ODTÜ TEKNOKENT

ODTÜ TEKNOKENT firması Otsimo Start İsrail 2017’nin kazananı oldu

Uluslararası yarışma Start İsrail 2017’nn Türkiye ayağının kazananı otizmli çocukların eği...

Tarih 25.10.2017

Start Israel 2017 start-up yarışması finalistleri, ODTÜ TEKNOKENT’te gerçekleştirilen törenle sertifikalarını aldı. İsrail Büyükelçiliği, İsrail Başkonsolosluğu, ODTÜ TEKNOKENT ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) işbirliğiyle gerçekleştirilen törene, İsrail girişimcilik dünyasının önde gelen akademik isimlerinden Nir Ben Lavi de katıldı. Ödül töreni, ODTÜ Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Yozgatlıgil ve Büyükelçi Ekselansları Eitan Na’eh tarafından yapılan plaket takdimiyle sona erdi. Yarışmanın kazananı, ODTÜ TEKNOKENT firması  "Otsimo" projesiyle katılım gösteren Hasan Zafer Elçik oldu.

Yarışmanın kazananı, Start Up'ın CEOsu, Orta Doğu'nun Silikon Vadisine 1 haftalık özel bir seyehat ve beraberinde İsrail'li başarılı Start upçılar, mentör ve olası girişimcileri ile ticarileştirme sürecine yönelik toplantılar gerçekleştirmeye de hak kazanmış oldu.

Start ISRAEL 2017 etkinliği  tüm dünyada İsrail Dış İşleri Bakanlığı tarafından yerel partnerler ile düzenlenir. Türkiye’de ise, Ekselansları İsrail Büyükelçisi, Sayın İstanbul Başkonsolosu, TTGV Yönetim Kurulu Temsilcisi, Boğaziçi Üniversitesi İnovasyon Ortak Program Başkanı’nın dahil olacağı bir hakem heyeti ile gerçekleştirildi.  

Detaylı Bilgi için: https://goo.gl/yN4Vg6

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara