ODTÜ TEKNOKENT

ODTÜ TEKNOKENT TUNE.UP Programı eğitim ve etkinliklerine yoğun ilgi

ODTÜ TEKNOKENT firmalarının teknik, yönetsel beceriler, ticari gelişim gibi konularda kapa...

Tarih 08.12.2020

ODTÜ TEKNOKENT firmalarının teknik, yönetsel beceriler, ticari gelişim gibi konularda kapasitelerini geliştirmeye yönelik gerçekleştirilen eğitim ve etkinlikleri tek bir program altında toplamak amacıyla kurgulanan TUNE.UP Programı, 2020 yılı başı itibariyle yoğun bir programla devam ediyor.

Farklı alanlardan konu başlıkları ve içeriklerle çeşitlendirilerek, her ay en az bir eğitim düzenlenmesini amaçlayan programın ilk eğitimi olan ve çevik yaklaşım ve değerlerinin anlaşılmasını amaçlayan “Agile Master Class Eğitimi” Şubat ayında gerçekleştirildi.   

Fiziksel olarak son kez bir araya gelinebilen ve bilişim firmalarının nitelikli insan kaynağına ulaşmasıyla işe alım süreçlerine yönelik olarak düzenlenen “Bilişim Pozisyonlarında İşe Alım İpuçları Eğitimi” ise  Mart ayında ilgililerle buluştu.  

Bütün dünyayı etkisi altına alan pandemiyle birlikte bütün kurum ve kuruluşlar gibi ODTÜ TEKNOKENT de etkinliklerini online platformlara taşıdı. Bu kapsamda TUNE.UP Programı eğitimleri 2020 yılı Ağustos ayı itibariyle online olarak devam ediyor.

Online eğitimler kapsamında Ağustos ayında “Seo Temelleri”, Eylül ayında ise “Networking Stratejileri – İş Birliği Odaklı İlişki Yönetimi” eğitimleri yoğun ilgiyle gerçekleştirildi.

Ekim ayında “Uygulamacılar için Bilişim ve Teknoloji Sözleşmeleri ve “Bilişim Sektörüne Yönelik Devlet Destekleri ve Mali Mevzuat Bilgilendirme” ile  “Uygulamacılar için Bilişim ve Teknoloji Sözleşmeleri”seminerleri düzenlenirken, Kasım ayında ise “Agile Fundamentals ve Scrum”  başlıklarında eğitimler gerçekleştirildi.

Bütün bu teknik ve kişisel yetkinlikleri geliştirmeyi amaçlayan eğitimlerin yanı sıra programa sosyal içerikler de eklenerek ODTÜ TEKNOKENT ekosistemi çalışanlarına, özellikle pandemi sürecinin yarattığı koşullar ve zor durumlarla başa çıkma konusunda yardımcı olabilecek başlıklarda, uzman konuşmacılar ile düzenlenen çeşitli seminerler de yoğun ilgiyle takip edildi.

“Pandemi Döneminde Sağlıklı Beslenme”, “Pandemi Döneminde Kendine Yolculuk” konularında düzenlenen seminerlerin yanı sıra  “Temel Google Ads” eğitimi ve  “Pandemi ve Hastalık Süreçlerini Çocuklara Nasıl Anlatmalıyız?” başlıklı seminerle 2020 yılı etkinliklerini tamamlayacak olan programda, şu ana kadar 11 başlıkta eğitim ve seminer düzenlenmiş ve tüm bu etkinliklerde, 60’tan fazla firmadan 200’ün üzerinde katılımcıya ulaşılmıştır.

TUNE.UP Programı kapsamında 2021 yılında da her ay farklı içeriklerde, teknik ve ticari gelişim konuları üzerine eğitimler ve sosyal konu başıklarında seminerlerle, en az bir etkinlik gerçekleştirilmeye devam edilmesi hedefleniyor.

 

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara