ODTÜ TEKNOKENT

TSSK-ASFAT arasında İşbirliği Protokolü imzalandı

Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen IDEF 2019’da, ASFAT A.Ş. ile TSSK arasında, savunma ve hava...

Tarih 03.06.2019

Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen IDEF 2019’da, ASFAT A.Ş. ile TSSK arasında, savunma ve havacılık sektöründe geliştirme ve tanıtım faaliyetleri kapsamında TSSK üye şirketleri ve ASFAT arasında B2B ilişkilerin artırılmasına yönelik İşbirliği Protokolü imzalandı.

Protokol kapsamında ASFAT A.Ş. ve TSSK; savunma ve havacılık sektöründe geliştirme ve tanıtım faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi, TSSK üye şirketleri ve ASFAT arasında işbirliğini arttıracak olan aktivitelerin organize edilmesi, ortak araştırma geliştirme projeleri ile havacılık ve savunma sektörüne katkı konularında işbirliği içinde çalışmayı kabul ederken, TSSK üye şirketlerinin ihracat potansiyellerinin ASFAT A.Ş. aracılığıyla ihracatının araştırılması ve gerçekleştirilmesi konusunda da ortak çalışma yürütülmesi kararlaştırıldı.

Fuarda en fazla anlaşmaya ASFAT A.Ş. imza attı. Milli Savunma Bakanlığı standında bulunan ASFAT, burada ulusal ve uluslararası önemli firmalarla 14 anlaşma imzaladı. Şirket ayrıca 6 anlaşma imzalayarak toplam 20 ayrı işbirliğinin temelini attı.  ASFAT A.Ş. Genel Müdürü Esad Akgün’ün hazır bulunduğu törende Ukrayna’dan UkrObronProm, Kanada’dan Vard, Romtehnica, Hat-San Tersanesi, Meteksan, Esen Sistem, BİTES, Best Grup ile mutabakat muhtırası imzalarken, SAHA İstanbul, OSSA-OSTİM Savunma Kümelenmesi, TSSK-ODTÜ TEKNOKENT, ESAC-Eskişehir Savunma Kümelenmesi, HUKD, İzmir Havacılık Kümelenmesi ile de stratejik işbirliği anlaşması imzaladı.

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara