ODTÜ TEKNOKENT

Zirvedeki İsim Değişmedi: ODTÜ TEKNOKENT

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2011 yılından bu yana gerçekleştirilen “Te...

Tarih 01.12.2017

Türkiye’nin teknoloji geliştirme üssü haline gelen ODTÜ TEKNOKENT, Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı’nın performans endeksine göre 2016 yılında da en başarılı “Teknoloji Geliştirme Bölgesi”. 

2011 yılından bu yana açıklanan performans endeksi sonuçlarında beş yıldır liderliği bırakmayan ODTÜ TEKNOKENT, 2016 yılı verilerine göre de birinci olarak üst üste altıncı kez listenin en başında yer aldı. 

ODTÜ Rektörü ve ODTÜ TEKNOKENT Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök: “Amacımız dünya çapında başarılı bir inovasyon ekosistemi oluşturmak”

Performans endeksi sonuçları hakkında konuşan ODTÜ Rektörü ve ODTÜ TEKNOKENT Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök, “Bu birinciliğe altıncı kez ulaştığımız için çok mutluyuz. ODTÜ TEKNOKENT; 15 yılı aşkın zamandır sürdürdüğü faaliyetlerle, ülkemizin uluslararası arenada rekabet gücünü artıracak teknolojileri geliştiren ve üreten firmalara, girişimcilere, araştırmacılara ve akademisyenlere çağdaş alt yapı ve üst yapı olanaklarının sunulduğu bir sinerji ortamı yaratmayı başardığı gibi, bünyesinde geliştirilen başarılı programlar ve uygulamalarla ülkemizdeki birçok benzer oluşuma da örnek ve öncü olmuştur.” dedi.

Detaylı bilgi için: https://goo.gl/SmMcvq

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara