ODTÜ TEKNOKENT

“Rekabetçi Sektörler Fotoğraf Sergisi” ODTÜ TEKNOKENT’te

Rekabetçi Sektörler Fotoğraf Sergisi, program kapsamında hayata geçirilen projelerin bölge...

Tarih 17.11.2015

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Avrupa Birliği ortaklığında yürüttüğü Rekabetçi Sektörler Programı, Türkiye’de inovasyondan Ar-Ge’ye, lojistikten ortak kullanım atölyelerine toplam 59 projeye yaklaşık 1 milyar Avro kaynak sağlıyor.

Bayburtlu taş ustasından Hataylı mobilya üreticilerine, Mardin’in kültürel zenginliğinden Kars mimarisine, Giresun’un fındığından Ordu’nun balına kadar birçok projeye kaynak sağlayan Rekabetçi Sektörler Programı, bu renk ve çeşitliliği fotoğraf sanatçısı Çağrı Öner’in objektifinden ziyaretçilerle buluşturuyor.

Fotoğraf sanatçısı Çağrı Öner, Rekabetçi Sektörler Programının yürütüldüğü illerde çektiği fotoğraflarla bölgelerin ekonomisinde önemli bir yere sahip olan sektörlere sağlanan teknolojik altyapı, yenilikçi yöntemlerle imalat, Ar-Ge ve kapasite geliştirme fırsatını yerinde saptadı. Sergi, ekonominin bel kemiğini oluşturan KOBİ’lere ihtiyaç duyduğu desteğin sunulmasıyla, yüzlerce insanın hayatında yaşanan değişime tanıklık ediyor.

Fotoğraf çekimleri, bu değişimle iç ve dış pazarlarda rekabet potansiyelini artırarak daha güçlü bir konuma gelen onlarca işletmenin çalışma sahalarında, 2014-2015 yılları arasında yapıldı. Söz konusu bu fotoğraflardan oluşan fotoğraf sergi ODTÜ TEKNOKENT Galyum Blok’ta açılmış olup 20 Kasım 2015 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Sergi broşürüne buradan ulaşabilirsiniz.

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara