ODTÜ TEKNOKENT

Türkiye’den 38 şirketin yer aldığı “Deloitte EMEA Teknoloji Fast 500 2018” listesi açıklandı

ODTÜ TEKNOKENT şirketleri her yıl olduğu gibi bu yıl da “Deloitte EMEA Teknoloji Fast 500...

Tarih 02.10.2019

Tüm dünyada en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin belirlendiği Deloitte Technology Fast 500 EMEA listesinde ODTÜ TEKNOKENT şirketleri; ETA Elektronik, Pixery, Anova, V-Count ve RKSoft yer aldı.

 Deloitte Technology Fast 500 EMEA listesinde, İsveç’ten Strossle International AB yüzde 19,900 büyüme ile lider oldu. Bu yılın Teknoloji Fast 500 listesinde; 2018 yılında ortalama yüzde 969 oranında büyüme gösteren 18 EMEA ülkesinden şirketler yer alıyor.

Euro kuru üzerinden büyüme oranlarının hesaplandığı 2018 programında birinciliği, tüketicileri içerikle buluşturan, reklam verenler ve yayıncı ortakları için değer yaratan, Avrupa çapında faaliyet gösteren bir medya teknolojisi şirketi olan İsveçli Strossle International AB kazandı. Euro bazında değerlendirmeye göre listenin 2’nci sırasında yer alan Türkiye’den EMFA Yazılım Danışmanlık, yerel kur değerlendirmesinde birinci sırada yer aldı.

Deloitte Türkiye Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon Endüstrisi Lideri Metin Aslantaş; bu yılki Fast 500 EMEA listesinde Türkiye’den bir şirketin liste başı olmasından büyük mutluluk ve gurur duyduğunu belirterek: “Bu yıl 18’incisi yapılan Fast 500 EMEA listesinde benzeri görülmemiş bir büyümeye sahip kuruluşlar liderlik ediyor. Ve bunların başında ülkemizden EMFA Yazılım ve Danışmanlık yer alıyor. Bu ülkemizin dijital ekosisteminin gelebileceği nokta ile ilgili çok umut verici ve sevindirici… Bu yıl listeye Türkiye’den 24 şirketin girmiş olmasını çok önemsiyoruz. Önümüzdeki yıllarda bu sayının giderek artacağına gönülden inanıyorum” dedi.

Listenin tamamına ise www.deloitte.com/fast500emea adresinden ulaşılabilir.

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara