ODTÜ TEKNOKENT

Türkiye İnovasyon Haftası

Türkiye İnovasyon Haftası İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Tarih 29.12.2015

İstanbul Kongre Merkezi’nde 3 gün süren Türkiye İnovasyon Haftası etkinlikleri Ekonomi Bakanlığı’nın katkıları, TİM’in organizasyonu, Arçelik A.Ş., TEB, Sabancı Holding, THY ve Turkcell’in sponsorluğu ile partner ülke Hollanda’nın desteği ve birbirinden ünlü ulusal ve uluslararası birçok inovasyon gurusunun katılımıyla gerçekleşti. Türkiye İnovasyon Haftası’nın ilk gününe öğrencilerden akademisyenlere ve iş dünyası temsilcilerinden girişimcilere kadar büyük ilginin olduğu gözlemlendi.

Türkiye’de inovasyonda, tasarımda, markalaşmada yeni vizyon sunan Türkiye İnovasyon Haftası etkinliği “Sınırsız İnovasyon, Sınırsız Potansiyel” sloganıyla yapıldı. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi açılış konuşmasında: “Bu etkinlikte bir kişiye bile ilham olabilirsek, bir kişiyi bile farklı düşünmeye yönlendirebilirsek kendimizi başaralı sayacağız” sözleriyle başlayarak inovasyon yolunda değişim hedeflerini ortaya koydu.

ODTÜ TEKNOKENT, 3 gün süren etkinlikte firmaları ile birlikte standında yer aldı. Ortana, İnvidyo, Labris, Moysec ve Desistek firmalarının yer aldığı stantta, firmaların projeleri ve çalışmaları ziyaretçiler tarafından yoğun ilgiyle karşılaştı.

Türkiye İnovasyon Haftası’nın etkinlikleri arasında yer alan ve dünyanın inovasyon şampiyonlarının belirlendiği Küresel IMP³rove Ödülleri de sahiplerini buldu. Bu yıl ilk kez İstanbul’da verilen ödüller, Büyük Firmalar ve KOBİ Grubu kategorilerinde gerçekleştirildi. A.T. Kearney, USA SBA ve Sabancı Üniversitesi yöneticilerinden oluşan jüri, KOBİ kategorisinde ODTÜ TEKNOKENT firması Labris Networks’e, büyük ölçekli şirketler kategorisinde ise yine ODTÜ TEKNOKENT firmalarından Arçelik’e 5 finalist arasında yer verdi.

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara