ODTÜ TEKNOKENT

ODTÜ TEKNOKENT T.ICT firmalarından San Francisco Ziyareti

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi – T.ICT, geçtiğimiz ay “San Francis...

Tarih 16.05.2016

T.ICT kümelenmesi, 2015 yılından itibaren aktif bir şekilde organizasyonlar düzenlemeye, firmalarını ve kümeyi yurt içinde ve yurt dışında tanıtmaya ve ülke ekonomisine geniş çapta katkılar sağlamaya başladı. Bu faaliyetler kapsamında küme Nisan ayı içerisinde “San Francisco Sektörel Ticaret Heyeti” düzenledi. Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen heyetin organizasyonu ODTÜ TEKNOKENT San Francisco Hızlandırma Merkezi T-Jump katkıları ile gerçekleştirildi.

Programa siber güvenlikten coğrafi bilgi sistemlerine, görüntü işlemeden e-öğrenmeye kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteren T.ICT kümesine üye 13 bilişim firması 18 temsilciyle katılım gösterdi. Firmalar heyet boyunca Silikon Vadisi kültürü ve Amerika pazarı hakkında detaylı bilgi edinmenin yanı sıra çok sayıda networking etkinliğine katılarak teknolojilerini, ürünlerini ve hizmetlerini Amerikalı ve farklı ülkelerden gelen girişimcilere ve yatırımcılara tanıtma fırsatı yakaladı.

Program, gösterilen yoğun talep nedeniyle 28 Mayıs – 04 Haziran 2016 tarihlerinde “San Francisco Sektörel Ticaret Heyeti” programı yeniden düzenlenecek. 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara