ODTÜ TEKNOKENT

Nanovatif Malzeme Teknolojilerinin Spinoff Prize Başarısı

ODTÜ TEKNOKENT şirketlerinden ve ODTÜ Teknoloji Transfer Ofisi (ODTÜ TTO) patent portföyün...

Tarih 10.07.2020

ODTÜ TEKNOKENT şirketlerinden ve ODTÜ Teknoloji Transfer Ofisi (ODTÜ TTO) patent portföyünde yer alan Nanovatif Malzeme Teknolojileri, bu yıl ilk defa Nature dergisi yayıncısı Nature Research tarafından düzenlenen Spinoff Prize yarışmasında “takip edilecek” adaylar arasına seçildi.

Spinoff Prize, dünya genelindeki erken aşama üniversite spinoff şirketleri için yeni bir ödül olmakla birlikte; araştırma sonuçlarının ticarileştirilmesinde spinoff şirketlerinin katkısını göstermek ve desteklemek amacıyla Nature Research tarafından Merck ortaklığı ile kuruldu.

İlgili ödül, tıbbi ilaçlar, tarım, kimyasallar ve dijital teknolojiler olmak üzere dört geniş kategoride ürün ticarileştiren şirketlere odaklandı. ODTÜ Teknoloji Transfer Ofisi (ODTÜ TTO) patent portföyünde yer alan “Isıtılabilir Kumaş” başlıklı buluş ile Nanovatif şirketi adaylar arasında yer aldı.

Buluş sahipleri Prof. Dr. Emrah Ünalan, Dr. Öğr. Üyesi Şahin Coşkun ve Araştırmacı Doğa Doğanay, nanoteknoloji odaklı çözümler sunabilecek teknolojiler geliştirmek için bugünün ve yarının sorunlarına odaklanan Ar-Ge faaliyetlerini yürütme misyonuyla, 2017 yılında Nanovatif'i kurdu. Şu anda, her yaştan aktif kullanıcı için; kumaşların esnekliğini ve nefes alabilirliğini korurken, sıfırın altındaki sıcaklıklarda konfor, yüksek koruma, etkin çalışma sunan ve aktif olarak ısıtılabilen, giyilebilir ürünler sunuyor.

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara