ODTÜ TEKNOKENT

“İhracat Pusulası”nda yerli iş zekası teknololjisi; E-Kalite’den

İhracatını arttırmak veya ilk kez ihracat yapmak isteyen şirket ve girişimcilere yol göste...

Tarih 14.05.2018

Türkiye İhracatçılar Meclisi, (TİM) gerek ihracatını artırmak isteyen firmalar gerekse ilk kez ihracat yapmak isteyen firma ve girişimciler için İhracat Pusulası bilgilendirme portalını hayata geçirdi. Türkiye’de 3.1 milyon kişiye istihdam sağlayan 71 bin ihracatçının temsilcisi olan TİM, İhracat Pusulası bilgilendirme portalını hayata geçirdi. İhracatını artırmak isteyen veya ilk kez ihracat yapacak firma ve girişimciler için tasarlanan portal, ihracatpusulasi.org.tr adresi üzerinden hizmet verecek.

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi de portalda yer alan veriler sayesinde ihracatçıların her türlü pazar analizini yapabileceğini söyledi. Portalda hedef ülkelerle ilgili faydalı bilgilerin de olacağını kaydeden TİM Başkanı, bu bilgileri de ülkedeki önemli kuruluşlar ve firma kaynakları, karşılıklı diplomatik temsilcilikler, vize uygulamaları, Türkiye’den ilgili ülkeye yapılan uçuşlar, bu ülkede milli katılım sağlanan fuarlar, Türkiye’ye uygulanan gümrük vergisi oranları olarak sıraladı.

Çalışmanın firmalara sunulmasının bir ekip işi olduğunu vurgulayan Büyükekşi, “Yerli firmalarımızın, Türk girişimcilerimizin de bu tip iş zekası terminalleri tasarlayabileceklerini herkese göstermiş olduk. ODTÜ TEKNOKENT’te yer alan E-Kalite firmamızın başarılarının devamını diliyorum” dedi. (DHA)

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara