ODTÜ TEKNOKENT

Yeni Fikirler Yeni İşler Hızlandırma Programı 2016 Başvuruları Tamamlandı

Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ) Hızlandırma Programı 2016’da değerlendirme süreci başladı.

Tarih 11.05.2016

Türkiye’nin ilk ve en büyük hızlandırma programı YFYİ’nin 2016 yılı başvuruları tamamlandı. Girişimcilik ekosisteminin büyümesinde öncü rol oynayan YFYİ, bu yılki 3500’ü aşan başvuru sayısıyla her yıl olduğu gibi bu yılda büyük ilgi gördü.

Rekor katılımla başvurularını tamamlayan YFYİ’de değerlendirme süreci başladı. Değerlendirme sürecinin ardından programa katılma hakkı kazanan takımlar, Haziran ayının ikinci haftasıyla birlikte teknoloji tabanlı iş fikirlerini geliştirebilmeleri için eğitim ve mentorluk desteklerini almaya başlayacaklar. Programın başından itibaren yatırımcılarla temas halinde olacak olan girişimcilere, başarılı startup kurucuları da kendi deneyimlerini aktararak destek olacak.

YFYİ 2016 girişimcileri 21 – 27 Haziran tarihleri arasında erken aşama yatırım fonu String Ventures tarafından gerçekleştirilecek Bootcamp’e katılacak. Ekim ayında planlanan Demo Day’de de programın başarılı mezunlarına finansal destekler ve yatırım olanaklarının yanı sıra ODTÜ TEKNOKENT San Francisco Merkezi T-Jump’da gerçekleşecek ABD Kampı’na katılım şansı yakalayacaklar.

YFYİ girişimcilerin ticari fikirlerini geliştiriyor

12 yıldır teknoloji alanında hizmet veren birçok şirketin ticarileşmesinde büyük rol oynayan YFYi, girişimcilere yalnızca teoride değil, kendilerine fayda sağlayacak eğitim ve mentorluk programlarıyla da destek oluyor.

Süreç boyunca girişimcilerin iş fikirlerini şirketleştirmesi konusunda yanlarında yer alan YFYİ, bu aşamadan sonra da onları yalnız bırakmıyor. YFYİ, T-IDEA ile fikirlerin şirketleşmesine, T-START ile şirketleşen iş fikirlerininticarileşmesine ve T-BOOST ile de şirketlerin, uluslararası pazarlarda adlarını duyurmasına destek oluyor.

YFYİ girişimcilere ne kazandırıyor?

YFYİ geçen senelerde olduğu gibi bu sene de hem fikir aşamasındaki girişimlere hem de şirketleşip, henüz tam olarak büyümeyen şirketlere destek sağlıyor. T-IDEA kapsamında lisans, yüksek lisans, doktora öğrencisi veya yeni mezun öğrencilerin başvruları alınıyor ve TÜBİTAK’ın BİGG kriterlerine uyanlar T-BİGG programı ile 150.000TL maddi yardımdan faydalanma imkanı sunuluyor. Bununla beraber, şirketi 4 yaşından küçük ve 100.000TL’den fazla yatırım almamış girişimleri ise T-START kapsamında değerlendirmeye alıyorr ve şirketlerin  bilişim, sağlık, enerji ve tüketici elektroniği alanlarındaki projelerinin  ticarileşme sürecini hızlandırıyor.

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara