ODTÜ TEKNOKENT

Oyun geliştiriciler bu yıl ‘Global Game Jam Online’da bir araya geldi

Türkiye’nin de yer aldığı dünyanın en büyük ve kapsamlı oyun geliştirme maratonu Global Ga...

Tarih 22.02.2021

Türkiye’nin de yer aldığı dünyanın en büyük ve kapsamlı oyun geliştirme maratonu Global Game Jam, 104 ülkede eş zamanlı gerçekleştirilen 48 saatlik oyun geliştirme serüveninin ardından sona erdi.

Türkiye’den 11 merkezde 849 kişinin dünya ile birlikte oyun geliştirdiği etkinliğin Türkiye ve dünyadaki en önemli merkezlerinden ODTÜ TEKNOKENT bünyesindeki Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi (ATOM); bu yıl Game Factory ile iş birliği içerisinde, 210 oyun geliştiriciyi Discord üzerinden ağırladı.

ODTÜ TEKNOKENT, Game Facotry, Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve ODTÜ IEEE iş birliğinde gerçekleştirilen Global Game Jam (GGJ) ATOM’da, 61 farklı ekip, birbirinden renkli içeriklerle 52 oyun geliştirdi.

Türkiye’deki oyun sektöründen Udo Games ve TaleWorlds’ün de destek verdiği etkinlikte, yerli oyun geliştiriciler, bu yılın konsepti olan “kaybetmek ve bulmak” temasına uygun oyunlarını 48 saat içerisinde hazırladı.

Maratonun ardından, ekiplerin geliştirdikleri oyunlar hazırlanan tanıtım videolarıyla streamyard üzerinden canlı yayın ile katılımcılara gösterildi.

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara