ODTÜ TEKNOKENT

Olgun Aşama Teknoloji Geliştirme Bölgesi kategorisinde ODTÜ TEKNOKENT bir kez daha birinci

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Teknoloji Geliştirme Bölgel...

Tarih 26.11.2019

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi'nde ODTÜ TEKNOKENT Olgun Aşama TGB’ler kategorisinde bir kez daha 1’inci oldu.

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Ödül Töreni’nin 7’incisi ATO Congreium bünyesinde rekor katılımla düzenlendi. Teknopark yönetimlerinin bölge KOBİ’leriyle birlikte katıldığı ödül töreninde rektörler, akademisyenler, kamu kuruluşları ve sanayiciler kaynaşmak imkanı buldu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Mustafa Varank’ın yanı sıra bakanlık, kurum ve kuruşlarının üst düzey yöneticilerinin katıldığı 7’inci zirvede, 13 farklı kategoride yer alan 39 şirkete ödül, 735 şirkete ise Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Belgeleri verildi.

Bu yılın en önemli değişimini önceden ayrı ayrı verilen Ar-Ge ve TGB ödüllerini bir etkinlik altında toplayarak yaptıklarını söyleyen Bakan Varank, söz konusu iki yapıyı birbirlerinin rakipleri değil, tamamlayıcı olarak gördüklerini ifade etti. 200’ü aşkın üniversitenin, 1500’ün üzerindeki Ar-Ge ve Tasarım Merkezinin, 84 teknoparkın ve 112 bin araştırmacının ekosistemin kıymetli aktörleri olduğunun dile getirildiği zirvede; Olgun Aşama TGB’lerde birincilik ODTÜ TEKNOKENT’in, ikincilik İTÜ ARI Teknokent’in, üçüncülük ise Yıldız Teknopark’ın oldu. (Sanayi Gazetesi)

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara