ODTÜ TEKNOKENT

YFYİ Hızlandırma Programı Final Tarihi 15 Ekim!

ODTÜ TEKNOKENT’in Hızlandırma Programı Yeni Fikirler Yeni İşler demo day tarihi belli oldu...

Tarih 31.08.2016

ODTÜ ile ODTÜ TEKNOKENT işbirliğinde 2005 yılından bu yana gerçekleştirilen “Yeni Fikirler Yeni İşler” Hızlandırma Programı, yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikri olan öğrencilerin ve yeni mezunların fikirlerini hayata geçirmeleri için uygun ortamı sağlamaya ve onlara başarılı iş adamları olmaları yolunda destek vermeye bu yıl da devam edecek.

12. Yılında YFYİ, Hızlandırma Programı olarak faaliyetlerine devam ediyor; T-IDEA, T-START ve T-BOOST olarak üç kısma ayrılarak, üç farklı hedef katılımcı profiline ulaşmayı hedefliyor.

T-IDEA henüz şirketi olmayan ancak iyi bir teknoloji tabanlı fikre sahip olan lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileriyle mezuniyetinin üzerinden en fazla 5 yıl geçmiş mezunları hedefliyor. T-START 0-4 yaş arası teknoloji tabanlı genç şirketleri hedeflerken, bu şirketlerin ticarileşme sürecini hızlandırmayı amaçlıyor. T-BOOST ise yurt dışı pazarlara hazır ürün ve takımları olan teknoloji şirketlerini uluslararası başarı yakalayacak şirketlere dönüştürecek.

Bugüne kadar programda neler yapıldı?

YFYİ Hızlandırma Programı String Ventures ekibinin T-Idea ve T-Start bootcamp'leri ile başladı. Bu kampta YFYİ finalistleri; problem çözme, müşteri, pazar, pazar-ürün uyumu testleri, müşterilerle erişim ve muhabbet, ürün tasarımı konularında temel bilgileri aldılar. Finalistler haftalık çalışmalarını sunup geri bildirim aldıkları mentorluk buluşmalarına katıldılar. Kurucular ve etkin yatırımcılardan oluşan mentorlarımızın geri bildirimleriyle iş fikirlerini beslediler. Ayrıca iletişim teknikleri, yatırımcı sunumu, patent, analytics metrikleri gibi konularında eğitimler aldılar.

Bundan sonra neler olacak?

Girişimciler finale kalmanın ve destekler ile sunulan ödüllere erişimin verdiği motivasyonla çalışmalarını hızlandıracaklar. Kurucudan CEO’ya Dönüşüm ve Yatırımcı Sunumu eğitimleri ile finale hazırlanacaklar.

Final Ne Zaman?

YFYİ Hızlandırma Programı final töreni 15 Ekim 2016 Cumartesi günü sizlerin de katılımıyla ODTÜ Kemal Kurdaş Salonu’nda gerçekleşecek.

Detaylı bilgi için: http://yfyi.odtuteknokent.com.tr/​ 

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara