ODTÜ TEKNOKENT

LeadFlip chatbot platformuyla San Francisco’da

ODTÜ TEKNOKENT Uluslararası Hızlandırma Programı T-Jump girişimcileri Doruk Molo ve Berk T...

Tarih 29.03.2017

ODTÜ TEKNOKENT T-Jump girişimcileri Berk Taner ve Doruk Molo tarafından geliştirilen chatbot platformu LeadFlip, Amerika'nın chatbotlar alanında önde gelen hızlandırma programlarından biri olan San Francisco BoostVC hızlandırma programına kabul edilerek büyük bir başarıya imza attılar. Ekip daha önce de LeadFlip’i Webrazzi Summit ve Techcrunch Londra etkinliklerinde tanıtmışlardı.


Bilgisayar mühendisi iki ortak yaklaşık 6 sene kurumsal sektör tecrübesinin ardından son 3 senedir kendi girişimleri bünyesinde onlarca farklı projenin içerisinde yer aldılar.  2017 yılında Amerika'da şirketleşerek, Amerika pazarına açılan ekip, çalışmalarını Silikon Vadisi'nde devam ettiriyor. Girişimciler 2016 yılında ODTÜ TEKNOKENT San Francisco Hızlandırma Merkezi T-Jump'ta YFYİ/T-Jump ABD programına katılarak projelerini temellerini atmış ve ABD pazarında test etmişlerdi.  


LeadFlip, işletmeler için müşteri kazandıran chatbot platfomudur. Web siteleri ve sosyal medya sayfaları üzerinden gelen ziyaretçiler, LeadFlip ile oluşturulan chatbotlar sayesinde potansiyel müşterilere çevirebiliniyor. 


Chatbot'lar web sitelerine veya Facebook sayfasıa gelen ziyaretçiye talep almak istediği konu hakkında gerekli soruları sorup cevaplarını ziyaretçinin iletişim bilgileri ile not alıp size mail yoluyla iletebiliyor veya CRM sisteminize otomatik olarak giriş yapabiliyor. Bu sayede hesap sahibi için 7/24 çalışan bir sanal satış personeline sahip oluyor.


LeadFlip; Sigorta, Finans, İnsan Kaynakları, Gayrimenkul, Danışmanlık Firmaları gibi bir çok sektörde oldukça verimli bir şekilde kullanılmakta. Şu ana kadar chatbotları kullanmaya başlayan kurumlar ilk günden itibaren klasik iletişim formlarına göre 3 kata kadar daha fazla dönüşüm oranı elde ettiler.

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara