ODTÜ TEKNOKENT YERLEŞKESİ'NE ULAŞIM

ODTÜ TEKNOKENT YERLEŞKESİ kampüs ve yerleşkelere ulaşmak için yol tarifi alın.

ODTÜ TEKNOKENT YERLEŞKESİ ulaşım alternatifleri:
Google Maps Directions Google Maps ile yol tarifi almak için tıklayın.

ARAÇ İLE ULAŞIM

-ODTÜ TEKNOKENT Çalışanları:
Ulaşımını araçla sağlayacak ODTÜ TEKNOKENT çalışanları ilgili Teknokent Taşıt Pulu* ile ODTÜ’nün A7(Teknokent), A7(Kolej), A8 (Silikon Blok – Galyum Blok ara geçişi) ve A4 (100.Yıl) kapılarından ODTÜ TEKNOKENT Yerleşkesi’ne ulaşabilirler.
 
-Ziyaretçiler:
Ulaşımını araçla sağlayacak ziyaretçiler; Bilkent Yolu üzerinde bulunan ODTÜ’nün A7 (Teknokent) kapısından kimlik karşılığı ziyaretçi kartı alarak giriş yapabilirler. A1 (Eskişehir Yolu), A7 (Kolej), A8 (Silikon Blok – Galyum Blok ara geçişi) ve A4 (100.Yıl) kapılarından Teknokent yerleşkesine ziyaretçi girişi araç ile yapılamamaktadır.
 
YAYA VE TOPLU TAŞIMA İLE ULAŞIM
 
-ODTÜ TEKNOKENT Çalışanları:
Yaya olarak ODTÜ’nün A1(Eskişehir Yolu), A7(Teknokent), A4(100.Yıl) kapılarından ulaşım sağlayabilirler. A2(Bilkent Metro İstasyonu ODTÜ girişi) kapısından Ring Servisi bulunmaktadır. Ring servisi duraklarına buradan ulaşabilirsiniz.  
 
-Ziyaretçiler:
Yaya olarak ODTÜ’nün A1 (Eskişehir Yolu), A7(Teknokent), A4(100.Yıl) kapılarından kimlik karşılığı ziyaretçi kartı alınarak giriş yapılabilmektedir.
 
Toplu taşıma ile ODTÜ Kampüsü A1 (Eskişehir Yolu) ve A2 (Bilkent Metro İstasyonu ODTÜ girişi) ulaşım;
- EGO Otobüsleri ile Kızılay hattından 411-3 numaralı otobüs,
- Dolmuş ile Kızılay Güvenpark’tan hareket eden ODTÜ dolmuşları ile (dolmuşlar sadece mesai başlangıç ve bitiş saatlerinde olması koşulu ile ODTÜ TEKNOKENT’e de  gelmektedir), 
- Metro ile ise M2 Kızılay Çayyolu hattından (10126 numaralı) ODTÜ durağında inerek A1 (Eskişehir Yolu) kapısından ya da Bilkent Metro durağında inerek A2 (Bilkent Metro İstasyonu ODTÜ girişi) kapısından yerleşkeye ulaşabilirsiniz.
 
SEMT SERVİSLERİ İLE ULAŞIM
 
-ODTÜ TEKNOKENT Çalışanları:
ODTÜ TEKNOKENT çalışanları semt servislerinden ODTÜ TEKNOKENT Yönetim A.Ş.’ye başvurarak yararlanabilirler. Güzergah ve kontenjan bilgisine buradan ulaşabilirsiniz. 
 
-Ziyaretçiler:
Ziyaretçiler için semt servisi bulunmamaktadır.
 
ODTÜ TEKNOKENT araç girişlerinde kullanılmak üzere iki farklı Teknokent Taşıt Pulu bulunmaktadır.  
Teknokent Taşıt Pulu - 1; A4 (100.Yıl), A7 (Teknokent) ve A7 (Kolej) ile A8 (Silikon Blok ve Galyum Blok ara geçişi) kapı geçişlerinde kullanılabilen kırmızı renkli taşıt pulu 
Teknokent Taşıt Pulu – 2; A7 (Teknokent) kapı geçişinde kullanılabilen kırmızı – mavi renkli taşıt pulu 
Taşıt Pulu başvurularını buraya tıklayarak yapabilirsiniz.