ODTÜ TEKNOKENT

Panteon, dünya listelerinin zirvesinde

ODTÜ TEKNOKENT şirketlerinden Panteon tarafından geliştirilen “Home Restoration” oyunu 50’...

Tarih 31.03.2020

Faaliyetlerini ODTÜ TEKNOKENT’te sürdüren Panteon’un “Home Restoration” oyunu Apple Store ve uygulama marketlerinde, ABD, İngiltere, Kanada, Rusya ve İtalya başta olmak üzere 50’den fazla ülkede 1 milyondan fazla kişi tarafından indirilme oranıyla, en çok indirilenler arasında zirvede yer aldı.

Panteon’u yurt dışı pazarlara açmak stratejisi ile 2016 yılında şirkete ortak olduklarını belirten Panteon ve Teknasyon Yazılım’ın ortaklarından Burak Sağlık, "Tüm ekip olarak Kovid-19 salgını sebebiyle evden çalışmaya başladığımız bu dönemde yakaladığımız bu başarı bizleri çok sevindirdi. Önümüzdeki dönemde Panteon'un daha fazla oyununu zirvede göreceğimize eminim. Dünyanın eve kapandığı bu zor günlerde insanların hayatlarına ufak da olsa bir eğlence katabilmek hepimize çok büyük bir motivasyon oldu." ifadelerini kullandı.

Panteon'un kurucusu Ufuk Şahin de oyunun çok kısa sürede çok ciddi bir ivme yakaladığına işaret ederek, "Home Restoration, ilk 2 günde 1 milyon indirilmeyi geçti. Bu başarının büyümeye devam edeceğine inanıyorum. Şu an itibarıyla Amerika ve İngiltere başta olmak üzere 50'den fazla ülkede en çok indirilenler listesine girmiş durumdayız. Hedefimiz 1 ay içerisinde 10 milyon indirilmeye ulaşmak." değerlendirmesinde bulundu.

Türk oyun sektörünün başarısına da değinen Şahin, Türk oyun stüdyolarının dünya mobil oyun pazarında çok önemli bir konuma sahip olduğunu vurguladı. (İSTANBUL – AA)

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara