ODTÜ TEKNOKENT

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri sahiplerini buldu

Microsoft ve Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK)’nun desteğiyle, Türkiye Oyun Geliştiricileri...

Tarih 28.12.2018

Bu yıl Microsoft ve BTK’nın desteğiyle, Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve ODTÜ TEKNOKENT ATOM işbirliğinde düzenlenen Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri töreni, oyun geliştiricilerinin, sektör temsilcilerinin ve medyanın katılımıyla düzenlendi.

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri töreninde finale kalan geliştiriciler 10 farklı dalda ödül sahibi oldu. ODTÜ TEKNOKENT firmalarından Panteon Oyun ve Eğitim Teknolojileri tarafından geliştirilen ve ilki oldukça beğeni toplayan platform oyunu Mobu 2, “En İyi İşitsel Sanat Ödülü”ne layık görüldü.

Ödül töreninde bu yıl “Yılın Oyunu” ödülüne iki oyun birden layık görüldü. MobGe tarafından geliştirilen ve daha önce Apple Tasarım Ödülü de kazanan Viking Temalı Oddmar ile Rootcraft tarafından geliştirilen puzzle oyunu Dotcraft, 2018’de “Yılın Oyunu” olmaya hak kazandılar. Oddmar, bu yıl aynı zamanda “En İyi Mobil Oyun”, “Görsel Sanat” ve “Anlatı” ödüllerinin de sahibi oldu. Abyss Gameworks tarafından geliştirilen bilim kurgu bulmaca oyunu Tartarus ise “En İyi PC Oyunu” seçildi.

BTK’nın Ankara’daki merkez binasında gerçekleştirilen törene, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Kerem Onar ve TOGED Başkanı Ali Erkin katıldı. Törende, geçtiğimiz yıl Türkiye’de geliştirilen en iyi oyunlara hayat veren stüdyolar ve geliştiriciler ödüllerine kavuştu.

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara