ODTÜ TEKNOKENT

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim İnovasyon Merkezi yeni ismini arıyor

Ocak ayında faaliyetine başlayacak olan Bilişim İnovasyon Merkezi için ödüllü isim yarışma...

Tarih 11.12.2017

Türkiye’nin lider ve öncü teknokenti ODTÜ TEKNOKENT tarafından kurulan ve Ocak ayında faaliyetine başlayacak olan Bilişim İnovasyon Merkezi’nin yeni ismi için ödüllü isim yarışması başlatıldı. 4 Aralık’ta başlayan ve 20 Aralık’a kadar isim önerilerinin kabul edileceği yarışmanın kazananı 10 bin TL ödülün de sahibi olacak.  

Ocak ayı içerisinde sosyal medya kanallarında kazananın duyurulacağı yarışmaya şimdiden 1000’e yakın isim başvurusu yapıldı. Hayatı kolaylaştıracak teknolojilerin üretileceği , ulusal ve küresel teknoloji şirketlerine ev sahipliği yapacak Ar-Ge ve yazılım ihtisas teknoparkının yeni ismi için önerilerinizi yarisma.odtuteknokent.com.tr adresinden yapabilirsiniz.

Bilişim İnovasyon Merkezi

Ulusal ve uluslararası büyük şirketlere ev sahipliği yapan ODTÜ TEKNOKENT, Bilişim İnovasyon Merkezi ile bu hedef doğrultusunda ilerleyerek uluslararası başarılı teknolojik ürünlerin ve teknoloji şirketlerinin oluştuğu, küresel teknoloji şirketlerinin yer aldığı, değer yaratan bir inovasyon ekosistemi oluşturmayı amaçlıyor.

Bünyesinde bulunan co-working alanıyla start-up'lara yer sağlayacak olan merkezde bilim, Ar-Ge ve teknoloji kavramlarının ürettiği/üretebileceği sonuçların kamuoyuyla buluşması sağlanacak. Bu çerçevede bilişim ve iletişim teknolojilerinin günlük yaşantılara getirdikleri ve getirebileceklerinin ilk elden deneyimlenebileceği ortamlar yaratılacak.

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim İnovasyon Merkezi ile 5G/ileri iletişim teknolojileri, bulut çözümleri, büyük veri, nesnelerin interneti, sanayide sayısal dönüşüm (Sanayi 4.0) başta olmak üzere, odaklı ve özgün çalışmalar yapacak bilişim ve telekomünikasyon şirketlerine ev sahipliği yapılacak. Ayrıca bilim, Ar-Ge ve teknoloji geliştirme faaliyetleri sonuçlarının kamuoyu ile paylaşılarak farkındalığı arttırılırken, teknoloji üreticilerinin, üniversite öğretim üyelerinin/öğrencilerinin, şirketlerin çözüm, ürün ve vizyonlarının sergileneceği seminerler, eğitimler ve etkinlikler düzenlenecek.

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim İnovasyon Merkezi sadece Ar-Ge ve teknoloji geliştiren şirketlere ev sahipliği yapan bir iş merkezi olarak değil aynı zamanda, yüksek kalite ve çeşitlilikte sosyal alanlarında yer aldığı bir yaşam alanı olacak, merkezde farklı konseptlerde restoran ve kafeler, çalışanların ihtiyaçlarını karşılayacak sosyal alanlar da yer alacak.

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara