ODTÜ TEKNOKENT

TSSK Yönetim Kurulu’nda görev değişikliği

TSSK şirketlerinin yetenek ve kabiliyetlerinin geliştirilmesi adına gönüllülük esaslı çeşi...

Tarih 29.05.2018
ODTÜ TEKNOKENT, aktif olarak Ar-Ge yapan savunma sanayii şirketleri ile ODTÜ içinde yer alan birçok araştırma merkezi ve laboratuvarı bünyesinde barındırmakta olup, 2010 senesi itibariyle Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) adı altında bu firmaları küme çatısı altında topladı. 
 
Teknokent Savunma Sanayi Kümelenmesi kurulduğu günden bu yana Yönetim Kurulu yapısına sahiptir. TSSK şirketlerinin yetenek ve kabiliyetlerinin geliştirilmesi adına gönüllülük esaslı çeşitli görevler üstlenmiş olan TSSK Yönetim Kurulu, geçtiğimiz aylarda yapılan Genel Kurul sonrası yenilendi. 2018 Yılının Nisan ayında görev süresi dolmuş olan eski TSSK Yönetim Kurulu, TSSK şirketlerinin oyları ile belirlenmiş olan farklı sektör ve kabiliyetlere sahip şirket temsilcilerinden oluşturuldu. Yapılan oylama sonucu TSSK Yönetim Kurulu Başkanlığı’na ODTÜ TEKNOKENT’te yer alan Nanobiz şirketinin Genel Müdür ve CEO’su Zeynep Öktem seçildi. Küme, yeni yönetimiyle ilk Genel Kurulu’nu ise Mayıs ayında gerçekleştirdi. 
 
Yönetim Kurulu Başkanı                           Zeynep Öktem (Nanobiz)
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı       Fatih Ünal (SDT)
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı       Gökçe Yıldırım Kalkan (Simsoft)
Yönetim Kurulu Üyesi                               Ali İhsan Aslan (Ortana)
Yönetim Kurulu Üyesi                               Atilla Biler (Türktrust)
Yönetim Kurulu Üyesi                               Burak Akbaş (Meteksan)
Yönetim Kurulu Üyesi                               Gökhan Koyuncu (Andar)
 
TSSK Yönetim Kurulu, şirketlerin kabiliyet ve yeteneklerini geliştirebilmek için de yeni hedefler belirledi. Şirketlerin iş geliştirme potansiyellerini arttırmak, daha çok projede yer almaları için gerekli teknik ve idari altyapıyı oluşturmak, birbirlerini daha iyi tanımalarını sağlamak, küme içerisindeki iletişimin daha hızlı ve aktif gerçekleşmesini sağlamaya çalışmak bu hedeflerden bazıları. 
 
Ayrıca TSSK üye şirketlerinin tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine katkıda bulunmak, Üniversite Sanayi işbirliğini daha etkin kılmak, şirketleri ulusal ve uluslararası fonlar ve destek programları hakkında bilgilendirmek ve bu araçlardan yararlanmaları için yönlendirmek ve onların uluslararası pazarlara açılmalarına yardımcı olmak da belirlenen hedefler arasında yer aldı. 
info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara