arasında sunum yaptı. 2017’de Act Ventures ve 500 İstanbul dan 220 bin euro alan Spirohome,2018 yılında ACT Ventures, 500 İstanbul ve Growth Circuit Ventures’dan toplamda 1.100.000 euro yatırım aldı.

Growth Circuit’un portfoyünde bulunan lansmanda sunum yapan girişimler:

Restearn: sıradan restoranları daha verimli, uzun süre kazanç elde edebilen ve mutlu müşterilere sahip restoranlara dönüştürmek isteyen bir girişim. Restearn sayesinde mekan sahipleri müşterileri hakkında detaylı bilgiye sahip olarak yeni ve sadık müşterilere kolay bir şekilde ulaşabilecek.

Seyisco :  Kara taşıtlarının altına takılan donanım sayesinde yol hasarları tespit ederek, erken teşhis ve tasarruf sağlıyor.

Warden Legal: Warden ticari hukuk piyasalarında boy gösteren müşterilerinin işlerini geliştirmek için yapay zeka hukuk asistanları ve analiz ürünleri geliştirir.

Sensgreen: Sensgreen, gelişmiş sensörler ve yapay zeka algoritmaları kullanarak ticari binalarda enerji verimliliği çözümleri geliştirmektedir.

Blok-Z: Blok-Z, Elektrik dağıtım firmalarına bağlı elektrik üreticilerinin ödemelerini blok zinciri altyapısıyla eşten eşe olarak ödemelerine olanak sağlayan çözümler geliştirmektedir.

Kolay ekran: Pano ve billboard gibi dış cephe reklamlarını dijitalleştiren daha az masraflı çözümler geliştirir.

Gatepay:  Çifte-harcama (double-spend) saldırılarını kriptografik olarak özgün bir mekanizmayla engelleyerek Bitcoin ve diğer kripto-paralar ile yapılan ödemelerde ağdaki işlem sürelerini bekleme gereksinimini ortadan kaldıran açık kaynak kodlu bir yazılım cüzdanı ve altyapısıdır.

Spirohome: Günümüzde her yaşta görülen ve her geçen gün artan astım ve koah hastalıklarına akıllı çözümler geliştiriyor.

Webgazer: Web sitelerine monitor hizmeti sunarak, web sitelerinin performanslarını analiz eden SaaS çözümdür.

Growth Circuit Hızlandırma Programının 2019 ayağında başvuruları devam ediyor. Başvurunuzu buradan yapabilirsiniz.

Yatırım arıyorsanız Growth Circuit Ventures’a ulaşmak için ise yatırım sunumunuzu info@growthcircuit.co adresine gönderebilirsiniz.

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara