ODTÜ TEKNOKENT

Growth Circuit Tim-Teb Hızlandırma Programı kapsamında ABD’ye gidecek girişimler belli oldu.

Growth Circuit Tim-Teb Hızlandırma Programı kapsamında ABD’ye gidecek girişimler belli old...

Tarih 13.06.2018

"Growth Circuit Hızlandırma Programı" global ölçekte fark yaratabilecek girişimleri KOSGEB ve Tim-Teb desteğiyle San Francisco'ya göndererek , uluslararası pazara yeni Türk girişimler kazandırmaya çalışacak.

Bu program kapsamında seçilen girişimler 5 hafta boyunca Silikon Vadisi’nde herhangi bir ücret ödemeden konaklayacak , mentorluk alacak,  ofis imkanından faydalanacak ve ayrıca her bir girişime 25 bin dolar yatırım yapılacak.

Alışılagelmişin dışında 5 hafta !

Girişimcileri program dahilinde alışılagelmiş mentorluk ve eğitim programının dışında bir 5 hafta bekliyor.
ABD pazarında büyümeye odaklı olacak programda girişimciliğin temel eğitimlerinin yanı sıra girişimcileri satışa ve kişisel gelişime yönelik zorlayıcı eğitimler de bekliyor.

Growth Circuit Tim-Teb Hızlandırma programına seçilen 9 girişim:

Naturansa (http://www.naturansa.com/ ): Canlıların en temel besin ihtiyacı olan protein kaynaklarının sürdürebilir olmayışı ve artan nüfus ihtiyacını karşılayamamasına, ürettiği teknoloji ile çözüm getirir.

Viliks (https://viliks.com/)  : Viliks herhangi bir tasarımcı özelliği olmayan kullanıcıların  dakikalar içinde profesyonel video hazırlayabilecekleri bir hizmet sunar.

Arya (http://aryafinance.com/ ) : Forex alanında karlı yatırım yapabileceğiniz önerilerde bulunan yapay zeka tabanlı mobil uygulama.

Sensgreen(http://www.sensgreen.com/)  : Ticari binalarda kullanici konforunu artiran yapay zeka temelli enerji verimliligi cözümleri sunar.

Shipton(https://shipton.io/)  : Shipton, double-spend ataklarını engelleyerek blockchaini anlık kriptopara ödemeleri için ölçekler.

Warden Legal(http://wardentech.co/)  : Hukuk mesleğini yapay zeka algoritmaları ile otomatik bir biçime sokar.

Blok – Z (http://blok-z.com/) : Blokzinciri teknolojisi ile bireyler arası enerji transferi ödemesi sunar.

Publins : Publins Analytics, yapay zeka üzerine kurulu analitik platformu ile hızlı tüketim, perakende ve e-ticaret firmalarının rekabeti ve pazarı daha iyi analiz ederek stratejik kararlar almasına yardım eder.

Mixoper (https://www.mixoper.net/) : Artırılmış gerçeklik (AR) tabanlı uzaktan yardım sunan web platformu

 

 

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara