ODTÜ TEKNOKENT

ODTÜ TEKNOKENT’ten Tomurcuk Vakfı’na destek

Gelenekselleşen “ODTÜ TEKNOKENT Festivali”nin bu yıl 4’üncüsü yine katılımcıların yoğun il...

Tarih 05.10.2019

ODTÜ TEKNOKENT Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Şirketi tarafından her yıl düzenlenmekte olan “ODTÜ TEKNOKENT Festivali” 20 Eylül’de 4’üncü kez bölge çalışanlarının yoğun katılımıyla büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Geleneksel hale gelen festival, her yıl olduğu gibi bu yıl da gerek içinde barındırdığı sosyal sorumluluk projesi, gerekse gün boyu festival alanında gerçekleştirilen çeşitli yarışma ve aktivitelerle tüm katılımcıların eğlenceli vakit geçirirken bilinçlendiği aynı zamanda birbirlerini tanıma fırsatı buldukları keyifli bir ortama ev sahipliği yaptı.

Sabah saatlerinde festival alanının açılmasıyla başlayan etkinlik bu sene de farklı içerik ve konuklarıyla katılımcıların dikkatini çekmeyi başardı. Tomurcuk Vakfı’na destek olan şirketlerin stand alanlarında gerçekleştirdikleri aktivitelerle başlayan etkinlik, öğle saatlerinde kahkaha yogasının bol kahkahalı gösterisi ve Modern Sabahlar’ın keyifli sohbetiyle hareketlendi. Öğle molasını etkinlik alanında geçiren bölge çalışanları sahnedeki keyifli gösterilerin yanı sıra açık hava oyunları, grafitti yapımı ve Radyo ODTÜ’nün dj performans gösterisiyle eğlenceye devam ettiler.

 “Kimler Geldi Kimler Geçti” kabare etkinliğinde çeşitli sanatçı tiplemeleriyle sahne alan Tomurcuk’lar izleyicilere unutulmaz dakikalar yaşatırken, down sendromunun bir engel olmadığının da bir kez daha altını çizdiler. Etkinlik sponsor firmalara ve destekçilere teşekkür sertifikalarının verilmesinin ardından dj performansı ve müzik grubunun sahne almasıyla son bulurken, sponsor firmalardan elde edilen tüm gelir ise Tomurcuk Vakfı’na bağışlandı.

Araştırma ve teknoloji geliştirme, yazılım üretme projelerinin temel faaliyetler olduğu, araştırmacıların, mühendislerin, yazılımcıların ve tüm diğer çalışanların günlük hayatlarının önemli bir bölümünü geçirdikleri yüksek nitelikli bir yaşam alanı olarak planlanan ODTÜ TEKNOKENT’te, aynı zamanda bölgedeki sosyal yaşamın zenginleştirilmesi için etkileşimin arttırılması, çevre kalitesinin yükseltilmesi ve bölgenin bir yaşam alanı haline getirilmesinin sağlanması için de çalışmalar yürütülüyor.

 

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara