ODTÜ TEKNOKENT

ODTÜ TEKNOKENT şirketleri virüsle mücadele için çalışıyor

Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinin, üniversitelerin, sivil toplum kuruluşlarının, bak...

Tarih 28.03.2020

Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinin, üniversitelerinin, sivil toplum kuruluşlarının, bakanlıkların, özel şirketlerin paydaşlığı ile yola çıkan ve ülkece içinde bulunduğumuz bu zorlu günlerde problemlere çözümler üretmek misyonuyla, 48 saat gibi kısa bir sürede, koronavirüs salgınına karşı farklı alanlarda fikirler geliştirilmesi amacıyla organize edilen Coronathon Türkiye’de yarışan yaratıcı fikirlerden, ODTÜ TEKNOKENT şirketleri Geodo Teknoloji ve Neoanka’nın projeleri ödüle layık görüldü.

CoroWarner ile Covid-19 testi pozitif çıkmış kişilerle temasta bulunanları uyaracaklar

Geodo Teknoloji, Denk Information Technologies iş birliği ile ve Merve Nur AŞKAR'ın gönüllü katkılarıyla, Covid19'un yayılım kontrolünü optimize etme adına; sıkıntılı sosyal etkileşim tespiti durumunda tüm bireylerin tutarlı eylem almasını sağlayan ve devletlerin teknolojik tabanlı ve "etkin iz sürmeye" dayalı risk yönetimi süreçlerini hızlandırma fikri ile #coronathontürkiye'ye katkıda bulundu.

CoroWarner olarak adlandırdıkları bu fikir, Covid-19 için testi pozitif çıkmış kişi ile herhangi bir açık ortamda sosyal etkileşime girmişseniz sizi anlık ve anonim olarak ayrıca sizin anonimliğinizi koruyarak uyaran bir mobil uygulama.

Detaylı bilgi için 0506 475 72 44 nolu telefondan Kurucu Ortak Efe Kart’a ulaşabilirsiniz.

Neoanka, Covid-19 şikayetleri dışında sağlık şikayetlerinin doğru uzmanlık branşına iletilecek şekilde sınıflandırıyor ve hekim ile hastaları online görüştürüyor

Neoanka şirketi tarafından geliştirilen ozeldoktorum.com, Covid-19 şikayetleri dışında sağlık şikayetlerinin doğru uzmanlık branşına iletilecek şekilde sınıflandırılması ve ilgili uzmanlık branşından hekim ile hastaların online görüşme yapmasını sağlayan yapay zeka destekli bir uygulama.

Neoanka, Coronathon Türkiye'den Covid-19 salgınının yarattığı sorunlara sosyal ve lojistik anlamda yenilikçi çözümler üreten projeler arasından Özel Doktorum projesiyle ödül almaya hak kazandı.

Detaylı bilgi için 0 506 506 99 89 nolu telefondan Kurucu Ortak Dr. Metin Yeşiltepe’ye ulaşabilirsiniz.

İlk 12’ye giren projelere destekler devam edecek

Çözüm arayışı için 1.500’den fazla katılımcının dahil olduğu etkinlikte projelerini geliştirmek için çalışan ekipler, hepsi birbirinden değerli 120’den fazla mentor ile birebir görüşme ve destek alma imkanı buldu. Öte yandan ödül alan 12 proje, bundan sonraki süreçte yine paydaşların desteği ile online hızlandırma ve mentorluk desteği almaya devam edecek.

ODTÜ TEKNOKENT’in paydaşları arasında yer aldığı Coronathon Türkiye hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara