ODTÜ TEKNOKENT

Logo Ventures’tan V-Count’a yatırım

ODTÜ TEKNOKENT şirketlerinden V-Count, Logo Ventures’dan 500 bin dolar yatırım aldı.

Tarih 20.07.2018

Yeni Fikirler Yeni İşler Hızlandırma Programından 2005 yılında mezun olan ve 2006 yılında ODTÜ TEKNOKENT’te kurulan V-Count şirketi, Logo Ventures’dan 500 bin dolar yatırım aldı. Logo Ventures’ın ikinci yatırımı olan şirket, 2016 yılında Revo Capital’den 1,4 milyon dolar, Şubat 2018’de ise Diffusion Capital Partners’tan (DCP) 1.3 milyon Euro yatırım almıştı. 

Mağazalardan alışveriş merkezlerine, kütüphanelerden müze ve akıllı binalara ziyaretçileri analiz eden ve işletmelerin verimliliğini arttıran V-Count, insan sayma, kuyruk analizi ve yoğunluk analizinin yanı sıra, yaş, cinsiyet, duygu tanıma gibi fiziksel alanlarda veri toplayan donanımları ve bu verilerin anlık analizlerle anında aksiyon alınabilecek bilgiler olarak ilettiği bulut tabanlı iş zekası platformuyla Samsung, Samsonite, Sephora, Lego, Whirlpool, GAP gibi pek çok markaya hizmet veriyor. 

Türkiye’nin en iyi 100 yeni nesil şirketinin belirlendiği Corporate & Startup Day 2018 etkinliğinde, 9. sırada yer alan V-Count, yüksek teknolojisini 90’ın üzerinde ülkeye ihraç ediyor. Miami ve Dubai’den sonra Mayıs ayında Londra ofisini de açarak yurtdışı ofislerinin sayısını üçe çıkaran V-Count, yüksek teknolojisini Mauritius, Ekvador, Yeni Kaledonya, Vietnam, Katar, Meksika, Peru, Kenya, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık gibi 90’ın üzerinde ülkeye ihraç ediyor.

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara