ODTÜ TEKNOKENT

TSSK 4. Proje Pazarı, Savunma Sanayiini buluşturuyor

ODTÜ TEKNOKENT ve bölgedeki diğer Teknokentlerde bulunan Savunma Sanayii firmaları, Tekno...

Tarih 03.01.2017

ODTÜ TEKNOKENT’te ve bölgedeki diğer Teknokentlerdeki Savunma Sanayii firmalarının oluşturduğu Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) bünyesindeki firmalar, iş geliştirme potansiyellerinin artırılması ve aktif bir iletişim gerçekleştirilmesi amacıyla TSSK 3. Proje Pazarı’nda bir araya gelecek. ODTÜ TEKNOKENT, Ankara Sanayi Odası (ASO) ve Savunma Sanayi İmalatçılar Derneği (SASAD) tarafından düzenlenen Proje Pazarı ile sektörde yer alan firmaların, araştırma merkezlerinin ve akademisyenlerin aralarındaki ilişki ve iletişimi geliştirilmesi ve yaratılacak sinerji ile proje geliştirilmesi, var olan kaynakların etkin kullanılması ve yapılacak ilgili yeni yatırımların doğru planlanması hedefleniyor.

Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nın himayesinde düzenlenen TSSK 4. Proje Pazarı kapsamında firmaların iş geliştirme potansiyellerinin artırılması için daha hızlı ve aktif bir iletişim gerçekleştirmelerine fırsat verecek bir zemin yaratılacak. ODTÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında, sektörün ana yüklenici firmalarının yoğun katılımı ile TSSK üyesi firmaların proje ve kabiliyetlerini sergileyecekleri ve işbirliklerine imza atabilecekleri bir zemin oluşturacak. 

Etkinlikte, açılış konuşmalarını takiben, ana yüklenici firmalar kısa sunumlar ile kendilerini tanıtacak ve ODTÜ KKM Fuayesinde kurulacak firma stantlarında TSSK üyesi firmalar ürün ve kabiliyetlerini tanıtarak hem sektörün kamu ayağına kendilerini anlatabilmelerine hem de birbirleri arasında işbirliğine yönelik çalışmaları hızlandırmalarına olanak sağlanacak.

Proje Pazarı kapsamında; ODTÜ Rektörlük Temsilcileri, ODTÜ TEKNOKENT Yönetim A.Ş. Yöneticileri, SSM Yetkilileri, ASO Temsilcileri, Ankara Kalkınma Ajansı Temsilcileri, Ankara’daki Teknokentlerin Temsilcileri, TSSK Firma Temsilcileri, SASAD Yönetimi, Ana Yüklenici Firma Temsilcileri ve kamu ile özel sektörden üst düzey yöneticiler katılımcı olarak yer alacak.

Etkinliğe katılmak için 6 Ocak 2017 tarihine kadar, tssk@talis.com.tr mail adresine başvurularak kayıt yaptırılabilir.

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara