ODTÜ TEKNOKENT

Kredi Garanti Fonu’nun tüm bilgi işlem altyapısı Usta’dan

“Nefes” projesi, ODTÜ TEKNOKENT firması Usta’nın bankalara sağladığı bilgi işlem altyapısı...

Tarih 13.12.2016

Piyasaları canlandırmak ve KOBİ'lere destek vermek için başlatılan NEFES projesi, geçtiğimiz aylarda Sn. Başbakan Binali Yıldırım, TOBB Başkanı, Gümrük Ticaret Bakanı, Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü ve 2 bankanın Genel Müdürleri ile yaptığı basın toplantısında kamuoyuna duyuruldu.

Bu proje ile TOBB- Ziraat Bankası- Denizbank ve Kredi Garanti Fonu (KGF) iş birliği ile KOBİ'lere düşük faizlerle kredi sağlanacak. KGF'nin kullandığı tüm bilgi işlem alt yapısı USTA firması tarafından sağlanıyor. KGF'nin de yaratıcısı olduğu NEFES projesi, USTA'nın bankalara sağladığı entegrasyonları ile mümkün olup, KGF sistemlerinde canlıya alınmış şekilde hizmet veriyor.

Kredi Garanti Fonu, küçük ve orta ölçekli işletmeler için sağladığı kefaletle bu işletmelere destek veren, yatırımlarının ve işletmelerinin finansmanında banka kredisi kullanımlarını mümkün hale getiren garantör bir kuruluş.

KOBİT, Usta’nın finansal konulardaki birikiminin ileri düzeydeki yazılım deneyimiyle birleştiği son derece gelişkin bir sistem. KOBİT ile KGF’nin tüm iç işleyişi yürütülüyor, ortak tüm banka ve kurumlara entegrasyon uçları sunuluyor, yerel ve uluslararası bağlı kurumlara raporlamalar düzenleniyor.  

Basın toplantısı için: https://www.youtube.com/watch?v=7i44jjIDFZs

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara