ODTÜ TEKNOKENT

TechAnkara Proje Pazarı 2017’den ODTÜ TEKNOKENT firmaları ödülle döndü

TechAnkara Proje Pazarı’na başvuran 100 proje arasından finale kalan 9 projeden 5’i ODTÜ T...

Tarih 18.10.2017

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Avrupa Birliği destekli "Genç İstihdamın Artırılması için Ankara Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Projesi"nin kapanışı ve "TechAnkara Proje Pazarı 2017"nin açılışı Ankara Ticaret Odası Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda (Congresium) yapıldı.

Bu yıl 7’ncisi düzenlenen Proje Pazarı’nın açılışında Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan'a Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık ve AB-Türkiye Delegasyonu Ekonomi ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı François Begeot eşlik etti. 

Açılış konuşmalarının ardından TechAnkara Proje Pazarı 2017’ye başvuran 100’den fazla proje arasından finale kalan projelerin ödülleri verildi. ODTÜ TEKNOKENT firmalarından Otsimo “Sosyal Girişimcilik Ödülü”, Niceveri ve Mikrobiyosistemler “Ticarileşme Ödülü”nün sahipleri olurken, Umut Biyoteknoloji ve Nanovatif firmaları da finalistler arasında yer almayı başardı. Ayrıca Qzenobia firması da “ODTÜ TEKNOKENT Ofis Ödülü”nün sahibi oldu.

10 Ağustos - 11 Eylül 2017 tarihleri arasında başvuruları kabul edilen TechAnkara Proje Pazarı 2017 için toplam 548 başvuru alındı. Başvuruda proje bilgilerini tamamlayan 353 proje idari değerlendirmenin ardından 37 üyeden oluşan jüri değerlendirmesine tabi tutuldu. Her bir proje en az iki jüri üyesi tarafından yenilikçilik, ticarileşme potansiyeli, pazar potansiyeli, sosyal ve çevresel fayda ile takım konularında değerlendirildi. Bu değerlendirmeler sonucu, sergilenecek 100 proje belirlendi. 

Detaylı bilgi için: http://www.ankaraprojepazari.com/

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara