ODTÜ TEKNOKENT

Growth Circuit’tan Türkiye’de bir ilk !

LabsOut programı ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Growth Circuit , ODTÜ akademisyenl...

Tarih 16.08.2018

ODTÜ TEKNOKENT’in kurduğu Growth Circuit tarafından gerçekleştirilen ve global mentorlar eşliğinde Türkiye’de ilk kez ODTÜ’de “LabsOut” adıyla uygulanan program, üniversitede üretilen teknolojinin ticarileşmesini hızlandırmayı, IP temelli akademik startup’ların sayısını arttırmayı ve üniversite lisanslarının ticari potansiyellerini belirlemeyi amaçlıyor.

Growth Circuit, ODTÜ Teknoloji Transfer Ofisi, UC Berkeley Innovation and Acceleration Group işbirliğiyle gerçekleştirilen bu eşsiz programı başarıyla tamamlayan 6 akademisyen San Francisco’da UC Berkeley Innovation and Acceleration Group ile 1 haftalık yoğun bir kampa girerek sınırsız mentorluk ve pazar araştırması yapma fırsatı kazandılar. 

İşte o projeler;
ZeoTr:  Doğal taşlardan ve atık yan ürünlerden doğaya zararsız, çevreci ve özel olarak geliştirilmiş zeolitleri maliyet avantajlı, uygulamaya yönelik, özelleştirilmiş şekilde geliştiriyor.

Metaverse: VR-Social, sosyal anksiyete bozukluğunun diğer adıyla sosyal fobinin tedavisi için geliştirilen Sanal Gerçeklikle Maruz Bırakma Terapi Sistemi’dir. VR-Social, Sanal Gerçeklik ve Psikoterapiyi birleştirerek, sürükleyici ve yenilikçi 3B deneyimler sunuyor.

Nanovatif: Giyilebilir ekipmanlar için nanoteknoloji tabanlı yüksek performanslı ısıtıcılar geliştiriyor. Potansiyel müşterilerden aldıkları geri bildirimlerle, şu anda ısıtmalı ayakkabı tabanı üzerinde çalışıyor.

Infradynamics: Birçok farklı kanser türü için seçici ve yan etkisi olmayan gelişmiş ilaçların üretilmesini hedefleyen yeni gelişme aşamasında bir şirket.

A mechanical Camera: Mikro plakaların mekanik titreşimi prensibiyle çalışan, yüksek dinamik
aralıklı yeni bir Kızıl Ötesi(KÖ) algılayıcı ve KÖ görüntüleme yöntemi geliştiriyorlar. Algılayıcı piksellerin tamamen mekanik olması sayesinde, konsantre güneş enerji santral kuleleri gibi çok yüksek sıcaklıklı yapılardaki ve süreçlerdeki sıcaklık değişimlerini, piyasadaki KÖ görüntüleme cihazlarına göre çok daha yüksek dinamik aralıkta ve çok daha yüksek güvenilirlikle takip edebiliyor.

Smartpart:  Birden çok fonksiyonu bir arada taşıyabilen nano ve mikroparçacıklar üretebilen technolojileri ile çok bileşenli sistemlere akıllı çözümler sunuyor.

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara