ODTÜ TEKNOKENT

ODTÜ TEKNOKENT firması Anova Mühendislik ile Figes A.Ş.’den önemli ortaklık

ODTÜ TEKNOKENT firması ve TSSK üyesi Anova Mühendislik ile Figes A.Ş. işbirliğiyle kurulan...

Tarih 02.05.2018

Antalya Uluslararası Havalimanı’nda, 25-29 Nisan tarihlerinde dünya havacılık sektörünü ve havacılık tutkunlarının bir araya geldiği Türkiye’nin şova dayalı ilk havacılık fuarı Eurasia Airshow, firmalar arası önemli ortaklıklara ve anlaşmalara ev sahipliği yaptı. Bu ortaklıklardan en önemlilerinden biri ise ODTÜ TEKNOKENT firması ve TSSK üyesi Anova Mühendislik ile Figes A.Ş. arasında gerçekleşti. 

Özgün ürün tasarımları, yerlileştirme ve teknolojik kazanım yükümlülüğü projeleri ile dışa bağımlılığımızı azaltmaya yönelik çalışmalarıyla savunma sanayinin önde gelen firmalardan biri olan Anova Mühendislik ile 30 yıla yakın bir süredir ileri mühendislik hizmetleri konusunda bir marka olan ve özgün ürünler de tasarlayan Figes A.Ş. iş birliğiyle kurulan, ANSYS temsilcisi ELITE CHANNEL PARTNER statüsündeki NUMESYS Yazılım Sistemleri A.Ş “ortaklık sözleşmesi”; Euroasia Airshow’un üçüncü gününde imzalandı. 

İmzalanan bu anlaşma ile; dünyanın en büyük bilgisayar destekli mühendislik yazılım firması olan ANSYS’in Yazılımlarının doğru ve yaygın bir şekilde kullanılmasının sağlanması, simülasyon teknolojilerinin yaygın bir hale gelip, tasarımın vazgeçilemez bir parçası olarak Ar-Ge süreçlerine entegrasyonun devamlı hale getirilebilmesi hedefleniyor. Ortaklık sözleşmesi Anova Mühendislik kurucu ortaklarından Dr. Emre ÖZTÜRK ve Figes A.Ş Genel Müdürü Koray GÖKALP tarafından imzalandı. 

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara