ODTÜ TEKNOKENT

Mücadelede ‘Biz de Varız’ Diyorlar

ODTÜ TEKNOKENT’in başarılı şirketlerinden Evreka, Covid-19 salgınıyla mücadelede kriz atla...

Tarih 23.03.2020

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan Covid-19 salgını güncellenen son verilere göre tüm dünyada 305 binden fazla enfekte vakaya, 12 binden fazla insanın ise ölüme neden oldu. 2020 yılı itibariyle küresel salgın olarak ilan edilen salgınla mücadelede tüm devletler aldıkları önemli önlem ve kararlarla mücadele ederken, birçok şirket ve girişim de alınan genel önlemlerin yanı sıra kendi işleri odağında kişilere ve topluma yardımcı olmayı hedefliyor.

ODTÜ TEKNOKENT’in başarılı şirketlerinden Evreka’da küresel salgınla mücadelede ‘biz de varız’ dedi. Şirket, Dünya Sağlık Örgütü, Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri talimatlarına göre kişisel temizliğimizi sağlamanın çok önemli olduğunu söylerken aynı zamanda bu önlemlere ek olarak neler yapılabileceği sorusunu da gündemine alıyor.

Bu kapsamda da, şehir temizliği/dezenfeksiyon/sterilizasyon alanlarındaki küresel tecrübeleri ışığında; bu kriz atlatılana kadar, hem operasyonlara hem de insanlara hitap eden teknolojilerini ilgili tüm kurum ve kuruluşlara tamamen ücretsiz sağlayacaklar.

Şirket, atık yönetim ve şehir temizliği sektörü için geliştirdikleri çözümlerin parçası olan gerçek zamanlı süreç yönetim, lokasyon bazlı iş takibi, vatandaşların süreçlere dahil edilmesi, kaynak planlaması ve yönetimi, yeteneklerimiz ile bu kriz durumunun yönetilmesinde destekleyici rol oynayabileceklerine inanıyorlar. Sağlamak istedikleri teknoloji ile birlikte:

•             Şehirlerin daha etkin ve planlı bir şekilde dezenfekte edilmesi sağlanabilir ve operasyonlar takip edilebilir,

•             Kişilerin karşılaştığı semptomlar kontrol ve takip edilebilir,

•             Kişiler ilaç ihtiyaçlarını bildirebilir.

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara